recenze Čtvrtý případ Cormorana Strika
I přes obavy, že série se soukromým detektivem Cormoranem Strikem, kterou J. K. Rowlingová píše pod pseudonymem Robert Galbraith, skončí svým třetím dílem, dočkali jsme se jejího pokračování Smrtící bílá. Aktuálně v podobě zdařilého audioknižního zpracování, jehož tvůrci se poučili z chyb předchozích dílů.
recenze Severský Vondruška? Omyl!
Do života souchotinami sužovaného vyšetřovatele Cecila Wingeho vstoupí jednoho sychravého dne neznámý muž. Pokud tedy lze něco takového říct o mrtvole, které chybí všechny čtyři končetiny. Navíc tohoto ubožáka kdosi připravil o oči, zuby a jazyk. Kým byl a co provedl, že s ním někdo takto naložil? Winge by, spolu s jednorukým biřicem Mikelem po boku, rád přišel věci na kloub. A to dříve, než ho dostihne vlastní smrt.
téma 10 tipů na audioknižní vánoční dárky pro ženu
Je to tak: ostříleného posluchače potěšíte audioknihou vždy – tam není o čem přemýšlet. Ale darujete-li audioknihu člověku, který jim ještě nepropadl, a uděláte-li to právě na Vánoce, stane se zázrak: z obdarovaného se stane posluchač audioknih. Schválně to zkuste…
recenze První i poslední případ Martina Servaze?
Francouzský autor solidních románů žánrově rozkročených mezi detektivkou a thrillerem Bernard Minier si od roku 2015, kdy v Česku vyšel jeho první román Mráz, vcelku právem vybudoval širokou základnu fanoušků. Těžištěm jeho tvorby je prozatím série s kriminalistou Martinem Servazem, který se v pořadí pátém románu této série Sestry objevuje hned ve dvou časových rovinách.
zpráva Nejprodávanější audioknihy v listopadu 2019
Na prvním místě žebříčku deseti nejprodávanějších audioknih v listopadu stojí další z případů policisty Martina Servaze francouzského autora Bernarda Miniera. Jeho Sestry jsou už pátou audioknihou bestsellerové série. To Goldstein je v pořadí teprve třetím příběhem německého spisovatele Volkera Kutschera, jehož krimi z Berlína počátku 30. let 20. století můžete znát ze seriálu Babylon Berlin. Třetí pozici obsadila audiokniha Proč spíme od Jan Melvil Publishing, která se v Top 10 drží už několik měsíců, podobně jako Faktomluva stejného vydavatele na pátém místě. Mezi ně se vklínila zajímavá novinka - drsná severská historická detektivka 1793: Vlk a dráb v podání Daniela Bambase.
zpráva Konečně Královna ohně, Oddělení Q a další nové audioknihy (49/2019)
Co vybrat z nabídky nových audioknih uplynulého týdne?
recenze Osudová touha po dítěti
Název audioknihy Zůstaň se mnou by snad mohl vyvolat očekávání další z laciných romantických vyprávěnek. Debut Ayobami Adebayové však získává s každou přibývající kapitolou na tíze táhnoucí své hrdiny do osidel Osudu, který k nim dost možná bude krutý.
recenze Vzpomínat, dokud si člověk pamatuje…
Napíše-li herec knihu, je obtížné dopředu odhadovat jak její obsah, tak její kvality. Pomineme-li tradiční herecké memoáry a donutilovské populární, nicméně – přiznejme si – nijak hodnotné veselé historky, zůstává stále dostatek herců, kteří se vedle své hlavní profese věnují malování, hudbě či – a to většinou ke své škodě – literatuře. K nim se nyní přidal i Václav Kopta, který je však mužem mnoha profesí a řada písňových textů i rodinné zázemí předem naznačují, že by beletrie z jeho pera nemusela být žádný průšvih.
recenze Číhá v Brightonu smrt?
Americká hudební ikona Gaia by se ráda prosadila i jako herečka. Příležitostí k tomu by mohl být historický snímek, který má brzy začít natáčet v anglickém městě Brightonu. Těsně před odletem do Evropy se však kdosi pokusí připravit ji o život. Indicie navíc naznačují, že pachatel možná zkusí znovu zaútočit během natáčení. Úkolem zajistit bezpečnost hlavní hvězdy plánovaného filmu je pověřen detektiv-superintendant Roy Grace a jeho tým ze sussexské kriminálky.
téma Stephena Kinga slyšeti 7 (2019)
Způsob jakým Stephen King koncipuje román, fakt, že jej mnohdy skládá z několika pohledů nebo přinejmenším segmentů postupně fokalizovaných na více postav, často nahrává formátu vícehlasého zpracování. Audioknižní vydavatel a s ním i režisér jsou pak postaveni před obtížnou volbu, zda autorovu hozenou rukavici zvednout či nikoli. V sedmém dílu tohoto článku se zaměříme na to, jak může správný přístup audioknize prospět. Jinými slovy, podíváme se na to, jak si v roce 2019 vedla vícehlasá četba Řbitova zviřátek a jednohlasá četba románu Osvícení – dvou knih, jejichž koncepce jsou si velice blízké.
recenze Vyhnanství z hejna, vyhnanství z lidství
Americký spisovatel polského původu Jerzy Kosińsky nazval svůj první anglicky psaný román podle barbarského zvyku, jehož svědkem býval v dětství: vesničané odchytili z hejna slabě vypadajícího ptáka, kterému pestře pomalovali křídla a vypustili ho zpět. Hejno pak reagovalo na zdánlivě podivného tvora jako na neznámé nebezpečí a „nabarvené ptáče“ velmi rychle zabilo. V Kosińského knize, tak jako ve skutečnosti, se „nabarvenými ptáčaty“ stali Romové a Židé.
zpráva Nové audioknihy konce listopadu (48/2019)
Které audioknižní novinky připravil poslední listopadový týden?
Zobrazeno: 1 - 12 z 2399
předcházející 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující