recenze Domovní schůze jako obraz světa
Divadelní hra Jiřího Havelky Společenstvo vlastníků má za sebou úspěšnou cestu. Na začátku byla premiéra v Divadle VOSTO5 v roce 2017, o dva roky později následoval film Vlastníci, který díky kvalitnímu scénáři a obsazení dal českému divákovi naději, že lze i dnes natočit dobrou komedii. V listopadu letošního roku dokonce překročila hra hranice republiky – Divadlo Andreje Bagára v Nitre ji inscenovalo v režii Matúše Bachynce. A letos vzniklo i nastudování auditivní. „Na svědomí“ ho má Audiotéka ve spolupráci se společností CinemArt.
zpráva Nejprodávanější audioknihy 11/2020
Listopadovému žebříčku nejprodávanějších audioknih vévodí opět novinky. Na 1. místě je to závěrečný díl série Akta Enzo Petera Maye Nezvratné alibi v podání Davida Matáska. Stříbrná pozice patří novince Joa Nesbøho Kráľovstvo, bronzová pak audioknize Hriech náš každodenný Dominika Dána, obě z produkce vydavatelství Publixing. Není bez zajímavosti, že se Nesbø v TOP 10 objevuje celkem třikrát: posluchači nakupovali i jeho audioknihy Pentagram a Spasitel – chybějící v sérii s Harry Hoolem. Kompletní přehled 10 v listopadu nejprodávanějších audioknih Audiolibrixu najdete v tabulce. Včetně několikaměsíčního bestselleru Atomové návyky.
recenze Zkrocení zlé elfky
Dámy a pánové, pohodlně se usaďte, Zuzana Slavíková rozjíždí svůj čtrnáctihodinový koncert pro sto plus jeden hlas.
recenze Temné zločiny z Black Country
Nedaleko od vyhořelých trosek dětského domova došlo k děsivému nálezu ostatků nedospělého těla. Byly pohřbeny v jámě, kterou zde před lety vyhloubila pětice osob. Spiklenci doufali, že svá tajemství pohřbívají spolu s tělem své oběti navždy. Když však souběžně s objevem hrobu dochází i k úmrtí bývalé ředitelky školy, je zřejmé, že se minulost nepodařilo pohřbít dostatečně hluboko.
zpráva Ferrante, Jonasson i Soukupová: Nové audioknihy závěru listopadu
Listopad je u konce a my se po týdnu znovu setkáváme u přehlídky nových audioknih.
téma Udělat audioknihu 20: Umění číst dětem i dospělým IV
Jestli nějaký přístup může pomoci mladému posluchači porozumět zápletce a vztahům mezi postavami, které výrazným způsobem dílo spoluutvářejí, pak je to hlasová charakteristika postav. Jinak řečeno, když každá „postavička“ mluví svým specifickým způsobem.
recenze Hirka od havraního kruhu
Když se nakladatelství Host pustilo do vydávání knih Siri Pettersenové, okamžitě mě zaujaly jejich obálky. Trilogie Havraní kruhy se prezentuje znepokojivými výjevy na bílém pozadí připomínající špinavý sníh potřísněný kapkami krve. Autorka fantasy série pochází z norského Trondheimu, takže dojem studeného severu, kde se lidé o přežití musí rvát, není vlastně až tak překvapivý.
zpráva 7. Velký audioknižní průzkum odstartoval
Jako každým rokem, i letos na podzim pořádá Audiolibrix unikátní průzkum mezi posluchači audioknih, který právem nese přívlastek Velký. Zúčastněte se ho i vy a vyhrajte 3, 6 nebo 13 audioknih.
recenze Halloweenská vražda
Slavná autorka detektivek Ariadne Oliverová se účastní halloweenské party ve vesničce Woodleigh Common. Během různých tradičních dětských her se na ni snaží udělat dojem jedno z místních děvčat, Joyce, když přede všemi bez dalších podrobností prohlásí, že před časem viděla vraždu. Ačkoliv se zdá, že jí nikdo nevěří, v jednom z přítomných její slova probouzejí strach. Rozhodne se proto s nepohodlnou svědkyní vypořádat dřív, než prozradí vše, co ví. Poté, co je Joyce později téhož večera nalezena mrtvá, zavolá Ariadna na pomoc svého dávného přítele, Hercula Poirota.
zpráva Další listopadové nové audioknihy
Co pro posluchače připravili vydavatelé v uplynulých dvou týdnech? Audioknihy pro děti i dospělé, v češtině i slovenském jazyce.
téma Audiosvět Jana Wericha potřetí
Letos jsme si připomínali hned dvě významná jubilea Jana Wericha: v únoru 115 let od narození a na konci října 40 let od úmrtí. U té příležitosti jsme připravili sérii tří článků mapující Werichovy nahrávky – v prvním jsme se zaměřili na jeho vystoupení s Voskovcem a Horníčkem, minule na pohádky a další literární tvorbu, a v závěrečném dílu zaměříme pozornost na tituly, ve kterých Jan Werich vzpomíná, přemítá a rozmlouvá.
recenze Prostě to tam cejtíš
Tereza Dočkalová, která rozhodně není v audioknižní sféře nováčkem, se ujala nejnovější prózy Miřenky Čechové. A dopadlo to přesně tak, jak to dopadnout mělo: posluchač je už po několika minutách vděčen prozřetelnosti, že se stal posluchačem a nezůstal „jen“ čtenářem.
Zobrazeno: 1 - 12 z 2795
předcházející 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující