recenze Pohádka o včele, meči a klíči
Zachary se před začátkem nového semestru snaží zabavit v knihovně vermontské univerzity. Jako vášnivý čtenář ji sice zná skoro celou, s jednou knihou se ale ještě nikdy nesetkal. Uchvátí ho natolik, že si ji odnese do svého pokoje i přes to, že knihovní systém hlásí chybu. A potom – najde v knize sám sebe.
téma Audioknižní cesta Jiřího Lábuse / 1
Asociace vydavatelů audioknih u příležitosti cen Audiokniha roku 2020 vyznamenala Zvláštní cenou za mimořádný přínos v oblasti mluveného slova Jiřího Lábuse. Ten se tak ocitl ve společnosti dříve vyznamenaného Josefa Somra, Zdeňka Svěráka, Hany Maciuchové či Martina Stránského. Připravili jsme trojici článků o audioknižních titulech, na kterých se Jiří Lábus interpretačně podílel. Začínáme jeho nahrávkami pro nejstarší vydavatelství mluveného slova, Supraphon.
zpráva Audiokniha roku 2020: Pro děti a mládež
Seznamte se s pěti audioknihami, které odborná porota vybrala z celkem devatenácti přihlášených v kategorii Nejlepší audiokniha pro děti a mládež ceny Audiokniha roku 2020. Jsou mezi nimi zastoupeny tituly české i zahraniční, časem prověřené i novinkové.
recenze Žijeme na planetě opic?
Jednu verzi budoucnosti žijeme právě teď, v době světové pandemie. V románu Planeta opic ale francouzský spisovatel Pierre Boulle popisuje, jak by to s lidstvem mohlo dopadnout ještě za dalších bezmála pět set let.
zpráva Audiokniha roku 2020: Dramatizace
Představujeme pět audioknižních dramatizací, které se ucházejí o titul Audiokniha roku 2020. Do tohoto ročníku vstoupila vedle tradičních vydavatelů Radioservisu a Supraphonu také Audiotéka se třemi svými tituly natočenými v rámci tzv. superprodukce.
recenze Hledání definice lásky
Román Jediný příběh začíná před půlstoletím v trochu snobském předměstském tenisovém klubu, v němž se hlavní protagonista a vypravěč Paul přičiněním losu seznámí se Susan, vdanou ženou středního věku. Ani generační věkový rozdíl však nemůže zabránit tomu, aby mezi nimi, zprvu potají, vzplanul milostný románek. Z něj se však časem vyklube trvalejší pouto. Navzdory prudérní společnosti šedesátých let se Paul se Susan rozhodnou vzepřít zažitým stereotypům a utečou spolu do Londýna. Jejich společnému štěstí zpočátku zdánlivě nestojí nic v cestě, netrvá však dlouho, a do soukolí jejich vztahu se začne pomalu, ale jistě sypat písek. Zatímco Paul podlehl jí, jí hrozí podlehnutí velmi silnému nepříteli.
zpráva Čerstvá nadílka třiceti nových audioknih
Audioknižní vydavatelé jsou plni sil, a tak připravili pro své posluchače opravdu slušnou nadílku nových audioknih.
zpráva Nejprodávanější audioknihy 3/2021
První tři pozice žebříčku nejprodávanějších audioknih obsadily v březnu novinky. Nejčastěji jste na Audiolibrixu kupovali Pyramidu Hanninga Mankella – další kousek do série kriminálek s komisařem Wallanderem v podání Jiřího Vyorálka. Za ní stojí audioknižní detektivka Dominika Dána Nevinným sa neodpúšťa – tuto sérii má interpretačně na starosti Martin Mňahončák. Bronzová pozice patří zatím poslednímu počinu Petera Maye s názvem Tichá smrt, kterou českým posluchačům čte Filip Kaňkovský. Přehled deseti v březnu nejprodávanějších audioknih najdete v tabulce.
zpráva Audiokniha roku 2020: Vícehlasá četba
V sérii článků postupně představujeme pětice audioknih nominovaných v jednotlivých kategoriích ceny Audiokniha roku 2020. Po jednohlasých se tentokrát zaměříme na nejlepší vícehlasé četby, tak jak je vybrala odborná porota.
recenze Než spadla železná opona
Po „vítězném“ únoru 1948 opouštěly Československo ilegálně tisíce lidí, kteří nesouhlasili s nastoleným režimem a cítili se ohrožení. Na Západ se dostávali různě – jedním způsobem bylo přejít přes hraniční čáru v hlubokých šumavských lesích. Využívali přitom služeb převaděčů.
zpráva Audiokniha roku 2020: Jednohlasá četba
Představujeme audioknihy nominované v jednotlivých kategoriích ceny Audiokniha roku 2020. Jako první se zaměříme na 5 nejlepších z celkem 23 titulů přihlášených v kategorii Jednohlasá četba.
recenze Jak na nás dopadá globalizace a co s ní?
Revolta proti globalizaci nemusí představovat pouze hrozbu, ale může se stát i dobrou příležitostí k tomu, aby podmínky byly pro všechny více spravedlivé, aby svět byl udržitelnější. To tvrdí ve své audioknize Vzpoura proti globalizaci Nadav Eyal, izraelský novinář a držitel prestižní Sokolovovy ceny.
Zobrazeno: 1 - 12 z 2935
předcházející 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující