zpráva Nejprodávanější audioknihy v červnu 2020
I v červnu pokračovali vydavatelé v tempu předchozích měsíců a pro posluchače připravili do té doby nezvyklé množství audioknih. Do žebříčku deseti nejprodávanějších se tak vedle evergreenů dostala i celá řada novinek.
recenze Vyprávění plné deziluze
Ondřej Štindl, známý publicista a novinář, se potřetí vydal na pole románu. Tentokrát však nikoliv ukotveného v historii. Až se ti zatočí hlava je výsostně aktuální a s velkou pravděpodobností má posloužit jako sžíravý komentář k české rozdělené společnosti.
recenze Víkendové rituály očima moderního synka
Deníček moderního fotra je od roku 2013 neoddiskutovatelným blogovým fenoménem. Přestože je původní forma psaní v útlumu, přesunula se ve stejné intenzitě na sociální sítě a stránky knih. Dominik Landsman své zápisky, zaměřující se původně na radosti a strasti otce na rodičovské dovolené, postupně rozšířil i o několik „spin-offů“. Čtenáře v nich zasvětil do začátků soužití se svou ženou Natašou a vzal je i na společnou dovolenou. V těchto dnech autor dokonce oznámil, že se Deníček moderního fotra objeví i na filmovém plátně. Není proto divu, že i pod svými pseudonymy jeho postavy zdomácněly také v audiopodobě.
zpráva Nové audioknihy pro začátek prázdnin
Co si pustit na začátku prázdnin? Třeba některou z audioknižních novinek.
téma Ota Pavel: Devadesát
Sportovec, sportovní reportér, rozhlasák, spisovatel, milovník řek, ryb a lidí, citlivý a křehký člověk, bojovník sám se sebou. Tím vším byl Ota Pavel, jehož 90. výročí narození si 2. července připomínáme. O jeho krátkém životě i literárním díle bylo již mnoho napsáno, my se pokusíme obsáhnout jeho tvorbu prostřednictvím audioknih a rozhlasových nahrávek.
téma Spejbl a Hurvínek: Zvuková historie 9
Jak už víte, slavné Divadlo Spejbla a Hurvínka si v roce 2020 připomíná řadu výročí: Spejbl oslavil 100 let, Mánička se psem Žerykem o deset méně. 90 let bude divadlo profesionálním souborem, třičtvrtě století roků sídlí v Praze, z toho 25 let v Dejvicích. Na stránkách audioknižního průvodce naposlech.cz se z důvodu těchto významných událostí snažíme po celý rok mapovat zvukové záznamy Divadla S+H. V předchozích dvou částech jsme se zabývali rozhlasovými nahrávkami a nyní se vrátíme zpět k titulům vydavatelství Supraphon.
recenze Nejde o viníka, ale o nevinné
Jacko Argyle zemřel ve vězení poté, co byl odsouzen na doživotí za zabití své matky. V afektu ji měl během hádky o peníze usmrtit ranou do hlavy pohrabáčem. Historce, že v době vraždy jel stopem do vedlejšího města, nikdo nevěřil, protože údajný řidič se policii nikdy nepřihlásil. Po téměř dvou letech od zločinu přijíždí do sídla Argylových doktor Calgary, aby zbylým členům rodiny sdělil, že Jacko byl nevinen. Osudné noci jej totiž vezl on. Namísto očekávané úlevy však jeho oznámení zaseje mezi pozůstalé strach a pochybnosti – pokud matku nezabil Jacko, znamená to, že skutečný vrah je stále mezi nimi. Začíná tak jejich Zkouška neviny.
recenze Hájíčkovy emocionální vlny a vlnky
Čtyři roky jsme si museli počkat, než ceněný Jiří Hájíček vydá svůj další román. Ani Plachetnice na vinětách nezapřou jeho typický rukopis, ba i řadu motivů už známe z předchozích textů. Přesto jsou možná až nečekaně jiné. Obyčejné.
téma Udělat audioknihu 5: Umění být v příběhu I
Drtivá většina posluchačů má povědomí o tom, že audiokniha vzniká v nahrávacím studiu. Z předchozích dílů série Udělat audioknihu už víme, že to není tak docela pravda a že formování výsledného tvaru audioknihy se začíná dávno před tím, než herec poprvé zasedne před mikrofon. Co se však stane, když tak učiní? Na co všechno musí být připraven a co si od něj každá nahrávací frekvence žádá?
recenze Únos leprikóna v přímém přenosu
Byl jednou jeden chlapec, kterému se zlata skřítků zachtělo. Tenhle kluk ale nebyl jen tak obyčejný Honza z Horní Dolní – skřítci se musí mít opravdu na pozoru, protože stanuli v hledáčku samotného Artemis Fowla!
zpráva Dětská Bystrouška odstartovala s Matoušem Rumlem
I letos pořádá Asociace vydavatelů audioknih spolu se Sdružením pro tvořivou dramatiku Ceny Bystrouška – soutěž o nejlepší dětskou audioknihu roku. V novém ročníku přihlásili vydavatelé do tří soutěžních kategorií celkem 23 audioknih.
recenze Povídky o životě v jednom
Vydavatelská značka Témbr skupiny Euromedia Group připravila ve spolupráci s Radioservisem povídkový audiosborník Žít jako single. Ten obsahuje nahrávky Českého rozhlasu a volně navazuje na edičně spřízněné kolekce Rodinné povídky a V bílém plášti. Autorsky do něj přispěla významná jména současné české beletrie i scenáristiky a ani interpretačně audiokniha nijak nestrádá.
Zobrazeno: 1 - 12 z 2655
předcházející 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující