zpráva Jaké audioknihy vydá Tympanum?
Vydavatelství Tympanum na svém webu postupně odkrývá připravované novinky. Na ně i na mnohé další, které jsou v nejbližších týdnech a měsících v plánu, jsme se podívali blíže.
téma Audiokniha roku: 4x komisař Maigret potřetí
Podrobněji vám tentokrát představíme audioknihu, která je v historii ocenění Audiokniha roku v mnohém unikátní. Proč?
recenze Je život na houby?
Máte za sebou několik maratonů severských kriminálních příběhů a rádi byste si ve své denní dávce poslechu dopřáli určitou změnu nebo odbočku? Přitom se ale nechcete příliš vzdalovat od oblíbeného dějového zasazení? Máme pro vás jeden audioknižní tip od Knihy Zlín. Novinku Antti Tuomainena Než natáhnu brka.
téma Po stopách české detektivky I
Ve slovnících se můžeme dočíst, že slovo „detektivka“ vychází z latinského detegere, tedy odkrývat či odhalovat. Pojďme i my prostřednictvím zvukových nahrávek poodhalit kořeny české detektivní literatury a připomeňme si průkopnické autory a jejich díla, která mají co říci i po desetiletích od prvního vydání.
recenze Psychopat versus detektiv ve výslužbě potřetí
Po úchvatných Panu Mercedesovi a Právu nálezce uzavírá Stephen King svou temnou thrillerovou trilogii titulem Konec hlídky. Jeho název autor převzal z policejního žargonu, v němž označuje odchod vyšetřovatele do penze. Po jednom z hlavních hrdinů trilogie Billu Hodgesovi totiž „konec hlídky“ zanedlouho nastane i jeho bývalému parťákovi Petovi. Ten Billa a jeho kolegyni Holly přizve k případu podivné vraždy a sebevraždy dvou žen, z nichž jedna byla přeživší obětí mercedesového vraha Bradyho Hartsfielda.
zpráva Nové audioknihy 31-32/2019
Připravili jsme další přehled audioknižních novinek uplynulých dvou týdnů.
zpráva Co se chystá v Albatros Media
Nakladatelství skupiny Albatros Media postupně odhalují své audioknižní vydavatelské plány. Na konec celkově klidnějších prázdnin a na září připravují řadu velmi zajímavých titulů.
recenze Sázka na známou tvář?
Když se český profesionální audioknižní vydavatel rozhoduje převést literární titul do zvukové podoby, může marketingově pracovat s několika faktory: starší předloha je u čtenářů oblíbená, do kin se právě chystá filmová adaptace, oslovuje konkrétní cílovou skupinou, sází na popularitu žánru nebo autora. Pokud jde ovšem o literární dílo neznámého a časem zatím neprověřeného spisovatele, musí nastoupit další faktor: interpret, jehož známé jméno by mohlo nahrávku „prodat“.
recenze Ten správný čich na zločiny
Charismatičtí detektivové se zdaleka nemusejí vyskytovat jen na drsném severu. To dobře ví i Audiotéka, která své posluchače zve v nové kriminální sérii do domácích luhů a hájů, konkrétně do historické Prahy.
recenze Záhada tří interpretů
V pořadí třetí z nových případů Hercula Poirota nese název Záhada tří čtvrtin. Že nejde o dílo „královny detektivek“ Agathy Christie, nýbrž autorky psychothrillerů (byť taktéž britské) Sophie Hannah, není informace nijak nová. Mohla by však být klíčem k tomu, proč autorka jako by dosud hledala kompromis právě mezi thrillerem a stylem vyprávění, jaký by si propůjčená ikonická postava žádala. Ale co když je i odpovědí na otázku, proč je tak obtížné nalézt pro knižní předlohy nových Poirotových případů vhodného audioknižního interpreta? Vasil Fridrich je totiž oficiálně už třetí.
recenze Krvavý koktejl s kapkou citronu
Při seznamování přes Tinder můžete kromě skvělého partnera potkat i takový protějšek, který vám záhy začne pít krev. Někdy dokonce doslova. Alespoň v ulicích Osla, kde se sériový vrah zhlédl ve vampirismu a krev svých obětí pije v bizarní formě – ochucenou citronem. S pronásledováním podobně ujetých zločinců má největší zkušenosti jistý Harry Hole, který ale před časem tuto práci pověsil na hřebík. Existuje něco, co by jej přimělo vrátit se zpět do hry?
audiokniha Než natáhnu brka
Jaakkovi je 37, když mu lékař oznámí, že nemá chřipku, ale umírá na otravu – a nemá už moc času. To člověku na dobré náladě nepřidá. A aby toho nebylo málo, když se z ordinace vrátí domů, přistihne svou ženu, jak si užívá s Petrim, mladým, přitažlivým zaměstnancem jejich společné firmy. Firmy, kterou začíná ohrožovat nebezpečná konkurence.
Zobrazeno: 1 - 12 z 2244
předcházející 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující