recenze Nejlepší kniha o fake news???
Termín fake news vstoupil do povědomí širší veřejnosti po posledních prezidentských volbách v USA. Že se ale nejedná o fenomén dneška, nýbrž jev, který prochází naší historií po staletí, se dovíme z Nejlepší knihy o fake news, dezinformacích a manipulacích!!!
téma Audiokniha roku: Forrest Gump
V novém podcastu se věnujeme jednotlivým audioknihám a interpretům, kteří kdy získali ocenění Audiokniha roku. Připomeneme postupně každého z vítězů, nahlédneme do dobových recenzí, zapátráme ve zvukových archivech, pokusíme se zmínit nějakou zajímavost a zazní samozřejmě ukázky.
recenze Návrat na ostrov Lewis
Zájmu o romány Petera Maye dozajista napomáhá jeho vydařená ostrovní trilogie SkálaMuž z ostrova LewisŠachové figurky. Nelze se tedy divit napjatému očekávání dalšího kousku, kterým měl May na úspěšný triptych volně navázat. A nelze se divit ani zklamání, které se dostavilo, když očekávání zůstala nenaplněna.
téma Stopy vedou do Baker Street 221B
Sherlock Holmes, největší detektiv všech dob, patří stále k literárním fenoménům. Jeho popularita ale nezastínila ani jeho tvůrce, Arthura Conana Doyla, povýšeného za své zásluhy do rytířského stavu. Pojďme se podívat na to, která jeho díla si můžeme poslechnout jako audioknihu. Vždyť napětí a záhady byly vždy oblíbené nejen u čtenářů, ale i posluchačů.
recenze Já nic, já muzikant
Jiří Traxler patřil v době 30. a 40. let mezi významné tvůrce českého tanečního swingu. Své paměti na tuto dobu sepsal už v exilu v roce 1980. Nyní vycházejí, doplněny o více než osmdesát jeho skladeb, ve zvukové podobě pod titulem Život v rytmu swingu.
zpráva Tympanum se ohlíží za Světem knihy 2019
Vydavatelství Tympanum představilo na Světě knihy novinky ze své produkce, ale také bohatý doprovodný program. V pátek děti natáčely své první pokusy  v audioknižním sále s Neználkem alias Tomášem Juřičkou, Pavel Kosatík s Pavlem Baťkem a Zuzanou Vojtíškovou z Českého rozhlasu pokřtili audioknihu Jiný T.G.M. Během soboty se na stánku Tympana vystřídali autoři a interpreti novinek napříč žánry. Od Africké zimy přes Lásku v době globálních klimatických změn až po Koralinu a Americké bohy.
recenze Magické menu pro pokročilé
Lidé v Protektorátu odnepaměti věřili, že jediným způsobem, jak uchránit vesnici před zlou mocí, je obětovat vlastní děti čarodějnici Xan. Ta ale nechápe, proč každý rok pod vzrostlým stromem nachází nové batole a ráda by to zastavila. O všechny děti se pečlivě stará, krmí je a vždy jim najde novou rodinu na opačné straně lesa. Jedno děvčátko je ale jiné. A ještě odlišnějším se stane, když je Xan omylem nakrmí svitem měsíce a probudí tak v něm magickou moc.
zpráva Nové audioknihy 20/2019
Také 20. týden roku přinesl slušnou řadu nových audioknih. Tady jsou:
recenze Nezdárně o nezdarech
Bylo to poprvé v Mexiku, kde se zformovalo hnutí Fuckup Nights, aby prostřednictvím historek ze života odkrylo, že ne vždy je cesta lemována úspěchy. A to ani v případě těch, kteří stojí někde na vrcholu. Humor v kombinaci s poučením zafungoval jako živná půda pro další a další příběhy a není divu, že se i u nás začaly takové večery pořádat. Až z toho vznikla (audio)kniha.
recenze Po cestičce s Karlem Šípem
Karel Šíp, známý široké veřejnosti především jako moderátor vlastního televizního pořadu, se pustil loni v létě do psaní. Dle vlastních slov, bez ambicí vytvořit literární dílo, a tudíž bez jasné představy o obsahu, o sdělení, o cílové skupině. Krátké fejetony na různá témata, které z jeho prázdninové činnosti vzešly, ale zaujaly vydavatelství XYZ. To z Šípových textů sestavilo, a ještě na předvánoční trh uvedlo knihu Karneval paměťových buněk. Letos v únoru vyšla i jako audiokniha v autorské interpretaci.
recenze Brožované zločiny
Vyšetřování zločinů se v reálném světě často liší od toho, jak ho ve svých knihách popisují autoři detektivek. Audioknižní soubor povídek Slavné české kriminální příběhy spisovatele ukrytého pod pseudonymem I. M. Jedlička, ale vychází z vyprávění, které mu během uplynulých desetiletí poskytli sami vyšetřovatelé. Využijme proto tuto ojedinělou možnost a nahlédněme pod ruce těm, kteří v ulicích našich měst v sedmdesátých a osmdesátých letech pátrali po násilnících a vrazích.
recenze Trosečnice z Glasgow
Opuštěnou kočku nebo babičku politujeme, ale co si počít se zdravou třicítkou, která je jen divná? Příšerně se obléká, nedochází v pravidelných intervalech ke kadeřnici ani na kosmetiku, škudlí každou libru a nepochopí jediný vtip. Takové individuum bez jediné slzy lítosti opustíme a z kolektivu vyloučíme.
Zobrazeno: 1 - 12 z 2139
předcházející 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující