téma Stephena Kinga slyšeti 4 (2016–2017)
V předchozím dílu jsme poukazovali na to, jak se audioknižní trh pokoušel vypořádat s nelehkým úkolem: dostat k posluchači rozsáhlá díla nejen Stephena Kinga (šlo tu přece i o mnohé světové klasiky či stále populární série jako Zaklínač, Píseň ledu a ohně aj.) A to tak, aby na tom vydavatelé netratili. Řešením se stala distribuce digitálních audioknih po internetu (především pak prostřednictvím k tomu určených aplikací). Jejich rozšíření bylo mimo jiné jednou z příčin, proč se počet zakoupených audioknih mezi lety 2017–2019 více než zdvojnásobil. Odvážným tahem, který pak v nově vzniklých podmínkách podnikla přímo Audiotéka, bylo, že už v roce 2016 zahájila systematické natáčení Temné věže Stephena Kinga.
recenze Když hvězdy nad francouzskými muži vyhasnou
O románu Serotonin francouzského spisovatele s nevyslovitelným jménem Michel Houellebecq všichni mluví. Patří k dobrému tónu zmínit, že vám tato publikace leží na nočním stolku. Čtenáři to dodá auru rytíře v lesklé zbroji, jenž se neohroženě utká s nihilismem, který kniha po otevření vyvrhne ze svých temných útrob jako otrávenou slinu.
zpráva Detektivky, thrillery, biografie, ale i předvánoční nové audioknihy 45/2019
Nový týden přinesl dalších 14 audioknižních novinek. Tady jsou:
zpráva Velký audioknižní průzkum 2019 začíná!
Již pošesté pořádá Audiolibrix Velký audioknižní průzkum – unikátní projekt, který mapuje zvyky a preference audioknižních posluchačů. Výsledky ankety doplňuje statistickými údaji o prodejích a každoročně tak podává ucelený obraz našeho audioknižního trhu.
recenze Vynálezkyně na temné straně Síly
Mohl to být zázračný příběh. Mladičká Elizabeth Holmesová v útrobách Silicon Valley uváděla v život vynález, díky kterému by lidstvo mohlo snadněji získávat kompletní obraz svého zdravotního stavu a predikce, díky nimž by se dalo předejít komplikacím a třeba i smrti. Ze všeho však zůstala jen fascinující detektivka, která odkryla jednu z největších lží, jaké technologické údolí v Kalifornii kdy zažilo.
recenze Seznamte se s Vigily
Také by se vám čas od času hodilo nejít večer spát a ušetřený čas využít jinak? Možná byste uvítali preparát Rodena Wagnera plnohodnotně nahrazující spánek a mohli byste se stát Vigilem. Na první pohled fantastická věc, která ale v blízké budoucnosti začne hloubit menší sociální propasti mezi Vigily a Spícími. A nejen tím, že budete mít fialové duhovky.
recenze Kdo vraždil ve vlaku?
Píše se rok 1919 a Anglie se vzpamatovává z válečné vřavy. Mladičká Louisa Cannonová má v té době nastoupit jako pomocná chůva do velkolepého panského sídla Mitfordových. Nejstarší z dětí, šestnáctiletá Nancy, ji brzy vtáhne nejen do opulentního světa bohatých, ale i do amatérského pátrání po neznámém vrahovi. Ten ve vlaku připravil o život ošetřovatelku, která byla rodinnou přítelkyní všemi milované starší chůvy Mitfordových. Louisa sama má však také svá temná tajemství, a jen doufá, že se o nich v domě nikdo nedozví.
téma Stephena Kinga slyšeti 3 (2012–2016)
Na počátku devadesátých let se k nám v českém překladu dostalo nebývalé množství starších i právě aktuálních děl Stephena Kinga. A hlad po textech tohoto autora se neměl utišit ani v novém tisíciletí. Naopak, vydavatelský sektor již nebyl zdaleka tak přetížen; nestál před volbou, které z kvanta děl, jež na české scéně desítky let chyběla, by mělo urychleně vyjít. Díky tomu mohl knižní (a ještě později audioknižní) trh snáze kopírovat zahraniční produkci – a v případě děl Stephena Kinga nejen dohánět resty ale postupně se přizpůsobovat jeho tvůrčímu tempu. Z audioknižního hlediska tomUž jsme si všimli, že zájem o díla Stephena Kinga přichází ve vlnách. A v českém audioknižním světě to od počátku jednadvacátého století platilo obzvláště. Po úspěchu prvních kingovských profesionálních nahrávek vydavatelství Tympanum a dvou dodatečně vydaných povídkách v edici Načteno, se s audiozáznamy obecně roztrhl pytel. Je tedy překvapivé, že Tympanum od roku 2012 po textech Stephena Kinga znovu nesáhlo a neučinilo tak ani žádné jiné komerční vydavatelství. Na další studiovou nahrávku si tedy musel audioknižní trh počkat ještě čtyři roky. Bylo totiž potřeba přehodnotit otázku nosiče.
recenze Harry Bosch a jeho první případ
Po audioknižním vydání slovenských překladů oblíbených románů Michaela Connelyho v nepřesvědčivé interpretaci Ivo Gogála se na náš trh dostala autorova prvotina Černá ozvěna v češtině, a to s mnohem lepším narátorem.
zpráva Pokračování série thrillerů a další nové audioknihy 44/2019
Představujeme vám 14 nových audioknih, které vyšly v právě uplynulém týdnu.
zpráva Nejprodávanější audioknihy v říjnu 2019
První místo v žebříčku nejprodávanějších audioknih zůstalo od září nezměněno. I v říjnu si prvenství udržela audiokniha Dívka, která musí zemřít – šestý díl série Milénium, který před lety začal psát Stieg Larsson a nyní dokončil David Lagercrantz. Za ní následuje dvojice novinkových audioknih slovenských autorů: Strach Jozefa Kariky a Krv prvorodených Juraje Červenáka. Z dalších novinek uspěly ženské autorky: Dokonalá kořist Helen Fieldsové, Mitfordské vraždy Jessicy Fellowesové a Kirké Madeline Millerové. Bez zajímavosti jistě není ani to, že je v říjnovém TOP 10 nejprodávanějších audioknih hned 3× zastoupeno nakladatelství Jan Melvil Publishing.
recenze Život bedňáka aneb Obsluhoval jsem Freddieho Mercuryho
„Tohle je Ratty. Jeho skutečné jméno zní Peter Hince a jezdí s námi už léta.“ Takto během jednoho z nabitých koncertů představil Freddie Mercury publiku svého pódiového technika. Po zpěvákově úmrtí jej tato kvalifikace přímo předurčovala k napsání vzpomínkové biografie. Vznikla tak Neznámá historie, jedna z nejsyrovějších a nejupřímnějších knih, která o rockové skupině Queen existuje.
Zobrazeno: 1 - 12 z 2357
předcházející 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující