recenze O spřízněných duších tam dole v nebi
Duše se můžou rodit stále dokola a před každou reinkarnací se dokonce snaží, aby se příště narodily jako konkrétní pohlaví, či měly určité vlastnosti. Tak si to aspoň představuje moderátor, podnikatel a nyní i spisovatel Marek Greger ve své knize Vydři - duši, která vyšla i ve zvukové podobě. Že ale nepůjde o nudné filozofické rozjímání, ukazuje autor a interpret v jedné osobě hned v prvních minutách, protože se celé téma i nahrávku rozhodl pojmout velmi odlehčeně.
recenze Lidskou ženou mezi divoženkami
Když Kristýna Sněgoňová vstoupila se svým příběhem Krev pro rusalku do světa románové fantastiky a později i do říše audioknih, byl vypravěčem knihy Dominik Stolbenko a interpretem nahrávky Michal Jagelka. Pro návrat do světa brutálně dravých víl si ale vybrala kriminalistku, a tak když se ptáme, jak se lidská žena vypořádala se světem divoženek, můžeme mít na mysli nejen autorku či její vypravěčku, ale i Anitu Krausovou, která audioknihu načetla.
recenze Vášeň, která (možná) zabíjí
„Podívej se, co dovede s chlapem udělat minuta vášně,“ říká jedna z postav románu anglické romanopiskyně a jedné z nejpopulárnějších autorek anglické literární moderny Daphne du Maurier Má sestřenka Rachel. Ten poprvé vyšel v roce 1951 a přestože nepatří mezi spisovatelčiny nejznámější knihy, rozhodně se řadí k těm nejlepším.
zpráva Známe nominace cen Audiokniha roku 2023
Asociace vydavatelů audioknih AVA zveřejnila seznam nahrávek, které se ucházejí o titul Audiokniha roku 2023. O nominovaných titulech rozhodovala v minulých měsících odborná porota, hlasovat pro své favority ale mohli i samotní posluchači. Slavnostní udílení cen proběhne za účasti vydavatelů, interpretů a dalších tvůrců 25. dubna 2024.
recenze Poe jako námět
Rozhlasová hra Víta Vencla Pohřbeni zaživa, kterou Český rozhlas v premiéře odvysílal v únoru 2022 a kterou nyní nabízí Radioservis jako audioknihu ke stažení, představuje zvukově opulentní zpracování dvou povídek, které klasik žánrové literatury Edgar Allan Poe napsal v letech 1844 a 1845. Jde o Metodu doktora Téra a profesora Péra, v níž Poe zpracoval od té doby mnohokrát využité téma vzpoury chovanců a převzetí vlády v ústavu pro choromyslné (v této souvislosti nelze nevzpomenout především Švankmajerova filmu Šílení z roku 2005), a Předčasný pohřeb, rozehrávající do drásavých podrobností také později mnohokrát vytěžený motiv člověka, který je omylem pohřben zaživa. 
zpráva Prvotřídní detektivky, thrillery i historické ságy | Nové audioknihy 14/2024
Vybrat deset nejzajímavějších audioknižních novinek nebylo snadné, ale my jsme to dokázali.