téma Karel Čapek: Rozhlas a audioknihy 4
„Fantazie, to není představovat si, čím by věci mohly být, ale udělat to z nich,“ napsal Karel Čapek v textu zvaném O fantazii. Jemu samotnému schopnost imaginace nikdy nechyběla, což dokazují i jeho dramatická díla. Po povídkách, pohádkách a románech v předchozích dílech našeho tematického čapkovského seriálu přichází nyní řada na ně. A konkrétně na jejich zvukové záznamy. Některé z nich dozajista patří do pomyslného zlatého fondu českých audiozáznamů.
recenze Jeden z nich je vrah?
Víkendovou dovolenou dokáže zkazit ledacos. Třeba když vás sněhová bouře odřízne od světa – žádný internet, elektřina ani mobilní signál. V tomto starosvětském venkovském hotýlku ale navíc došlo k nehodě, při níž zemřel jeden z hostů. Šlo ale opravdu jen o náhodu nebo o promyšlenou vraždu?
recenze Sam Elánius se hlásí do služby!
Někdo se pokusil otrávit Vetinariho! Pro Sama Elánia to znamená jediné: návrat do služby. I když by si měl užívat manželského života, ulice Ankh-Morporku mu chybí daleko víc než trocha toho domácího štěstí. Přidejte k tomu ještě pár vražd a partičku golemů utržených ze řetězu a máte o zábavu postaráno pro celou Městskou hlídku. Zbytek města si mezi tím může lámat hlavu s tím, kdo je oním potomkem dávných králů, o kterém se mezi lidmi už nějakou dobu šušká.
zpráva Nové audioknihy 7. týdne
Představujeme pestrou nabídku nových audioknih 7. týdne roku 2020.
recenze Šibuja ni ikitai desu ka?
Poprvé se vydala do Japonska, když jí bylo sedmnáct, později šla studovat japanologii. Tak by se dal zjednodušit jak příběh Anny, tak i Jany. Anna Cima je autorkou knihy Probudím se na Šibuji, Jana její protagonistkou. Do značné míry tak stojíme na hraně autofikce, avšak s fantastickými prvky, ojedinělým způsobem vyprávění a vskutku zajímavým řešením protnutí hlavních dějových linií. Natolik zajímavým, že si kniha v loňském roce vysloužila Magnesii Literu pro objev roku.
zpráva Nejprodávanější audioknihy v lednu 2020
První letošní žebříček deseti nejprodávanějších audioknih, který vychází ze statistik Audiolibrixu, může být pro někoho překvapením. Vedle sebe tu stojí pět beletristických titulů a stejný počet zástupců literatury, kterou můžeme označit jako naučnou či osobnostně rozvojovou. Prvenství dalšího případu oddělení Q Jussiho Adler-Olsena Oběť 2117 je sice neotřesitelné, hned na druhé místo se ovšem dostala audiokniha Proč spíme vydavatelství Jan Melvil Publishing. To má ostatně v TOP10 hned čtyři své tituly – Proč spíme, Faktomluva, Jak na sítě a Myšlení, rychlé a pomalé. Alespoň za zmínku stojí také dvě audioknihy Stefana Ahnhema – Oběť bez tváře a Osmnáct pod nulou.
recenze V takovým pěkným kriminálku
Jiří Anderle je jedním z nejvýznamnějších českých výtvarných umělců. Pro jeho šíři záběru a zejména pro výjimečný vypravěčský talent ho ovšem mohou znát i posluchači rozhlasu a audioknih. Nejnovějším přírůstkem Anderleho „zvukové stopy“ jsou Zázraky na Hradčanech.
zpráva Devět statečných nových audioknih
Představujeme devět statečných audioknih, které přinesl 6. týden roku 2020.
téma Karel Čapek: Rozhlas a audioknihy 3
Karel Čapek kdysi napsal: „Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí.“  Možná zní trochu paradoxně, otevírat článek o zvukových nahrávkách slovy o tichu. Pokud by však takové pravidlo skutečně platilo, Čapkův hlas by jistě neumlkl. Znalosti, inteligence i schopnost předvídat čiší z mnoha jeho děl a ty delší prozaické nejsou výjimkou. Posuďte sami, kolik z nich zaujalo rozhlasové dramaturgy či audioknižní vydavatele.
recenze Jan Werich vzpomíná a rozjímá
Letošní půlkulaté výročí narození divadelníka, herce, spisovatele, scenáristy a textaře Jana Wericha stojí za zrodem mnoha kulturních projektů. Vedle knižních titulů se dočkají posluchači i několika audio počinů.
téma Hlas paní Boženy Němcové
​Před dvěma sty lety, 4. února 1820 se narodila nejslavnější sběratelka lidové slovesnosti, paní Božena Němcová. Její dílo je právem řazeno ke klasické literatuře a není proto divu, že se mu audioknižní trh věnoval od svých samotných počátků. Během let vzniklo množství zvukových zpracování děl Boženy Němcové, zdaleka ne všechny se však dočkaly reedic. Náš přehled se proto zaměří především na nahrávky, které jsou aktuálně k dispozici.
recenze Zločin je věda
V Teorii vraždy, třetím dílu thrillerové série Naturalista, se opět vrací do hry profesor bioinformatiky Theo Cray. Ten v předchozích příbězích prokázal, že se díky kombinaci inteligence a moderní vědy dokáže dostat na kobylku i těm nejprohnanějším zločincům. Jak to ale dopadne, když narazí na někoho přinejmenším stejně chytrého, jako je on sám?
Zobrazeno: 1 - 12 z 2481
předcházející 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující