Řadit
Zobrazit
zpráva Osmičková Mánička
K letošním osmičkovým výročím se se svými 88. narozeninami připojuje i Mánička. Divadlo Spejbla a Hurvínka jí ve spolupráci s vydavatelstvím Supraphon připravuje netradiční kompilaci. Na jednom nosiči poprvé vedle sebe vystoupí všechny holčiččiny interpretky v chronologickém vývoji. Posluchači tak mohou mezi sebou porovnávat jednotlivé herecké a dobové přístupy, CD ovšem obsahuje i vývoj osob, které se o Máničku postupně staraly.
rozhovor Musím být ve formě, aby to mělo drajv a tah
Řada audioknižních zpracování románů Petera Maye se brzy rozroste o další titul. Ponese název Umrlčí cesta a stejně jako v případě trilogie Lewis a Ostrova Entry se jeho interpretace ujal herec Jiří Dvořák. U příležitosti jedné z natáčecích frekvencí posledního přírůstku se herec uvolil ke krátkému rozhovoru.
recenze Něco mezi nebem a ledem
Každý máme své sny, každý něco nebo někoho bezmezně milujeme. Někdy stavíme své momentální potřeby nad to, co je skutečně důležité. Dřív nebo později si většinou uvědomíme svou chybu, ale zdaleka ne vždy jsme ochotni ji přiznat.

Po řadě románů Fredrika Backmana, úspěšného autora nejčastěji tragikomických příběhů, přichází nedlouho po knižním vydání i audiopodoba jeho nejnovějšího počinu.
téma Jak to bylo s Rumcajsem?
Není snad média, které by neinformovalo o nedávném 50. výročí vzniku televizního Večerníčku. Historie loupežníka Rumcajse a dalších hrdinů pohádek Václava Čtvrtka je však daleko složitější, a protože postavičky zanechaly výraznou stopu i v oblasti mluveného slova, pojďme si ji představit.
recenze Cesta bez naděje
Jako patnáctého mistra slova pro stejnojmennou edici vybralo nakladatelství Bookmedia herce Dušana Sitka, respektive českou prózu Arnošta Lustiga Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou. Text, který vyšel poprvé v roce 1964 a vzápětí se dočkal i filmové adaptace (režisér Moskalyk), se zapsal se do tuzemské literatury jako jedna z klíčových novel, jež reflektuje tíživou dobu druhé světové války, konkrétně pak osudy Židů.
recenze Nedorozumění s psychologií
Psychologové nahradili zaříkávače, šamany a zpovědníky, takže jejich angažování v detektivních příbězích je naprosto logickým krokem. Umí přece číst myšlenky i řeč těla, odhalí postranní úmysly a dokáží položit otázku, která nám podlomí kolena! Psychoterapeutka Mia, hlavní postava a vypravěčka, však taková není a do schopností Mentalisty má daleko. Přesto se jí narátorka Jana Štvrtecká snažila dodat rozhodnost a energii, seč jí hlasivky stačily. Podmanivosti Emmi Rotnerové, kterou ztvárnila v audioknize Dobrý proti severáku, tentokrát nedosahuje.
rozhovor Detektivky mě moc neberou
Skotský spisovatel Peter May je autorem oblíbeným nejen v knižním, ale také v audioknižním světě. Každá z jeho románových sérií je ve zvukovém zpracování spojena s jiným interpretem. Té, která se odehrává ve slunné Francii a nese název Akta Enzo, propůjčuje svůj hlas herec Národního divadla David Matásek. V uplynulém týdnu probíhalo ve studiích vydavatelství OneHotBook natáčení již třetího příběhu biologa Enza Macleoda, Černé světlo. Co při té příležitosti interpret David Matásek prozradil?
audiokniha O krok pozadu
Netradiční oslava slunovratu v maskách a kostýmech z osmnáctého století má neslavný konec – trojice mladých lidí, která se jí zúčastnila, je pohřešovaná. V letním klidu ystadské policejní stanice se však nikdo příliš neznepokojuje...
recenze Těžko ji zabít
V hlubinách opuštěných tunelů londýnského metra se skrývá a přežívá tajemná dívka, která si říká Tuesday. Kdysi jí kdosi ublížil, vzal jí úplně všechno, už nemá co ztratit. Jen život si chce ještě uchránit, aby mohla dostát vendety. Když se začnou objevovat zmrzačená a mrtvá těla členů gangu doplněná vzkazem v podobě slova Tuesday, je celý Londýn rázem na nohou, včetně vyhořelého policisty Losse, kterého stále pronásleduje stín neobjasněné vraždy jeho dcery. Spojuje snad něco tajemnou Tuesday a policistu Losse? Je její počínání pouhá msta? Co za vším vězí?
téma Příběhy snílka a vizionáře
Nejslavnější francouzský autor dobrodružných a vědecko-fantastických příběhů Jules Verne patří k těm, jehož díla jsou nejčastěji adaptována do podoby mluveného slova. U příležitosti aktuálního 190. výročí jeho narození jsme se pokusili zrekapitulovat, co si z několika desítek her a četeb vzniklých podle jeho knih může dnes posluchač vyslechnout. Protože navíc existuje několik nahrávek vycházejících ze stejné předlohy, pomůže snad posluchačům tento výčet v orientaci v aktuálně dostupných audioknihách a při výběru té nejvhodnější právě pro něj.
recenze Tentokrát vážněji
Zatím poslední román Fredrika Backmana, Medvědín, se záhy po svém českém knižním vydání dočkal zvukové verze. Pro fanoušky švédského vypravěče bude novinka samozřejmostí, přitom však jde o dílo, které se z celé Backmanovy tvorby nejvíce vymyká.
recenze Prachy nebo život?
Atraktivní taxikářka denně brázdící newyorské ulice luxusních čtvrtí i nejzaplivanějších části Haarlemu to nemá snadné ani v mužském pracovním kolektivu, ani v lesbické společnosti doma. Kolikáté dno je ale to poslední?
Zobrazeno: 1 - 12 z 1584
předcházející 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující