recenze Pátrání po rodinných kořenech
Spisovatelka Alena Mornštajnová způsobila svými rodinnými ságami s historickým přesahem doslova bestsellerovou senzaci. Není divu, že se většina jejích knih dočkala svých zvukových verzí, ať už v nekrácené četbě nebo v úpravě pro rozhlas. Nadmíru sympatické je, že se audiopodoba nejnovějšího románu Tiché roky objevuje díky vydavatelství OneHotBook na trhu současně s knižní předlohou z nakladatelství Host.
audiokniha Tiché roky
Když Bohdanu její umírající babička osloví cizím jménem, začne plachá a uzavřená dívka pátrat po rodinné minulosti. Odcizený a mrzoutský otec, s nímž se jí nedaří navázet bližší vztah, ale její snažení zrovna neulehčuje. Jedinou oporou je jí dobrosrdečná nevlastní matka Běla, která se však nakonec vždy podřizuje nařízením a náladám svého muže.
recenze Jednou, kdysi pradávno
Cressida Cowell se vydává vůbec poprvé mimo svět svých dračích hrdinů. Po sérii o Škyťákovi, která přivedla filmové studio DreamWorks k titulům Jak vycvičit draka, nám tato anglická spisovatelka otevírá dvířka do další říše bohaté na fantazii, napětí, dobrodružství a humor.
zpráva Nové audioknihy 16/2019
Pojďme se opět společně podívat na audioknižní novinky uplynulého týdne.
zpráva Audioknižní svět knihy 2019
Blíží se Svět knihy Praha a s ním i prostor pro české audioknihy. Již potřetí je hlavním garantem audioknižního programu Asociace vydavatelů audioknih, soustřeďující největší česká audioknižní vydavatelství. Opět bude návštěvníkům přístupný Sál audioknih v Levém křídle Průmyslového paláce a samozřejmě další akce na stáncích jednotlivých vystavovatelů.
recenze Neviditelný, přesto podmanivý
Dílo Jaroslava Havlíčka, předního představitele psychologické prózy třicátých let minulého století, sice není adaptováno často, zato je však zpracováváno velmi výrazně. Snad nejznámější Petrolejové lampy můžeme znát v mnoha formách: filmové, zvukové, velmi populární jsou v současnosti činoherní i baletní divadelní inscenace. Nyní se k nim přidává další Havlíčkův významný román s drobnými autobiografickými vsuvkami – Neviditelný.
téma Tisíce příběhů Josefa Somra
V letošním roce udělila Asociace vydavatelů audioknih Zvláštní cenu za mimořádný přínos v oblasti mluveného slova jednomu z nejpřednějších českých herců, Josefu Somrovi. U této příležitosti, a zároveň jako dárek k jeho půlkulatým narozeninám, přinášíme shrnutí nejvýznamnějších momentů jeho herecké kariéry za mikrofonem.
zpráva Nové audioknihy 15/2019
Opět jsme pro vás připravili pravidelný přehled nově vydaných audioknih. Tady jsou:
zpráva Nejlepší interpretky
V kategorii Nejlepší interpretka je v ceně Audiokniha roku 2018 nominováno těchto pět hereček:
recenze Dítě, kterému jsme otevřeli dveře
Jan Mühlfeit není posluchačům audioknih neznámý – Aleš Zbořil už načetl jeho velmi populární exkurzi do leadershipu Pozitivní leader. Pokud jste však činnosti tohoto bývalého veleúspěšného manažera Microsoftu sledovali, víte, že se v jeho hledáčku neobjevují pouze vedoucí týmů, ale také děti - školáci, respektive rodiče a vzdělávací instituce. Mühlfeitovo snažení v oblasti růstu dětského potenciálu, svobody rozhodování a vůbec v tématu vzdělávání, dokazují i jeho společné aktivity s Kateřinou Novotnou a tedy i jejich kniha Odemykání dětského potenciálu, kterou nakladatelství Bizbooks nyní vydalo ve zvukové verzi.
zpráva Nejlepší audioknihy mimo kategorie
Poznejte pět nominací na cenu Audiokniha roku 2018 v kategorii Nejlepší audiokniha – mimo kategorie.
recenze Další tribečská trhlina
Českému publiku, ať už čtenářskému nebo posluchačskému, není jméno slovenského autora Jozefa Kariky neznámé. Díky těsným vazbám obou národů mohou našinci sáhnout po jeho knihách v originále, ti méně jazykově vybavení pak po některém z překladů, které u nás vydává Argo. Obdobně jsou na tom nyní i audioknižní posluchači – mají na výběr z nahrávek v autorově mateřštině (u slovenského Ikaru vyšly zatím tři tituly) nebo mohou nově poslouchat českou četbu z knihy Trhlina, kterou Radioservis právě vydal na CD.
Zobrazeno: 1 - 12 z 2085
předcházející 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující