téma Stephena Kinga slyšeti 1
Stephen King je dozajista mistrem napětí a nepříjemně plíživých pocitů. Jeho díla však, přestože z většiny spadají do kategorie literární fantastiky, výrazně překračují mantinely žánrových kategorií. Vážíme si jich, protože jsou literárními díly v pravém slova smyslu, nejen mrazivými příběhy či prvoplánovými zápisy nočních můr. Zlými sny se však Stephen King rád nechával inspirovat a tak i proto jsme zvolili pro tuto sérii článků název v podobě snářového hesla, tedy „Stephena Kinga slyšeti“. Sám autor se ve vlastních memoárech o řemesle s názvem O psaní netajil svou vášní pro poslech příběhů a audioknihy jako takové označil za nanejvýš praktické a přínosné. Pojďme se tedy na oplátku podívat, jak si díla jednoho z nejznámějších a nejprodávanějších autorů světa dosud vedla na scéně českého mluveného slova.
recenze Kazovi parťáci
Ketterdam je nebezpečné místo. Své o tom ví Kaz Brekker, který sem přišel jako malý kluk a zažil toho tolik, že by to vydalo na dva životy. Kaz je ale sotva zletilý a ve městě, které jako by celé sestávalo pouze z podsvětí, je už v tomto věku vyhlášeným zlodějem. Proto se není čemu divit, že je to právě on, kdo dostane nabídku, kterou nemůže odmítnout – obrovský balík peněz výměnou za to, že z nejstřeženějšího místa kontinentu ukradne jistou cennost.
recenze Epilog Lisbeth Salanderové?
Na mrtvole žebráka s amputovanými prsty nevidí stockholmská policie nic zvláštního. Zřejmě šlo jen o dalšího z řady bezdomovců, který se upil k smrti. Soudní patoložce ale vrtá hlavou, proč měl muž u sebe načmárané telefonní spojení na známého investigativního novináře Mikaela Blomkvista. A jak s tím vším souvisí švédský ministr obrany, jehož jméno žebrák v posledních dnech před smrtí neustále vykřikoval?
zpráva Nové audioknihy 41/2019
Detektivky, thrillery, pohádky pro děti i archivní nahrávky. To jsou audioknižní novinky uplynulého týdne.
zpráva Nejlepší audioknihy pro děti oznámila Bystrouška
Ceny Bystrouška, udělované českým audioknihám pro děti a mládež, znají vítěze svého druhého ročníku. Pro nejlepší audioknihy školního roku 2018/2019 hlasovala dětská porota sestavená z členů literárně-dramatického oboru ZUŠ v Uherském Hradišti. Z celkem 32 přihlášených titulů vybíraly děti vítěze tří soutěžních kategorií.
recenze O násilí – „my proti vám“ je věčné téma
Jako velká voda vtrhl mezi nejúspěšnější spisovatele švédský publicista Fredrik Backman a právem se stal oblíbeným v bezmála padesáti zemích světa. Po několika prózách soustředěných téměř výhradně na jedinou postavu (Muž jménem Ove, Tady byla Britt-Marie) se odhodlal k plnohodnotnému románu zalidněnému množstvím figur, který pod názvem Medvědín vyšel česky v nakladatelství Host v roce 2017, tedy necelý rok po vydání originálu. V témže roce se dočkal vynikajícího audioknižního zpracování, v němž se interpretace v režii Michala Bureše pod značkou OneHotBook ujal Pavel Soukup.
téma Audiokniha roku: Analfabetka, která uměla počítat
Audiokniha Analfabetka, která uměla počítat, získala Cenu posluchačů Audiokniha roku 2014 jistě i zásluhou interpreta Martina Stránského. V novém dílu podcastu o nejlepších audioknihách se budeme zabývat nejen Analfabetkou, ale samozřejmě i fenomenálním Stoletým staříkem Jonase Jonassona, který ji předcházel. A samozřejmě interpretačním uměním Martina Stránského, jež ve stejném ročníku, kdy Analfabetka uspěla u posluchačů, získal i Zvláštní cenu AVA za přínos oboru audioknih a mluveného slova.
recenze Příliš hlučná modlitba
Nakladatelství Pistorius & Olšanská docela nedávno začalo s překlady reportážní literatury Světlany Alexijevičové. S ohledem na úspěch televizní minisérie Černobyl nepřekvapí, že po dvou letech znovuvydalo i její sebrané rozhovory a komentáře k tragédii, která se odehrála v dubnu 1986. Modlitba za Černobyl se nyní ve spolupráci s Audiotékou dostává ke čtenářům i prostřednictvím zvukového zpracování.
téma Kolik bylo mušketýrů?
Kdo by neznal d'Artagnana? Příběh mladíka, přicházejícího do Paříže za vlády krále Ludvíka XIII., aby se ucházel o místo v královské gardě, je všeobecně známý. Věděli jste však, že kromě románu Tři mušketýři, patrně nejslavnějšího díla Alexandra Dumase st., vystupuje tento udatný mušketýr ještě ve dvou dalších pokračováních? Ty se však popularitou prvnímu dílu nevyrovnají.
recenze Z Bruntálu na nigerijský trůn
Když jeden patnáctiletý kluk z Bruntálu dostal dopis s letenkou do Lagosu, ještě netušil, jak moc se jeho život změní a jaký později nabere směr. Obonete Ubam věděl, že je jiný. Věděl, že jeho otec je policistou ve vzdálené zemi. A věděl, že ho čeká velké dobrodružství. Ale to bylo asi tak všechno.
zpráva Nové audioknihy 40/2019
Tentokrát vám představíme 9 audioknižních novinek, které přinesl 40. týden tohoto roku.
rozhovor Zažijete šok, ale nakonec se tváříte jakoby nic
Práci na audioknize Nabarvené ptáče líčí mladý dabingový specialista Jiří Köhler.
Zobrazeno: 1 - 12 z 2331
předcházející 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující