Řadit
Zobrazit
audiokniha Jim Knoflík, Lukáš a lokomotiva Ema
Jim Knoflík je obyčejný kluk, jemuž se dějí neobyčejné věci. Už jako miminko se octl v Jasmánii, ostrovním královstvíčku, jemuž vládne král Alfons Třičtvrtěnadvanáct. Jeho nejlepším kamarádem je strojvůdce Lukáš, hrdý majitel parní lokomotivy Emy. Když se tahle nerozlučná trojice jednoho dne rozhodne vydat do světa, promění se jejich cesta ve velké dobrodružství. Po příjezdu do Mandaly totiž zjistí, že byla unesena císařova dcera a nešťastný panovník je požádá o pomoc při její záchraně. Stopy ztracené princezny je vedou pohořím Koruna světa, Údolím soumraku a skalní branou Ústa smrti až do dračího města Žalmánie. Tím ale jejích podivuhodné pátrání zdaleka nekončí, neboť na ně čeká množství zkoušek, nebezpečných překážek i tajuplných hádanek...
audiokniha Mumínci a čarodějův klobouk
Není nad to, probudit se po dlouhém zimním spánku do prvního jarního rána... Všichni tvorečkové běhají v tajícím sněhu, hledají své věci, chvilku se zastaví na kus řeči, ale pak spěchají, aby stihli jarní úklid. A ještě než maminka připraví snídani, vydají se Mumínek, Šňupálek a Čenich na výlet na kopec nad údolím. Na samém vršku najdou černý cylindr, do kterého když se něco vloží, tak z něho vyjde něco jiného. Čí asi bude? Nic netušící kamarádi kouzelný klobouk klidně přinesou domů – a pak se začnou dít věci...
audiokniha Hotýlek
Hotel – vlastně spíš hodinový hotýlek –, který pan Leopold Mánes založil v dobách první republiky, nabízel párům potěšení a rozkoš i za protektorátu, a dál fungoval také poté, co ho znárodnili komunisté. V šedesátých letech přebírá vedení Václav, vnuk původního majitele, muž bez jasných názorů i charakteru, který obratně proplouvá komunistickým režimem a stále drží rodinný podnik pohromadě. To má však zničující vliv na vztahy v rodině i životy lidí, kteří se ocitnou v jeho blízkosti. 
recenze Prázdniny, jaké byste (ne)chtěli prožít
Poslední aristokratka je zpět. Marie Kostková z Kostky se tentokrát pouští do pátrání vskutku detektivního, aby rozpletla jednotlivé nitky šmodrchanice, které vedly k vlně zločinnosti na zámku Kostka.
zpráva TOP10 listopad 2018
Listopadovému žebříčku prodejnosti audioknih kralují na Audiolibrixu novinkové tituly vydavatelství OneHotBook. V první pětce je na prvním místě opět Lazar Larse Keplera a druhý měsíc také Cizinka Diany Gabaldon. Nově se v žebříčku objevily obě čerstvé pratchettovky, druhý díl fantasy série Stín krkavce a Vánoce Hercula Poirota v interpretaci Lukáše Hlavici, v TOP10 zůstává Rudišův Český ráj. Do druhé pětky se už dostaly i dvě audioknihy vydavatelství Motto (s velmi podobnými názvy) a drží se List zo záhrobia Dominika Dána.
recenze Haiku jako cesta do duše
Kniha křehká jako pár slov haiku. Sluší jí papír, sluší jí tiché chvíle, které s ní strávíme. Hodí se, aby k nám promlouvala nahlas a ústy „jiných“?
recenze Namísto dárků vražda
Vánoce chtějí lidé obvykle prožít v klidu a míru. Neplatí to však pro každého. Bohatý stařec Simeon Lee sezve na své sídlo celou svou rozvětvenou a dost znesvářenou rodinu. Netouží však po usmíření. Provokuje všechny nevybíravými urážkami a chce se bavit jejich vztekem. Přepočítá se však. Jednoho večera mu v zamčeném pokoji kdosi podřízne hrdlo. Jednal vrah impulzivně, nebo měl předem připravený plán? Zapeklitý případ se zdá být jako stvořený pro jistého malého Belgičana s velkými kníry, který je zrovna na návštěvě u místního policejního náčelníka. Ani v nejkrásnější svátky v roce si Hercule Poirot od zločinců zkrátka neodpočine…
audiokniha Stará dáma vaří jed
Vdova po plukovníkovi Linnea Ravasková, důstojná stařenka, se všemožně obětuje svému nepovedenému synovci. Aby za něj mohla zaplatit dluhy, prodá luxusní byt v Helsinkách, navíc každý měsíc odevzdává jemu a jeho dvěma zlotřilým kumpánům důchod... Pak ji ale jednoho dne synovec nutí, aby napsala závěť. Odkázat mu všechno a čekat na blížící se konec, to určitě. Stará dáma se vzepře a rozhodne se vzít věci do vlastních rukou. Ty staré, vrásčité a křehké ruce dokážou ještě leccos navařit. Následuje množství černohumorných situací, scén jako z grotesky, nechybí dobrodružné plavby po rozbouřeném moři, ani několik mrtvol...
audiokniha Firma
Přijetí do nenápadné právnické firmy Bendini, Lambert & Locke v Memfisu je splněný sen. Vysoký plat, zdravotní pojištění, splacení dluhů, ručení na hypotéku, luxusní firemní BMW, budoucí místo mezi společníky…  Mladý, chytrý a ctižádostivý Mitch McDeere s manželkou Abby jsou nadšení, že se mohou stát součástí místní komunity a směřovat k bohatství a klidnému rodinnému životu. Proč to ale vypadá, že se z téhle firmy dá odejít jenom „nohama napřed“?
recenze Rozpačité pokračování
Vydání debutového thrilleru Hadrový panák britského autora Daniela Colea vzbudilo velký ohlas, třebaže se kromě pochval ozývaly i kritické hlasy. I přes reptání nad nelogičností některých událostí a rozuzlením příběhu lze ocenit především jeho zvukové zpracování. A to zejména volbu interpreta, která padla na osvědčeného Martina Stránského. Zdálo by se, že pokračování s názvem Loutkář půjde ve šlépějích prvního dílu, opak je však pravdou. Z Hadrového panáka nezůstal takřka kámen na kameni.
recenze Rodina jako nevyčerpatelný zdroj inspirace
Vydavatelství Fonia má ve svém portfoliu vedle nahrávek, jež můžeme bez zaváhání označit jako klasické audioknihy, také několik záznamů představení z pražského poetického Divadla Viola. Jde o sérii povídek Ivana Krause a přesto, že se jedná o četbu literárního díla, nemůžeme mluvit o audioknize v pravém slova smyslu. Nahrávky totiž nesou všechny rysy živého záznamu – zachovávají spontánní reakce publika, či zaznamenávají například i vzpomínky obou protagonistů a historky z jejich rodinného života. Aktuálně vydané Vanilkové rohlíčky v této řadě nejsou výjimkou.
recenze Kdo rozhoduje o vině či nevině?
Je Grace jen nevinná dívka, která se připletla ke strašlivému zločinu, nebo nebezpečná vražednice? Margaret Atwoodová se ve své knize rozhodla rozplést jednotlivé nitky případu, který se v polovině 19. století opravdu stal. Z vraždy Thomase Kinneara a jeho služebné Nancy Montgomeryové byla spolu s podkoním Jamesem McDermottem obviněna i mladičká Grace Marksová. A zatímco McDermott skončil na šibenici, Gracin trest soud zmírnil na doživotí. Co je to však za život?
Zobrazeno: 1 - 12 z 1918
předcházející 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující