audiokniha Tři kamarádi
Robby Lohkamp má s Ottou a Gottfriedem malou autodílnu s benzinkou. V nejistých časech Výmarské republiky je kamarádské podnikání drží nad vodou a umožňuje jim na silnicích projíždět vozy způsobem, po němž hrozí mastná pokuta. Mladík přespávající v penzionu u hřbitova by se přesto rád rozletěl daleko víc – třeba až ke světlům Ria de Janeira –, jenže křídla mu přistřihly frontové zážitky z první světové války i vratký mír lemovaný nouzí a popíjením.
audiokniha Podpis čtyř
Vyřeší Sherlock záhadu orientálního pokladu? Podpis čtyř vypráví o orientálním pokladu nesmírné ceny. Kde byl nalezen? Kam se poděl? Kdo je jeho pravým vlastníkem? Proč se objevil náhle v Anglii? Jaké metody k vyšetřování Sherlock Holmes použije?
recenze Sherlock na stopě indického pokladu
Sherlocka Holmese přichází požádat o pomoc mladá slečna Mary Morstanová. Její otec byl důstojníkem britské armády v koloniální Indii a své dceři pravidelně psal dopisy. V jednom jí oznámil, že se chystá přijet do Anglie, na domluvené místo setkání však nepřišel a od toho dne o něm nikdo ani neslyšel. Od té doby jí však jednou za rok kdosi neznámý posílá krabičku s perlou uvnitř. Letos však místo ní přišel jen dopis s podivnou pozvánkou na schůzku. Vystrašená dívka proto doufá, že spolu s Holmesem přijde na to, co se stalo jejímu otci a odhalí i odesilatele drahocenných zásilek.
recenze Klid jako způsob věci (vy)řešit
„Všichni velcí myslitelé, umělci, sportovci a vizionáři mají jednu nepopiratelnou společnou vlastnost. Je jí schopnost nepodléhat náladám, schopnost nenechat se rozptýlit a vidět tak věci podstatné a na první pohled skryté.
téma 2020: Rok, kdy jsme se opět nedočkali završení série Mycelium
Když v roce 2013 vyšel první díl sci-fi série Mycelium Vilmy Kadlečkové, jen málokdo tušil, kolik adrenalinu si čtenáři užijí. Akcí, intrikami i vyhrocenými mezilidskými vztahy napěchovaný příběh z budoucnosti. Závěr série je však i po sedmi letech stále v nedohlednu, a i on je, zdá se, příběhem budoucnosti.
recenze Vánoce nemusí být jen veselé
Zasněžené ulice, kavárny bez proudu, lidé bez rodin, rodiny bez dárků, dárky bez obdarovaných, ale i první pusa nebo pátrání hodné pravých detektivů v podání party spolužáků – i tak můžou vypadat Vánoce.
zpráva První nové audioknihy roku 2021
Spolu s přáním hezkého nového roku přinášíme první letošní přehled nových audioknih.
téma Spejbl a Hurvínek: Zvuková historie 20
Dnes je tomu přesně rok, co jsme na našich stránkách publikovali první díl Zvukové historie Spejbla a Hurvínka. Seriál byl inspirován řadou loňských výročí: Spejbl oslavil sto let, Mánička se Žerykem devadesátku, 90 let je divadlo profesionálním souborem, 75 roků sídlí v Praze, z toho 25 let v Dejvicích. Protože téměř po celou dobu existence S+H vznikaly audio nahrávky, bylo možné na nich ukázat i vývoj našeho audioknižního průmyslu.
téma Klasici světového humoru 1
Říká se, že rozesmát člověka je mnohem těžší než ho rozbrečet. O tom, že psát humoristickou literaturu není žádná legrace, se přesvědčilo už mnoho autorů. Těm, které si v následující minisérii článků připomeneme, se však podařilo stvořit díla, která nestárnou. Nechte se inspirovat a zaposlouchejte se do jejich vtipných vyprávění prostřednictvím audioknih.
recenze Vzpomínání nejen na sobotu
Audioknižní herecké memoáry bývají mezi nahrávkami mluveného slova velmi vítané, zejména zajímá-li se jejich posluchač o divadelní či filmovou historii. Supraphon přišel před koncem loňského roku se zvukovou podobou drobných literárních autobiografických útvarů Luďka Soboty s názvem Holé a trapné dýchání, vycházející ze stejnojmenné knihy.
zpráva Nejprodávanější audioknihy roku 2020
Každý měsíc na těchto stránkách zveřejňujeme aktuální žebříček nejprodávanějších audioknih podle statistik Audiolibrixu. Tentokrát se podíváme na pořadí za celý uplynulý rok a to hned na 20 prodejně nejúspěšnějších titulů.
recenze Nesbø, jak ho neznáme
Do ospalé vesničky v lůně norských hor se vrací Carl Opgard, aby se zde po letech strávených v cizině usadil. Obklopený aureolou úspěšného businessmana přijíždí i s projektem luxusního hotelu, který má skomírající oblast opět probudit k životu. Na rodném statku, který jejich otec vždy označoval jako jejich Království, ho přivítá už jen osaměle žijící bratr Roy. Rodiče oběma bratrům od dětství kladli na srdce, že jediné, na čem záleží, je rodina. A právě tu je třeba nyní bránit. Carlův nečekaný návrat totiž ve vesnici rozdmýchal staré křivdy a zdánlivě utichlé vášně. Kam až bude Roy ochoten zajít, aby sebe i své blízké ochránil?
Zobrazeno: 1 - 12 z 2840
předcházející 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující