Řadit
Zobrazit
recenze Suchárek v zajetí reklamy
Snad žádná kniha Astrid Lindgrenové nebyla vystavena tak zuřivé kritice z řad dospělých jako právě Bratři Lví srdce. Autorka sice několikrát poznala, že příhody jejích hrdinů děti často vnímají úplně jinak než dospělí (už druhou část příběhů Pipi Dlouhé punčochy hned po vydání označovali pedagogové, rodiče i psychologové za nemorální a nevýchovnou), ale vyprávění o smrti sourozenců Suchárka a Jonatána, o kruté válce mezi Třešňovým a Šípkovým údolím a rozeznávání dobra od různých podob zla, vyvolalo pravé pozdvižení. Někteří poetický příběh, dětmi často označovaný za dobrodružné povídání se šťastným koncem, dodnes považují za návod k sebevraždě, druhých se dotkla Jonatánova neschopnost zabíjet své nepřátele. Astrid knihu totiž napsala v 70. letech minulého století, v době, kdy třetím světem otřásala osvobozenecká hnutí vedená revolučními a dokonale vyzbrojenými partyzánskými jednotkami.
rozhovor Audioknihám je třeba ještě trošku pomáhat
Luboš Xaver Veselý je nejen moderátorem rádia Frekvence 1, autorem několika knih, ale i jedním z majitelů společnosti SixFresh. Aktuálním počinem vydavatelství je Galerie slávy – série rozhovorů se známými osobnostmi.
recenze Spánek rozumu rodí monstra
Nebývá zvykem, abychom se na stránkách tohoto webu věnovali zahraničním audioknihám; polská verze Osvícení Stephena Kinga je však natolik výjimečná, že si naši pozornost zaslouží.
recenze Smím prosit?
Po více než ročním čekání od vydání Sběratele kostí zamířila konečně do uší českých posluchačů zvuková verze druhého románu série případů Lincolna Rhyma, nazvaná Tanečník. Rhyme, bývalý detektiv, ochrnul po úraze na všechny končetiny, přesto stále pracuje alespoň jako policejní konzultant. V jeho nelehké životní situaci mu kromě bývalých kolegů pomáhají především ošetřovatel Tom a mladá policistka Amélie Sachsová. Tu Lincoln využívá jako oči a uši na místech činu, kam ji za nepřetržitého hlasového spojení vysílá, aby mu hlásila svá pozorování. Nejinak tomu bude i tentokrát, kdy Amélii pátrání zavede na rušné letiště, kde zemřel jeden ze tří klíčových svědků obžaloby v nadcházejícím soudním procesu s mafiánským obchodníkem se zbraněmi. Zabiják, nazývaný Tanečník, má ale na mušce ještě i zbylé dva a nepřímo tak vyzývá Lincolna k tanci o jejich životy.
recenze Český kmotr
Číst o Radovanu Krejčířovi jednotlivé novinové články může velmi snadno vést k bloudění bez naděje na pochopení celého kontextu. Vždyť jeho aktivity se v médiích vynořují už hluboko v devadesátých letech minulého století. Šance porozumět „Krejčířově universu“ tu však existuje – jen je třeba se prolouskat obsáhlou knižní trilogií Jaroslava Kmenty Padrino Krejčíř.
recenze Empaticky přednesený thriller
Maggie Taylorové se v životě dařilo. Nedávno se se svým hodným a obětavým manželem, s nímž měla dvě krásné děti, přestěhovala do Manchesteru, našla si dobře placenou práci, a i kolegové v zaměstnání ji měli rádi. Jaké proto bylo její překvapení, když jednou zjistila, že ji muž bez vysvětlení opustil. Zamiloval se snad do jiné, anebo chtěl rodinu uchránit před blížícím se nebezpečím? Marně se Maggie pokoušela manželovi dovolat. Jí samotné přes telefon vyhrožoval cizí hlas a dokonce obdržela snímek zavražděné ženy s nápisem „jsi na řadě“. Co to všechno znamená?
recenze Historky z hereckého podsvětí
Předvánoční čas bývá na audioknižní novinky tradičně velmi bohatý. Důvodem je samozřejmě, podobně jako u jakéhokoliv jiného obchodního artiklu, slibný komerční dopad blížících se svátků, troufám si ale bláhově věřit, že právě u knih a audioknih je záměr vydavatele ještě jiný – saturovat dychtivé čtenáře a posluchače pro nadcházející dny volna, klidu a míru novými literárními a auditivními zážitky. Jedním z mnoha v tento požehnaný čas vydaných titulů je Kafe a cigárko – zvuková podoba knihy sebraných blogových zápisků herečky Marie Doležalové, kterou v listopadu vydalo Tympanum.
rozhovor Mikrofon zaznamenává stav duše
Jednou z dlouho očekávaných audioknih je zvuková adaptace slavného románu Vladimira Nabokova Lolita, která v těchto dnech vychází. Její interpret, herec Miloslav Mejzlík, se uvolil ke krátkému rozhovoru.
recenze Nebezpečné experimenty
Na osloském předměstí se v sídle náboženské sekty Boží světlo stala několikanásobná vražda. Několik členů sboru navíc zmizelo. Kriminalista Fredrik Beier se spolu se svou novou kolegyní Kafou snaží přijít na to, zda měla tragédie náboženský podtext, nebo za ní stály podivné vědecké experimenty, které někteří sektáři prováděli. Při pátrání se vyšetřovatelé musejí ponořit hluboko do minulosti, aby doopravdy pochopili souvislosti mezi oběťmi a jejich nepřáteli.
recenze Když poštou přijde noha
Už to jsou čtyři roky, kdy bylo odhaleno „tajemství“, že se za pseudonymem Robert Galbraith schovává slavná spisovatelka J. K. Rowlingová. Její Volání kukačky přivedlo v prvním dílu trilogie do hledáčku pozornosti soukromého detektiva Cormorana Strika. Nyní, v knize Ve službách zla, se s postavou rozloučíme.
recenze Harryho thajské útrapy
V omračujícím vedru thajské metropole bylo v laciném hotýlku nalezeno tělo norského velvyslance s nožem v zádech. Norská strana nechce skandál příliš rozviřovat a rozhodne se proto vyslat na místo detektiva Harryho Holea, který má vše v tichosti zamést pod koberec. Nebyl by to však on, aby na sebe nestrhl více pozornosti, než by bylo zdrávo. Navíc se mu ani trochu nelíbí místní počasí. Kromě nesnesitelných extrémních klimatických podmínek však Harryho v Thajsku především trápí vlastní slabost pro skleničku Jima Beama. Jak jde skloubit tyto sklony s chytáním norských zločinců, kteří se v Bangkoku schovávají před rukou zákona své vlasti?
recenze Jak se co dělá
Vydavatelství AudioStory, které loni oslavilo 25. výročí existence, se dílu Karla Čapka věnuje už od svého založení. Vedle Povídek z jedné i druhé kapsy zabrousilo k Apokryfům, ale i k tvorbě pro děti. První výběr z Devatera pohádek připravilo už v roce 1991 a později se ke knize opět vrátilo. Obě části vynikly nejen volbou interpretů – nejprve to byl Vlastimil Brodský, posléze Arnošt Goldflam, ale rovněž i pečlivým složením jednotlivých textů dohromady tak, aby buď mezi sebou určitým způsobem souvisely, anebo k sobě tematicky ladily.
Zobrazeno: 1 - 12 z 2272
předcházející 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující