recenze Poslouchejte tikání svých vnitřních hodin
O vnitřních hodinách jsme už pravděpodobně slyšeli, ale stejně pravděpodobně jsme jim dosud kdovíjakou pozornost nevěnovali. To, že nám jejich poznání a především pak naslouchání a respekt k nim, může zcela zásadně zlepšit kvalitu života, se dovíme ve fascinující audioknize Cirkadiánní kód.
recenze Smršť a rozklad
Co se stalo, když Jozef Karika ke Strachu, Tmě a Trhlině přidal ještě Smršť? Rozhodně nešlo o žádný krok vedle. Tím spíš, že všichni – od autora po interpreta – už věděli, co mají dělat. Tedy… téměř do poslední chvíle.
recenze Být v souladu
Je to více než čtyřicet let, kdy Masanobu Fukuoka představil světu svůj osobitý postoj k pěstování potravin. Farmář samouk, postupně nejen sbíral zkušenosti, ale především se sžil s prostorem, přírodou a zemí, ze které jeho plodiny vyrůstaly. Revoluce jednoho stébla slámy však zdaleka není pouze o zemědělství.
recenze Když postavy ožijí
Současný čtenář nebo posluchač může s ostatními dlouho diskutovat o tom, zda román katalánského autora Carlose Ruiz Zafóna s názvem Stín větru je či není magicko-realistickým dílem, případně do jaké míry. Ať už je tomu, jak chce, zde můžeme literární teorii nechat stranou. Za tím, že postavy v audioknižním vydání Stínu větru ožívají, není žádná magie, ale důkladná redakční příprava, pevná režie, a především velká dávka imaginace.
recenze Tvárnost ženské duše
Margaret Atwoodová je po čertech chytrá ženská. Studovaná a obdařená představivostí, která jí umožňuje vypustit a zkrotit démony pevně přisáté na rubu zdánlivě civilizovaných lidských povah. A protože tahle kanadská spisovatelka neztrácí ani v osmdesáti vitalitu a jasnozřivost, vydala po pětatřiceti letech volné pokračování svého slavného románu Příběh služebnice.
recenze Korejská cesta k feminismu
Osudů, jako je tento, zná Jižní Korea spoustu. Podobný příběh, jaký popisuje Kim Čijong, by mohla odvyprávět většina žen narozených v 80. letech. Pochopit, co je špatně v této společnosti, kterou Evropané do značné míry vnímají jako technologickou velmoc, pomáhá korejský bestseller autorky Čo Namdžu.
téma Severská vlna zločinu: Norsko
Skandinávské detektivky jsou v dnešní době jedním z hlavních směrů nejen krimi literatury. Vyhledávané jsou čtenáři, ale i posluchači audioknih, což dokazují mimo jiné žebříčky prodejnosti. Pojďme se spolu vydat na sever do míst, kde svou stopu zanechal zločin. V prvním dílu představíme detektivní a thrillerové audioknihy norských autorů.
recenze Když se duše potká s krajinou
Knihy Václava Cílka zas a znovu dokazují, že lze promlouvat k široké veřejnosti dostatečně srozumitelně, aniž by bylo nutno rezignovat na fundovanost a v řadě případů i složitost úvah a kladení otázek. Cílkův pohled na krajinu kolem nás, stejně jako na tu naši, vnitřní, nyní s hlasem Miroslava Táborského vychází i coby audiokniha.
zpráva Nové audioknihy: 25 příběhů pro vaše uši
Pětadvacet! To je počet audioknižních novinek, které pro své posluchače připravili vydavatelé v prvních dvou únorových týdnech.
recenze Tenhle příběh není o superhrdinech
Superhrdinové žijí mezi námi. Někteří mohou zastavit vlak vlastním tělem, jiní si zapalují cigarety plamínky z konečků prstů, další mluví se zvířaty. Tenhle příběh ale není o superhrdinech. Tenhle příběh je o superpadouších, kterými může být každý z nás – ať meta či nikoli.
recenze I herečky mají své citové trampoty
Audioknihy populárních herců a hereček v autorské interpretaci patří mezi stále vyhledávanější. Často jde o vzpomínky či herecké historky, někdy například o sbírku fejetonů. Co ale, když herečka načte svůj vlastní literární, v základu fiktivní příběh? Z knihy Jany Bernáškové s mnohoznačným názvem Jak přežít svého muže se v papírové podobě téměř okamžitě stal bestseller a velmi úspěšná je i její audiopodoba připravená vydavatelstvím Témbr.
téma Klasici světového humoru 3
Potřetí a naposledy se spolu podíváme na zoubek dalším dvěma klasikům humoristické literatury, jejichž díla inspirovala mnoho rozhlasových tvůrců i audioknižních vydavatelů ke zvukovým adaptacím. A že jich dnes bude pořádná nálož!
Zobrazeno: 1 - 12 z 2876
předcházející 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující