recenze Netradičně osvěžující thriller
Počet audioknižních detektivek a thrillerů se každý týden rozrůstá o nové kousky. Ze zástupu převážně severských příběhů se v mnoha ohledech vymyká nedávno vydaný Code 93. Tento thriller z pera francouzského autora Oliviera Norka si totiž zakládá nejen na realistickém popisu prostředí a policejních postupů, ale překvapivě i na nemalé dávce humoru.
recenze „Setkáme se v ráji,“ řekl. Nebo si to pouze myslel?
Heine Bakkeid původem ze severního Norska píše sérii o policistovi, který ze všeho nejvíc nenávidí severní Norsko. Jeho Thorkild Aske už ale vlastně ani žádný policista není. V posledních letech přišel o práci, ženu, milenku i pověst. Je závislý na prášcích, má deprese, ošklivou jizvu po harpuně a jediný, kdo s ním ještě mluví je jeho psychiatr. Otázkou zůstává už jen, kdy ho okolnosti donutí vrátit se do severního Norska.
téma Po stopách české detektivky II
Ve slovnících se můžeme dočíst, že slovo „detektivka“ znamená odkrývat. Pojďme tedy už podruhé odhalit zvukové stopy slavných československých detektivek. K minulému dílu o prvorepublikových autorech patří bezesporu i ten nejznámější – Karel Čapek. Pro nebývale bohatou šíři jeho žánrového díla jsme se rozhodli věnovat mu samostatný článek.
recenze Brutalita v plné síle
I ta nejkrvavější zápletka jakékoli detektivky a nejúchylnější děj jakéhokoli thrilleru blednou před „zápletkou“ a děním, které byly zcela reálné a poměrně nedávno se odehrály v bývalé Jugoslávii během největšího válečného konfliktu v Evropě od konce 2. světové války. Vladimír Dzuro, bývalý pražský kriminalista a detektiv Interpolu, pracoval coby jediný Čech jako vyšetřovatel Mezinárodního soudního tribunálu pro bývalou Jugoslávii, který v nizozemském Haagu zřídila právě Rada bezpečnosti OSN. Své vzpomínky na devítiletou misi „lovce“ válečných zločinců nechal ožít v úchvatně napsané knize Vyšetřovatel – Démoni balkánské války a světská spravedlnost.
recenze Jak všechny kolem sebe před-svědčit
Název recenze možná trochu přehání, ale kdo zná práce psychologa Roberta Cialdiniho, tomu ona žurnalistická nadsázka bude připadat vlastně zcela adekvátní. Ne nadarmo patří jeho Zbraně vlivu a pozdější Před-svědčování k nejzásadnější literatuře o vyjednávání a mezilidské komunikaci.
zpráva Jaké audioknihy vydá Tympanum?
Vydavatelství Tympanum na svém webu postupně odkrývá připravované novinky. Na ně i na mnohé další, které jsou v nejbližších týdnech a měsících v plánu, jsme se podívali blíže.
téma Audiokniha roku: 4x komisař Maigret potřetí
Podrobněji vám tentokrát představíme audioknihu, která je v historii ocenění Audiokniha roku v mnohém unikátní. Proč?
recenze Je život na houby?
Máte za sebou několik maratonů severských kriminálních příběhů a rádi byste si ve své denní dávce poslechu dopřáli určitou změnu nebo odbočku? Přitom se ale nechcete příliš vzdalovat od oblíbeného dějového zasazení? Máme pro vás jeden audioknižní tip od Knihy Zlín. Novinku Antti Tuomainena Než natáhnu brka.
téma Po stopách české detektivky I
Ve slovnících se můžeme dočíst, že slovo „detektivka“ vychází z latinského detegere, tedy odkrývat či odhalovat. Pojďme i my prostřednictvím zvukových nahrávek poodhalit kořeny české detektivní literatury a připomeňme si průkopnické autory a jejich díla, která mají co říci i po desetiletích od prvního vydání.
recenze Psychopat versus detektiv ve výslužbě potřetí
Po úchvatných Panu Mercedesovi a Právu nálezce uzavírá Stephen King svou temnou thrillerovou trilogii titulem Konec hlídky. Jeho název autor převzal z policejního žargonu, v němž označuje odchod vyšetřovatele do penze. Po jednom z hlavních hrdinů trilogie Billu Hodgesovi totiž „konec hlídky“ zanedlouho nastane i jeho bývalému parťákovi Petovi. Ten Billa a jeho kolegyni Holly přizve k případu podivné vraždy a sebevraždy dvou žen, z nichž jedna byla přeživší obětí mercedesového vraha Bradyho Hartsfielda.
zpráva Nové audioknihy 31-32/2019
Připravili jsme další přehled audioknižních novinek uplynulých dvou týdnů.
zpráva Co se chystá v Albatros Media
Nakladatelství skupiny Albatros Media postupně odhalují své audioknižní vydavatelské plány. Na konec celkově klidnějších prázdnin a na září připravují řadu velmi zajímavých titulů.
Zobrazeno: 1 - 12 z 2253
předcházející 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující