recenze Slehla se po nich zem. Raker je ovšem najde!
David Raker je novinář, který nutně potřebuje peníze na léčbu své rakovinou postižené ženy. Když se tedy objeví štědrá nabídka, pověsí žurnalistiku na hřebík a přesedlá na nové povolání: stane se z něj amatérský detektiv, jehož specialitou je pátrání po pohřešovaných osobách. Jeho duchovní otec, rovněž bývalý novinář Tim Weaver, napsal během šesti let už deset románů, z nichž osm vyšlo česky a prozatím dva – Ztracený a Zlomené srdce – se dočkaly velmi zdařilé audioknižní podoby.
recenze Osudový road trip
Nedlouho po vydání Skleněného pokoje přišlo vydavatelství OneHotBook také s nahrávkou čerstvé novinky Simona Mawera Pražské jaro. Jak už název napovídá, z Brna se tentokrát přesuneme do Prahy prázdninových dnů roku 1968.
recenze Vzpoura zapomenutých bohů
Nakladatelství Tympanum představilo téměř současně tři tituly Neila Gaimana, a tak samo sebe vystavilo nutnému srovnávání. U tak exponovaného autora, jakým Gaiman je, se dá předpokládat, že na audioknihy čekají stovky uší jeho věrných uctívačů. Nelze si tedy nevšimnout, že Nikdykde připravila přímo pro Tympanum režijně Alexandra Bauerová, stejně tak se režisérka Zuzana Burianová ujala Koraliny. Jenže Američtí bohové jsou remastrovanou rok starou nahrávkou Knihovny a tiskárny pro nevidomé Karla Emanuela Macana.
audiokniha Skleněný pokoj
Snoubenci Viktor a Liesel chtějí vstoupit do manželství stylově a moderně – v domě, který v sobě ponese jejich pokrokový pohled na život. Židovsko-křesťanský pár z vyšších vrstev si roku 1929 najme architekta Reinera von Abta, jehož minimalistická vize s maximálním užitím prosklené plochy je nadchne. Je ale cizím pohledům otevřený dům vhodný pro individuality skrývající malá i větší tajemství? Soukromým radovánkám i večírkům prvorepublikové smetánky v architektonickém skvostu záhy učiní přítrž nacisté a manželé musí zemi opustit. Po válce se neobvyklé stavby zmocní komunisté, které její jinakost obzvlášť dráždí.
téma Audiokniha roku: TO
Zvukové zpracování legendárního románu Stephena Kinga TO získalo v anketě Audiokniha roku 2017 první místo v kategorii Nejlepší vícehlasá četba a stalo se také Absolutním vítězem celého ročníku.
recenze Harry přichází
Detektiv Harry Bosch se nerad řídí pravidly. Mezi kolegy u losangeleské policie kvůli své povaze vlka samotáře nenašel mnoho přátel. V osobním životě se navíc pere s démony minulosti. Ale jakmile jde o složité případy, málokdo se mu v houževnatosti a důvtipu vyrovná.
recenze Historie (ne)známé vily
Román Simona Mawera Skleněný pokoj, pro jehož fiktivní příběh posloužila jako inspirace brněnská vila Tugendhat, zarezonoval v našich kulturních kruzích po svém vydání v roce 2009 hned několikrát. Rok po českém překladu vznikla v brněnském rozhlase třináctidílná četba na pokračování v podání Ondřeje Mikuláška. O pět let později se v Městském divadle Brno uskutečnila premiéra dramatizace, jejímž autorem a režisérem je Stanislav Moša. V roce 2019 měla premiéru vizuálně sice zajímavá, přesto ale příliš zkratkovitá filmová adaptace režiséra Julia Ševčíka, která se zaměřuje vlastně jen na jednu příběhovou „love-story“ linii původního románu. A konečně do čtvrtice: Skleněný pokoj vychází ve zvukové audioknižní podobě.
téma Hvězda norské detektivky
Když byla vlna severských detektivek na svém vrcholu, jeho jméno bylo takřka všude. Ani dnes, kdy už knižnímu světu vládnou jiné fenomény, ale neztratil nic ze své popularity a jeho nové knihy se zpravidla objevují v žebříčcích prodejnosti na nejvyšších příčkách. To není na někdejšího makléře, novináře a vášnivého hudebníka vůbec špatné, že? A o kom že je řeč? Přeci o norské spisovatelské superstar, Joovi Nesbøm. Zalistujte spolu s námi v audioknižním katalogu, abyste zjistili, zda vám něco z jeho tvorby náhodou neuniklo.
zpráva Nové audioknihy 24/2019
Prázdniny se blíží a audioknižní vydavatelé se činí. Přehled nových audioknih právě začíná:
recenze Matrjošky a tajemné zmizení
Mladý pár se vrací z dovolené ve Francii, zastaví na odpočívadle u dálnice a zatímco muž odnáší odpadky, jeho partnerka beze stopy zmizí. Policie nikdy neobjeví jakoukoli stopu, natož pak tělo. Nyní, po dvanácti letech nejistoty, se onen nešťastník hodlá oženit se sestrou své dávno zmizelé a za mrtvou prohlášené přítelkyně. Odkud a proč právě teď se začínají objevovat malé matrjošky, které jasně ukazují, že dívka možná není mrtvá?
zpráva Dětská porota vybere Ceny Bystrouška 2019
Nejlepší dětské audioknihy končícího školního roku budou letos už podruhé oceněny Cenami Bystrouška, které uděluje Asociace vydavatelů audioknih ve spolupráci se Sdružením pro tvořivou dramatiku. Soutěž je pozoruhodná tím, že její vítěze vybírá výhradně dětská porota.
recenze Výprava do Stínadel s Davidem Matáskem
Když mediální tamtamy v minulém roce přinesly zprávu, že vydávání děl Jaroslava Foglara přechází pod nakladatelství Albatros, že jim bude věnována příkladná péče – nové ilustrace, jazyková redakce, souběžné vydávání audioknih – jistě mnoho příznivců zůstalo v příjemném očekávání. Jakkoli jsou loňská vydání Hochů od Bobří řeky a Chaty v Jezerní kotlině bez diskuze počinem chvályhodným, troufnu si odhadovat, že pravá znovu vzkříšená foglarovská mánie začne až s vydáním kultovní stínadelské trilogie.
Zobrazeno: 1 - 12 z 2180
předcházející 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující