Řadit
Zobrazit
recenze Empaticky přednesený thriller
Maggie Taylorové se v životě dařilo. Nedávno se se svým hodným a obětavým manželem, s nímž měla dvě krásné děti, přestěhovala do Manchesteru, našla si dobře placenou práci, a i kolegové v zaměstnání ji měli rádi. Jaké proto bylo její překvapení, když jednou zjistila, že ji muž bez vysvětlení opustil. Zamiloval se snad do jiné, anebo chtěl rodinu uchránit před blížícím se nebezpečím? Marně se Maggie pokoušela manželovi dovolat. Jí samotné přes telefon vyhrožoval cizí hlas a dokonce obdržela snímek zavražděné ženy s nápisem „jsi na řadě“. Co to všechno znamená?
recenze Historky z hereckého podsvětí
Předvánoční čas bývá na audioknižní novinky tradičně velmi bohatý. Důvodem je samozřejmě, podobně jako u jakéhokoliv jiného obchodního artiklu, slibný komerční dopad blížících se svátků, troufám si ale bláhově věřit, že právě u knih a audioknih je záměr vydavatele ještě jiný – saturovat dychtivé čtenáře a posluchače pro nadcházející dny volna, klidu a míru novými literárními a auditivními zážitky. Jedním z mnoha v tento požehnaný čas vydaných titulů je Kafe a cigárko – zvuková podoba knihy sebraných blogových zápisků herečky Marie Doležalové, kterou v listopadu vydalo Tympanum.
rozhovor Mikrofon zaznamenává stav duše
Jednou z dlouho očekávaných audioknih je zvuková adaptace slavného románu Vladimira Nabokova Lolita, která v těchto dnech vychází. Její interpret, herec Miloslav Mejzlík, se uvolil ke krátkému rozhovoru.
recenze Nebezpečné experimenty
Na osloském předměstí se v sídle náboženské sekty Boží světlo stala několikanásobná vražda. Několik členů sboru navíc zmizelo. Kriminalista Fredrik Beier se spolu se svou novou kolegyní Kafou snaží přijít na to, zda měla tragédie náboženský podtext, nebo za ní stály podivné vědecké experimenty, které někteří sektáři prováděli. Při pátrání se vyšetřovatelé musejí ponořit hluboko do minulosti, aby doopravdy pochopili souvislosti mezi oběťmi a jejich nepřáteli.
recenze Když poštou přijde noha
Už to jsou čtyři roky, kdy bylo odhaleno „tajemství“, že se za pseudonymem Robert Galbraith schovává slavná spisovatelka J. K. Rowlingová. Její Volání kukačky přivedlo v prvním dílu trilogie do hledáčku pozornosti soukromého detektiva Cormorana Strika. Nyní, v knize Ve službách zla, se s postavou rozloučíme.
recenze Harryho thajské útrapy
V omračujícím vedru thajské metropole bylo v laciném hotýlku nalezeno tělo norského velvyslance s nožem v zádech. Norská strana nechce skandál příliš rozviřovat a rozhodne se proto vyslat na místo detektiva Harryho Holea, který má vše v tichosti zamést pod koberec. Nebyl by to však on, aby na sebe nestrhl více pozornosti, než by bylo zdrávo. Navíc se mu ani trochu nelíbí místní počasí. Kromě nesnesitelných extrémních klimatických podmínek však Harryho v Thajsku především trápí vlastní slabost pro skleničku Jima Beama. Jak jde skloubit tyto sklony s chytáním norských zločinců, kteří se v Bangkoku schovávají před rukou zákona své vlasti?
recenze Jak se co dělá
Vydavatelství AudioStory, které loni oslavilo 25. výročí existence, se dílu Karla Čapka věnuje už od svého založení. Vedle Povídek z jedné i druhé kapsy zabrousilo k Apokryfům, ale i k tvorbě pro děti. První výběr z Devatera pohádek připravilo už v roce 1991 a později se ke knize opět vrátilo. Obě části vynikly nejen volbou interpretů – nejprve to byl Vlastimil Brodský, posléze Arnošt Goldflam, ale rovněž i pečlivým složením jednotlivých textů dohromady tak, aby buď mezi sebou určitým způsobem souvisely, anebo k sobě tematicky ladily.
recenze O ovečkách a lidech
Vydavatelství OneHotBook si očividně žánr sci-fi literatury oblíbilo. Po Marťanovi nebo Duně vychází v audiopodobě také předloha slavného filmu Blade Runner.
audiokniha Devatero pohádek – výběr 3
Třetí a závěrečný výběr Čapkových pohádek obsahuje „profesní“ příběhy: Velká policejní pohádka, Pohádka pošťácká, Velká pohádka doktorská.
recenze Spalovač ve spalujícím podání
Román Ladislava Fukse Spalovač mrtvol bude stát patrně navždy ve stínu stejnojmenného filmu Juraje Herze s nepřekonatelným Rudolfem Hrušínským v titulní roli. Fuksova kniha je přitom vrcholným dílem, v němž autor na postavě maloměšťáckého, takřka bezvýznamného pracovníka krematoria, ukazuje, kam až může člověka dovést snaha vyniknout navzdory vlastnímu přesvědčení. Je to román o manipulaci, o lámání charakterů v době nastupující nadvlády nacistické diktatury nejen v Čechách. Chtělo by se říct zrůdný příběh sepsaný vzletným jazykem.
audiokniha Ve službách zla
Představte si, že obdržíte balíček s useknutou nohou… Neohroženou Robin, asistentku soukromého detektiva Cormorana Strika vyděsí záhadný balík k smrti. Jejího šéfa jen tak něco nerozhodí, ale tentokrát mu je jasné, že jde o výstrahu a vrah ho dobře zná.
recenze Cesta do hlubin duše páně Kopfrkinglovy
Když letošní audioknižní trh obohatil Spalovač mrtvol Ladislava Fukse, mnohým z nás zatrnulo. Je-li nově zpracována novela, která se dá bez pochybností označit slovem „kultovní“ a existuje-li navíc podobně kultovní zpracování filmové, je jednoduché nové tvůrce přezíravě a blahosklonně politovat s tím, že cvrček těžko doroste hory.
Zobrazeno: 1 - 12 z 2252
předcházející 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující