recenze Detektivní pop v nejlepší formě
Sedmým příběhem Zlámané kosti se anglická autorka Angela Marsonsová v roce 2017 vrátila ke své literární hrdince D. I. Kim Stoneové. O dva roky později se čtenáři dočkali českého překladu a konečně nyní přišla řada i na audioknihu. Kromě toho, že jde opět o výborně napsanou detektivku, hraje navíc příběh i důležitou roli v rámci celé série. Proč by právě tento díl neměli vynechat ti, kteří se chtějí začíst do některého z novějších autorčiných románů, ale nechce se jim začínat chronologicky od první knihy?
zpráva Sherlock Holmes, nebo Tolkien? Vyberte si z čerstvých novinek | Nové audioknihy 08/2024
Sherlock Holmes, nebo Tolkien? Vyberte si z čerstvých audioknižních novinek.
recenze Mnoho podezřelých figurek na šachovnici
Přednedávnem oslavil osmdesáté narozeniny Vlastimil Hort, jeden z nejúspěšnějších tuzemských šachistů všech dob. Kromě samotné hry se po léta věnuje i psaní o ní. Mezi publikacemi o své kariéře, významných turnajích minulého století, či několika svých kolezích, má ale autor na svědomí i sbírku tří detektivních povídek. A právě první z nich, Král v nesnázích, se nyní dočkala své zvukové podoby díky vydavatelství Tebenas.
recenze Závěj a nic víc
Už v předchozí vydané knize, sbírce povídek Škvíra, upozorňuje britská bestselleristka C. J. Tudor, že se připravuje na psaní své „srdcovky“ s názvem Závěj. Návrat k románové tvorbě je to ale z její strany velmi opatrný a na čtenáře může působit rozpačitě. Audioknižní zpracování pak do jisté míry přejímá tuto snahu „rozjet se“, ale jako kdyby i zde chyběly síly.
recenze Třináct bobříků ve stínu hákového kříže
Hoši od Bobří řeky se těšili na letní tábor v prosluněné Sluneční zátoce, místo toho ale přišla pohroma. Do Československa vtrhl Nepřítel a obsadil ho. Zemí se šíří strach, činnost mládežnických spolků je zakázána. Těm, kdo by nařízení porušili, hrozí smrt. Ulice Staré čtvrti navíc děsí kromě nepřátelských jednotek i kolaboranti z řad místních obyvatel. Podaří se Hochům od Bobří řeky udržet v této tíživé době své sdružení pohromadě?
recenze Bruntál über alles
Je rok 1990 a v Bruntále zdejší početná německá komunita organizuje demonstraci za svá národnostní práva. V necelé třetině zastavený poválečný odsun totiž způsobil, že sudetoněmecká menšina v této oblasti zůstala, avšak podobně jako z té romské se z ní stala vrstva lidí druhé kategorie. Nyní, jen pár okamžiků po sametové revoluci, by se situace mohla zlepšit, vždyť prezident Havel dokonce začal hovořit o omluvě za vyhnání.