recenze Fantasy jakožto konspirační teorie
V té smršti, již připomíná tvorba Františka Kotlety v posledních několika letech, musel zákonitě nastat okamžik, kdy se objeví knížka, která bude znamenat kvalitativní downgrade. Na druhou stranu je potěšující, že i Černá smečka, akční fantasy román o jednom pražském lovci démonů, je s jednou výhradou pořád hodně dobrá knížka. Výhrada spočívá vlastně jen v tom, že jde o knížku nepříliš objevnou či originální. Dál už je to ale autorova klasika.
recenze Jirkovy neplechy pobaví nejen děti
Britská spisovatelka Richmal Cromptonová je autorkou mnoha psychologických románů, které však již dávno upadly v zapomnění. To se ale netýká její tvorby pro děti. První vyprávění o dobrodružstvích školáka Jirky (v anglickém originále Williama) si ihned po vydání v roce 1919 získalo srdce mnoha malých čtenářů. Celkem Jirkovy příhody vyšly v devětatřiceti svazcích a dodnes baví děti i jejich rodiče.
téma Petra Stančíka slyšeti
Jen málo českých spisovatelů bylo od devadesátých let tolika možnými způsoby slyšet. A to ať už se budeme bavit o něm samém nebo jeho dílech vysílaných rozhlasem a především vydávaných audioknižně. Dodnes patří Petr Stančík mezi autory, kteří jsou s oblibou vydáváni, zařazováni do antologií i herecky interpretováni. A za vším tím nejspíš stojí potřeba čtenářů, posluchačů i samotného autora dobře se bavit.
zpráva Jaroslav Plesl jako Hannibal, nebo císař Nero Marka Holého? | Nové audioknihy 23/2024
Schválně počítejte s námi, kolik audioknižních novinek vám tentokrát představíme.
recenze Pět půllitrů originálního klišé
Michal Březina, autor jen několika málo knih, sice nepatří k hvězdám české žánrové literatury, přesto se jeho nápadité texty staly nepřehlédnutelnými tím, jak sympaticky se snaží mixovat různé žánry a podžánry, a také tím, jak důležitou roli hraje v jeho psaní humor a nadsázka. V povídkové knize Do smrti daleko, která knižně vyšla v roce 2021, mísí především sci-fi a noirovou detektivku. 
recenze Krauz mezi dvěma mlýnskými kameny
Píše se květen roku 1997 a v podsvětí Nášho Mesta to vře. Po vraždě bosse, který mafiánským strukturám vládl pevnou rukou, panuje v těchto kruzích nejistota, touha po pomstě, ale zároveň probíhá i boj mezi dvěma znepřátelenými skupinami o uchopení moci. Mediátorem mezi nimi nemá být nikdo jiný, než oddělení vražd v čele s Richardem Krauzem, který se s klíčovými postavami z tohoto prostředí osobně zná. Ačkoliv se ještě sám zotavuje po četných zraněních z předešlého případu, opět stojí na velmi horké půdě, na níž není lehké se nespálit.