recenze Lidskost stavěná před profesi
Když se po listopadu 1989 otevřela stavidla svobodnému vydávání literatury, nastal všeobecný boom nových edic a reedic knih, které mohly v minulém režimu vycházet jen v samizdatu (ilegálních malonákladových strojopisných edicích) nebo jako zamýšlený kontraband v několika málo exilových nakladatelstvích. Zdálo se tehdy dokonce, že o knihy povolených autorů už nikdy nebude zájem. Přesto několik z nich, ať už předchozím režimem podporovaných, nebo jen trpěných, osvědčilo svou životaschopnost a dokonce popularitu.
recenze S tygřicí po boku vzhůru za dobrodružstvím
Mezi klasiku dobrodružné literatury se řadí i dnes možná trochu pozapomenutý romanticky laděný příběh námořního kapitána Korkorána.  Ten se vydává do Indie, aby odsud pro Učenou lyonskou společnost přivezl posvátnou knihu Gurukaramtu. Po svém boku má neustále věrnou společnici, tygřici Jiskru, které kdysi pomohl v nerovném souboji s krokodýlem. Získá v zemi Maráthů nakonec vzácnou knihu, nebo něco zcela jiného?
recenze Velké dějiny malých vynálezů
Pokud se člověk zajímá o dějiny a začne o nich hlouběji přemýšlet, brzy mu přestane stačit onen školou vytyčený a společností požehnávaný rámec tzv. velkých dějin. Dřív nebo později mu totiž dojde, že vedle těch zásadních a formativních událostí musely probíhat i dějiny malé, dějiny individuálních lidských osudů. Malé dějiny, které se děly v rámci těch velkých, na jejich pozadí a často i jim navzdory, a to nikoli jen jako nějaká zajímavost, nýbrž jako jejich nedělitelná součást.
recenze (Ne)očekávaná pavučina lží
Někdejší učitelka a právnička Shari Lapena o sobě dala poprvé vědět před osmi lety bestsellerovým literárním debutem Manželé odvedle. Od té doby si knihy této kanadské autorky oblíbily miliony čtenářů po celém světě. Na začátku května se u nás objevila i její aktuální, v pořadí už sedmá kniha, Všude samí lháři. Jako audiokniha dorazila k posluchačům dokonce ještě dokonce o chlup dříve, než tištěná verze na pulty knihkupců.
zpráva Zbrusu nový Stephen King i Agatha Christie | Nové audioknihy 20/2024
V tomto týdnu nabízejí audioknižní vydavatelé zbrusu nového Stephena Kinga i klasickou Agathu Christie.
recenze Jak se hádá duše s tělem
Český psychiatr Radkin Honzák během své dlouhé praxe dospěl k psychosomatickému přístupu ke zdraví a nemoci a své názory se rozhodl publikovat v ucelené podobě v publikaci nazvané příznačně Psychosomatická prvouka. V roce 2017 vyšla v nakladatelství Vyšehrad a nyní se pod hlavičkou vydavatelství Voxi dostává na trh i jako povedená audiokniha.