audiokniha Kanibal z Nine Elms
Před patnácti lety byla Kate Marshallová vycházející hvězdou londýnské policie. Dokázala vyřešit sledovaný případ ne­bez­pečného a krutého sériového vraha s přiléhavou přezdívkou Kanibal z Nine Elms, i když přitom sama málem ze­mře­la. Nyní Kate přednáší na univerzitě a snaží se vést poklidný život, když se minulost za­čne vracet. E-mail s žádostí o pomoc ji vtáhne nejen do právě probíhajícího vy­šetřování vražd mladých dívek. Jejich modus operandi nebezpečně připomíná případ, který před patnácti lety vyřešila. Nevrací se jen vzpomínky. Vrah na­podobitel chce dokončit započatou prá­ci… A tak se i Kate musí vrátit k vyšetřování, aby dokončila tu svoji – chytit dalšího sériového vraha.
recenze Harry v podezření
Harry Hole se už zase upíjí. Celý jeho svět se totiž rozbil na střepy, které už nic nedokáže slepit. Jediné co teď chce, je utopit se ve svém tekutém nepříteli, Jimu Beamovi. Nebo čemkoliv levnějším, protože mu došly peníze. Také už nemá Ráchel ani žádnou práci. Proč tedy žít? Ví však, že musí vypátrat ještě jednoho vraha. Toho, který mu vzal naději na to, že jeho život může mít nějaký smysl. A také očistit své jméno, protože podezřelým z nejčerstvější osloské vraždy je právě on sám.
téma Spejbl a Hurvínek: Zvuková historie 7
Divadlo Spejbla a Hurvínka si v roce 2020 připomíná řadu významných výročí: Spejbl oslavil 100 let, Mánička se Žerykem 90, stejný počet let bude divadlo profesionálním souborem, třičtvrtě století sídlí v Praze, z toho 25 let v Dejvicích. Rozhodli jsme se proto během celého roku mapovat zvukové záznamy Divadla S+H. V předchozí části jsme dokončili supraphonská 70. léta. Miloš Kirschner však souběžně s gramofonovými deskami točil i mnoho pořadů v rozhlase, proto se dnes blížeji podíváme na snímky šířené éterem.
téma Udělat audioknihu 1: Umění přizpůsobit a předat
V tomto článku bychom chtěli poukázat na to, před jak nelehký úkol jsou tvůrci audioknih postaveni vzhledem k tomu, na jak odlišné smysly působí audioknižní nahrávka a tištěný text předlohy – tím spíš že jde o dvojí zprostředkování díla.
recenze Každý den být o jedno procento lepší
Pravděpodobně jste si zkoušeli dávat novoroční předsevzetí. A pravděpodobně jste v jejich plnění záhy selhali. Proč? Nečetli jste totiž Atomové návyky Jamese Cleara.
téma Jestřábovy příběhy 2: Audioknihy Jaroslava Foglara
Minule jsme se na tomto místě zabývali zvukovými zpracováními příběhů Jaroslava Foglara, která vznikala v komerčních vydavatelstvích. Zatím největší databázi jeho nahrávek má ovšem ve svém archivu Český rozhlas. Prostřednictvím digitální distribuce je navíc postupně uvolňuje do prodeje.
recenze Nikdy nevěř sousedovi, který se schovává za vysokou zdí
Recenzování knih současných českých autorů píšících pro děti běžně nevyhledávám. Při hodnocení kvalit mluveného slova se posouzení literární předlohy nevyhnete a já bych se nerada pasovala do role literárního kritika, když sama pro dětské publikum tvořím. U knihy Dům doktora Fišera jsem ale zábrany překonala. Na audioverzi knihy Petry Braunové jsem byla totiž velmi zvědavá.
zpráva Nové audioknihy nic nezastaví!
Představujeme 24 titulů, které v uplynulých dvou týdnech připravili audioknižní vydavatelé.
téma Spejbl a Hurvínek: Zvuková historie 6
Jak už víte, Divadlo Spejbla a Hurvínka si v roce 2020 připomíná hned několik výročí: Spejbl oslavil 100 let, Mánička se Žerykem o deset méně. 90 roků bude divadlo profesionálním souborem, 75 let sídlí v Praze a už má za sebou 25 let v Dejvicích. Rozhodli jsme se u příležitosti všech těchto výročí vydávat seriál o zvukových záznamech Divadla S+H. V jeho předchozí části jsme zmapovali nahrávky z období 1970–1973, nyní se zaměříme na pozdější snímky ze 70. let.
recenze Kterak se do rodiny vraha nepřiženit
Detektivka Agathy Christie bez Poirota nebo slečny Marplové rozhodně neznamená totéž co „bez chuti“. Koneckonců jsme se o tom mohli přesvědčit už v případě Deseti malých černoušků, kteří patří mezi to nejlepší, co v rámci žánru vzniklo. Z rozuzlení Hadího doupěte totiž pořádně zamrazí. Faktem ale zůstává, že ze stejnojmenné audioknihy by bývalo mohlo mrazit o něco více.
téma Jestřábovy příběhy 1: Audioknihy Jaroslava Foglara
Asi jen málokoho minulo některé z děl Jaroslava Foglara. Podle jeho knih vznikaly televizní seriály, komiksy i divadelní představení. Jen nemnoho z domácích autorů knih pro mládež se může pyšnit tím, že se jeho příběhy prodávají i po desítkách let od prvních vydání. Pravda, na některé z nich se pozapomnělo, zato přinejmenším k dobrodružstvím klubu Rychlých šípů či lovu bobříků hochy od Bobří řeky se vrací nejen starší generace, ale nachází si je i noví čtenáři.
recenze Když Don potkal Rosie
Hledání partnera pro život bývá svízelná záležitost, a ne každý má pro navazování známostí talent. Dříve se role prostředníků ujímali dohazovači, kteří našli a spárovali dva kompatibilní jedince. Dnes nezbývá než se spolehnout na inzeráty a seznamovací agentury. Profesoru genetiky Donu Tillmanovi táhne na čtyřicet a nehodlá nic podcenit, proto se rovnou pustí do Projektu manželka. V originále nazval spisovatel a datový expert Graeme Simsion svou prvotinu Projekt Rosie a jistě k tomu měl své důvody.
Zobrazeno: 1 - 12 z 2620
předcházející 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující