Řadit
Zobrazit
recenze Utíkat do vlastních světů
Americký jih 30. let, hospodářská krize, sociální problémy, generační střety, touha po lásce i zbohatnutí, snaha se vymanit, iluzorní představy štěstí, úniky do vlastních světů a vzpomínek – to jsou aspekty hry Skleněný zvěřinec od klasika americké dramatiky Tennessee Williamse.

Recenze audioknihy Skleněný zvěřinec.
zpráva Všichni koktají dobře
V mnoha ohledech nejrozsáhlejší audioknižní projekt vydavatelství OneHotBook, TO Stephena Kinga, mohl díky možnostem digitální distribuce přijít ke svým posluchačům postupně. Nejprve byla uvolněna první, více než 21 hodinová část a v těchto dnech se k ní přidává zbývajících 30 hodin. Legendární TO k vám tedy může promlouvat hlasy sedmi herců po více než dva dny v kuse.
recenze Právo zachovat si mládí
Bude mu pětaosmdesát, rozhodl se proto odvyprávět svůj život. Alespoň tedy ve střípcích. Jmenuje se Jean-Paul Belmondo.

Recenze audioknihy Belmondo: Mých tisíc životů
recenze Babišova cesta
Ještě před letošními volbami do poslanecké sněmovny vydal ve svém vlastním nakladatelství novinář a spisovatel Jaroslav Kmenta knihu, která mohla mít ambici výsledky ovlivnit. Její název, Boss Babiš, dává tušit, na jaké straně „barikády“ Kmenta stojí.
recenze TO musíte slyšet!
Rok po třicátém výročí vydání románu a souběžně s premiérou nové filmové adaptace přichází OneHotBook se zvukovou podobou jednoho z nejznámějších literárních hororů.

Recenze audioknihy To.
zpráva Setkání Velkého audioknižního čtvrtku 2017
U příležitosti třetího ročníku Velkého audioknižního čtvrtku se 2. listopadu konalo v Městské knihovně v Praze tradiční setkání s herci a tvůrci, kteří se podíleli na některých audioknižních novinkách. Letos se návštěvníci mohli potkat s herečkami Danielou Kolářovou a Danou Černou, jejich mladým hereckým kolegou Matoušem Rumlem a šéfrežisérem Českého rozhlasu Alešem Vrzákem. Moderátorem byl opět Vladimír Kroc. Hlavním tématem akce bylo samozřejmě představení všech jedenácti titulů, které v ten den vyšly, ale také hledání odpovědí na otázku: „Jak se dělá audiokniha?“.
recenze Zaklínání pražských zoufalců
Výčty viděného, slyšeného, zachyceného chřípím umanutého pozorovatele, který vše zaznamenává se strojovou přesností, hrozí utopit vyprávění v detailech. Emila Hakla čtenáři za tento styl milují i nenávidí. Hlas Davida Novotného však mění litanii zoufalce do podmanivého zaklínání.

Recenze audioknihy Umina verze.
téma Vydané a ukrývané audioknihy Josefa Lady
Rozsáhlé dílo Josefa Lady bylo během desítek let převáděno i do zvukové podoby. Představíme vám snímky, které jsou na trhu s mluveným slovem dostupné a alespoň většinu těch, které by si vydání jistě zasloužily. Autorův odkaz je dnes spojován především s tvorbou pro děti, několik záznamů je však určeno dospělým, a tak – než si blíže posvítíme na všechny ty Mikeše, kmotry lišky či na Bubáky a hastrmany, zastavme se u nahrávek pro starší posluchače.
recenze Nestárnoucí první věta
Pokud chcete někomu neznalému, a ještě navíc nedůvěřivému představit sci-fi žánr, je Den trifidů anglického spisovatele Johna Wyndhama sázkou na jistotu. Přímočarý styl vyprávění, rozvážné tempo, vypravěč pozorující rozpad civilizace se sklenkou brandy v ruce a cigaretou v koutku úst působí tak známě a samozřejmě, že čtenář ani nezaznamená, že se ocitl v postkatastrofické hře o přežití.

Recenze audioknihy Den trifidů.
audiokniha Podivuhodný případ Benjamina Buttona a další povídky
Povídky Francise Scotta Fitzgeralda jsou psány „lehkým perem“ a s vtipným nadhledem. Nezřídka však balancují na pomezí humoru a tragiky. Pojednávají o životních zkouškách, fiktivních i těch skutečných...
audiokniha Den trifidů
Když se probudíte v den, o kterém víte, že je středa, a všechno kolem připomíná neděli, začnete tušit, že něco není v pořádku.
audiokniha Povídky z kavárny
Na milý a místy nostalgický výlet do prvorepublikové kavárny zvou posluchače autoři a interpreti nové audioknihy. Tvůrci vybrali povídky a fejetony od nejslavnějších českých spisovatelů meziválečného období.
Zobrazeno: 1 - 12 z 1502
předcházející 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující