Řadit
Zobrazit
téma O životě a smrti svatojánských broučků
S Karafiátovými Broučky se lze na audioknižním trhu potkat v několika nastudováních, které se, stejně jako v papíru, od sebe navzájem liší. Hlavním důvodem odlišností je spisovatelovo metaforické zakončení příběhu, v němž všichni hrdinové postupně zemřou.
audiokniha Co by můj syn měl vědět o světě
Generace největších egoistů v dějinách lidstva si pořídila děti a uvědomila si, že je vlastně bezvýznamná. Jak jinak vyléčit všemožné úzkosti a nedostatky rodičů jednadvacátého století, než je shrnout do jedné výpovědi plné upřímných obav, prozrazených (či očekávaných) trapasů, rodinných i ryze osobních historek a svérázných vyznání lásky? Proč existují války? K čemu je dobré „předjídlo“? Nač je člověku fotbal? Co zavinil Google? Jak se to má s mužností? Co se stalo se zpívající plastovou žirafou? Jak je to s dobrem a zlem?
recenze Ať žije armáda!
Vydavatelství Walker & Volf si snad ani nemohlo vybrat lépe, aby udělalo radost tak velkému množství fanoušků sci-fi literatury. Hvězdná pěchota má status kultu a ani v nejmenším si nezaslouží být, byť bohužel přebal audioknihy tomu nenasvědčuje, jen tak zařazena mezi většinu produkce tohoto žánru.

Recenze audioknihy Hvězdná pěchota.
recenze Dívka, která brala oko za oko
Proč má Lisbeth na zádech dračí tetování? Na to autor původní trilogie Milénium, Stieg Larsson, nestihl svým čtenářům odpovědět. V Muži, který hledal svůj stín, představuje jeho pokračovatel svou verzi příběhu o tom, kterak nejslavnější románová hackerka k drakovi na zádech přišla. Na ni samotnou však v příběhu čeká odhalení další části její minulosti. Ani po letech totiž komusi nedávají stará tajemství spát do té míry, že se neštítí ani vraždy.

Recenze audioknihy Muž, který hledal svůj stín.
recenze Nic lidského není seniorovi cizí
Věta v názvu recenze je citací z knihy Tajný deník Hendrika Groena 83 ¼ roku. Tragikomický bestseller, odehrávající se v domově pro seniory v Amsterodamu, vydalo Nakladatelství XYZ ve společnosti Albatros Media vzápětí po vydání tištěné podoby i jako audioknihu. Autoři anotace poněkud matou tvrdí-li, že hlavní aktér, Hendrik Groen, nemá rád staré lidi. Není to tak docela pravda, ale možná toto tvrzení lépe prodává.

Recenze audioknihy Tajný deník Hendrika Groena 83 ¼ roku.
recenze Zločiny v šeru londýnské mlhy
Angličtí zlosynové se v předválečné době nemusejí obávat jenom Sherlocka Holmese či Hercula Poirota. Po krku jim jde i jejich souputník, inspektor John G. Reeder z úřadu státního zástupce Sira Bredona. Tento usedlý starý mládenec žije hlavně svou prací a občasnou společnost mu dělají jen hospodyně Hambletonová a známá ze sousedství, slečna Markéta Belmanová. Ve svém povolání nevyužívá svaly, ale brilantní detektivní talent. V trojici příběhů z dvacátých let nespustí Reeder z očí kanadského podvodníka, pokusí se rozbít bandu gangsterů a podívá se na zoubek záhadné ženě, obviněné z bizarní krádeže. Ačkoliv zpočátku působí případy nevinně, jde v nich jemu i jeho blízkým často o život.

Recenze audioknihy Kriminální příběhy Johna G. Reedera.
rozhovor Velká nostalgie a fakt masakr
V den světové premiéry pátého dílu série Milénium, kterou před dvanácti lety započal Stieg Larsson, se čeští posluchači dočkali i jeho zvukového zpracování. V režii Jitky Škápíkové se interpretace audioknihy Muž, který hledal svůj stín ujal opět herec Martin Stránský. Oba jmenovaní se uvolili ke krátkému rozhovoru.
audiokniha To
Americké město Derry ve státě Maine má už od svého vzniku znepokojivé statistiky úmrtnosti, především co se týče dětí a dospívajících...
audiokniha Muž, který hledal svůj stín
„Vždycky jsem se tě chtěl zeptat na to dračí tetování...“ zmíní jednoho dne Holger Palmgren, který získal dokumenty vrhající nové světlo na bezpráví, jež Lisbeth Salanderová zažila v dětství. Dotazovaná si v té době odpykává kratší trest v ženské věznici Flodberga a směřuje k nevyhnutelnému konfliktu se spoluvězeňkyněmi. Požádá tedy Mikaela Blomkvista, aby jí pomohl s dalším pátráním v minulosti.
recenze Přiostřuje
OneHotBook pokračuje ve vydávání PAX, švédské knižní série pro mládež, a přichází s pátým dílem výstižně pojmenovaným Sluhové zla. Do Mariefredu totiž skutečně něco přijde – a tentokrát už to začne být otázkou života a smrti...
recenze Mrazivý Neviditelný
Potkali jsme jej v čítankách, možná i v povinné literatuře: Jaroslav Havlíček coby přední představitel české psychologické prózy. Tečka. Tím dost možná naše povědomí a zejména pak vztah k autorovi tvořícímu v první polovině minulého století končil. Ti šťastnější z nás pak poznali vydařené filmové adaptace (Helimadoe, zejména ale Petrolejové lampy). Jaká byla škoda vnímat Havlíčka jen jako pojem z české literární historie, vyvstane na mysli při poslechu Neviditelného.
recenze In vino veritas. In vino mortem
Někdejší skotský forenzní technik a v současnosti profesor biologie a soukromé očko v jednom, Enzo Macleod, se po vyřešení zmizení Jacquese Gaillarda v knize Výjimeční lidé pouští do dalšího pátrání. Nabuzen úspěchem a nabytým věhlasem přijíždí do francouzského vinařského kraje Gaillac, aby se podíval na zoubek jinému nevyřešenému případu. Slavný americký kritik Gill Petty, sem přijel, aby zhodnotil úroveň místních vín. V případě kladného hodnocení by jeho přítomnost potenciálně zajistila zdejším vinařům milionové zisky, avšak Petty během své návštěvy beze stopy zmizel a objevil se teprve po několika letech. Oblečené do podivného roucha a macerované ve víně bylo jeho tělo nalezeno pověšené na kříži ve vinici. Enzo se pouští do pátrání mezi místními vinaři, v podezření však jsou i další osoby, například kritikova dcera. Kromě toho, že se záhy po příjezdu někdo pokusí Enza zabít, se brzy objeví na scéně i druhá mrtvola, která případ ještě více zkomplikuje.

Recenze audioknihy Kritik.
Zobrazeno: 1 - 12 z 1457
předcházející 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující