audiokniha Kdo maže, ten jede
Dva dny ve mlýně odříznutém sněhovou vánicí od okolního světa se mohou ze začátku jevit jako příjemně strávený víkend. Zvlášť když jeho majitel – bohatý podnikatel Kryštof Oplt – chystá večírek.
téma Pohádky i nepohádky Karla Weinlicha 1
Dnes je tomu právě 90 let, kdy se narodil jeden z nejvýznamnějších audio režisérů Karel Weinlich. Jeho tvorba je spojena především s rozhlasem, tvořil ale také pro audioknižní vydavatele. Mnoho posluchačů si při vyslovení jeho jména vzpomene na nedělní pohádky, Weinlichovo pole působnosti bylo ovšem mnohem širší: věnoval se hrám pro mládež, četbám na pokračování, dětským pořadům typu Domino a je podepsán i pod tituly, které jsou určeny výhradně dospělým. Je jich tolik, že jsme tento článek rozdělili na dvě části.
recenze Kdo chce zabít Oplta?
Slibně započatý víkend ve mlýně, kam skupinku hostů sezval bohatý podnikatel Kryštof Oplt, naruší nejprve záhadný výstřel v lese a o několik hodin později nález hostitelovy mrtvoly v mlýnském náhonu. Učitelka, malířka a příležitostná amatérská pátračka Josefína Divíšková, která ve mlýně pracovala na nástěnném obraze, se snaží přijít na to, kdo mohl mít motiv pro jeho vraždu. Spolu s komisařem Tvrdíkem zjišťuje, že chuť a důvod zabíjet, měl v tomto domě kdekdo.
zpráva Jarní lavina nových audioknih
Na audioknižním poli se tento týden velmi urodilo. Vydavatelé pro své posluchače nachystali 19 audioknižních novinek! Představíme si je v rychlém sledu a v abecedním pořadí.
zpráva Audiokniha roku 2019: Nejlepší audiokniha – mluvené slovo mimo kategorie
Tentokrát vám ukážeme pět audioknih nominovaných v kategorii Mluvené slovo mimo kategorie ceny Audiokniha roku 2019. Ukázky z každé z nich si můžete poslechnout na naposlech.cz.
recenze Bezútěšnost (tečka)
Bianka Bellová před Jezerem napsala tři romány, ale až právě text z roku 2016 na ni významně upozornil. A tak nějak definoval specifický styl, jemuž se podvolila i nejnovější Mona.
zpráva Audiokniha roku 2019: Nejlepší audiokniha – dramatizace
Představujeme pět nominovaných titulů v kategorii Nejlepší audiokniha – Dramatizace ceny Audiokniha roku 2019. Na naposlech.cz jsou vám u všech k dispozici ukázky a možnost rychlého nákupu.
recenze Zločin mezi koly
Marc Moreau se místo kariéry u vojenské policie rozhodl pro dráhu profesionálního cyklisty. Jeho funkcí je být domestikem lídra týmu Steva Panaty, brzdit jeho nejtěžší soupeře a zajistit mu ideální podmínky k vítězství. Na letošní Tour de France však musí kromě cyklistických dovedností oprášit i své pozorovací a dedukční schopnosti, protože jednoho závodníka po druhém postupně vyřazují prapodivné náhody. Je jich už tolik, že většině zúčastněných začíná docházet, že nemůže jít jen o souhru nešťastných okolností. Jistotu získají ve chvíli, kdy na dveře hotelového apartmá jednoho z nich zaklepe smrt.
recenze Thriller, který vyšel ve správnou chvíli
Odborníci na bioterorismus nechají srovnat se zemí vesnici uprostřed australské pouště (kde už beztak nebylo co nebo koho zachránit). Proč? Protože tam dopadla spolu s troskami vesmírné stanice Skylab i nádrž s parazitickou houbou, která za svého pobytu na oběžné dráze „poněkud“ změnila vlastnosti a hlavně chování. O třicet let později už to taková legrace ale nebude, až se dochovaný vzorek, převezený do USA, přihlásí o své místo pod sluncem.
zpráva Nové audioknihy konce března
Audioknižní vydavatelé nás nechtějí nechat jen tak koukat do zdi. V tomto týdnu představili 17 nových audioknih. Tady jsou:
zpráva Audiokniha roku 2019: Nejlepší audiokniha – vícehlasá četba
Představujeme nominace v kategorii Nejlepší audiokniha – vícehlasá četba ceny Audiokniha roku 2019. V článku si můžete u každé z těchto pěti audioknih poslechnout ukázku.
recenze Román, který se nevyhýbá chladu
John le Carré se stal synonymem pro špionážní žánr. Po odchodu ze služeb započal zkraje 60. let 20. století svou druhou, tentokrát spisovatelskou kariéru. A už se svým druhým románem, který nyní díky OneHotBoook vychází v audioknižním zpracování, se zapsal do dějin moderní literatury.
Zobrazeno: 1 - 12 z 2554
předcházející 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující