recenze Křehká výpověď o první lásce
Ona je nesmělá, leč vysoce inteligentní studentka posledního ročníku střední školy. On je hvězdou školního fotbalového týmu a středobodem fantazií mnoha spolužaček. Ve škole na sebe nepromluví, v soukromí však prožívají něco, co sami neumí popsat. Je to láska? Je v tom spousta sexu, tak to musí být láska. Nebo ne?
zpráva Nové audioknihy pro lepší konec února
Milí posluchači, představujeme vám dvacítku nových audioknih, které přinesla druhá polovina února.
zpráva Zpráva o českém audioknižním trhu 2020
Asociace vydavatelů audioknih zveřejnila novou výroční Zprávu o trhu audioknih a mluveného slova v České republice. Vychází v ní ze statistik prodejů v roce 2020 dodaných svými členy.
recenze Poslouchejte tikání svých vnitřních hodin
O vnitřních hodinách jsme už pravděpodobně slyšeli, ale stejně pravděpodobně jsme jim dosud kdovíjakou pozornost nevěnovali. To, že nám jejich poznání a především pak naslouchání a respekt k nim, může zcela zásadně zlepšit kvalitu života, se dovíme ve fascinující audioknize Cirkadiánní kód.
recenze Smršť a rozklad
Co se stalo, když Jozef Karika ke Strachu, Tmě a Trhlině přidal ještě Smršť? Rozhodně nešlo o žádný krok vedle. Tím spíš, že všichni – od autora po interpreta – už věděli, co mají dělat. Tedy… téměř do poslední chvíle.
recenze Být v souladu
Je to více než čtyřicet let, kdy Masanobu Fukuoka představil světu svůj osobitý postoj k pěstování potravin. Farmář samouk, postupně nejen sbíral zkušenosti, ale především se sžil s prostorem, přírodou a zemí, ze které jeho plodiny vyrůstaly. Revoluce jednoho stébla slámy však zdaleka není pouze o zemědělství.
recenze Když postavy ožijí
Současný čtenář nebo posluchač může s ostatními dlouho diskutovat o tom, zda román katalánského autora Carlose Ruiz Zafóna s názvem Stín větru je či není magicko-realistickým dílem, případně do jaké míry. Ať už je tomu, jak chce, zde můžeme literární teorii nechat stranou. Za tím, že postavy v audioknižním vydání Stínu větru ožívají, není žádná magie, ale důkladná redakční příprava, pevná režie, a především velká dávka imaginace.
recenze Tvárnost ženské duše
Margaret Atwoodová je po čertech chytrá ženská. Studovaná a obdařená představivostí, která jí umožňuje vypustit a zkrotit démony pevně přisáté na rubu zdánlivě civilizovaných lidských povah. A protože tahle kanadská spisovatelka neztrácí ani v osmdesáti vitalitu a jasnozřivost, vydala po pětatřiceti letech volné pokračování svého slavného románu Příběh služebnice.
recenze Korejská cesta k feminismu
Osudů, jako je tento, zná Jižní Korea spoustu. Podobný příběh, jaký popisuje Kim Čijong, by mohla odvyprávět většina žen narozených v 80. letech. Pochopit, co je špatně v této společnosti, kterou Evropané do značné míry vnímají jako technologickou velmoc, pomáhá korejský bestseller autorky Čo Namdžu.
téma Severská vlna zločinu: Norsko
Skandinávské detektivky jsou v dnešní době jedním z hlavních směrů nejen krimi literatury. Vyhledávané jsou čtenáři, ale i posluchači audioknih, což dokazují mimo jiné žebříčky prodejnosti. Pojďme se spolu vydat na sever do míst, kde svou stopu zanechal zločin. V prvním dílu představíme detektivní a thrillerové audioknihy norských autorů.
recenze Když se duše potká s krajinou
Knihy Václava Cílka zas a znovu dokazují, že lze promlouvat k široké veřejnosti dostatečně srozumitelně, aniž by bylo nutno rezignovat na fundovanost a v řadě případů i složitost úvah a kladení otázek. Cílkův pohled na krajinu kolem nás, stejně jako na tu naši, vnitřní, nyní s hlasem Miroslava Táborského vychází i coby audiokniha.
zpráva Nové audioknihy: 25 příběhů pro vaše uši
Pětadvacet! To je počet audioknižních novinek, které pro své posluchače připravili vydavatelé v prvních dvou únorových týdnech.
Zobrazeno: 1 - 12 z 2880
předcházející 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující