recenze Šest semaforských večírků
Když jeden ze dvou pilířů jedné z nejcennějších věcí, které se kdy urodily na českých divadelních prknech, hudební skladatel, pianista a zpěvák Jiří Šlitr pobýval v roce 1967 v Montrealu, kde působil jako konferenciér v rámci slavného Kinoautomatu, vydal se několikrát i do Spojených států. Zde ho nadchly šantánové puby, kde se „nic neděje, než že ti muzikanti hrají písničky a lidi je zpívají, národní písničky, pochodové písničky, šlágry, a je to tak úžasná atmosféra a je to tak spontánní…“
zpráva Kdo vraždil v domě Agathy Christie? | Nové audioknihy 16/2024
Nové audioknihy tentokrát přinášejí klasické detektivky, trochu historie, žánrovou sci-fi i něco k poučení.
recenze Přímočarý start slibné série
Detektiv londýnské policie Robert Kett je specialistou londýnské metropolitní policie na únosy. Podařilo se mu vyřešit několik obzvlášť složitých případů, ten nejtěžší ovšem nikoliv. Jeho vlastní manželka jednoho dne zmizela a jemu ani kolegům se nepodařilo najít jedinou stopu, která by jim v pátrání po ní pomohla. Zoufalý šéfinspektor se proto spolu se třemi malými dcerkami rozhodne přestěhovat do Norwiche, aby dal svůj život do kupy. Jenže místní policie má právě plné ruce práce s dvěma případy pohřešovaných dívek a Kettovy zkušenosti by se jí hodily. Co když navíc mají norwichské případy vazbu na případ jeho pohřešované ženy?
zpráva Audiokniha roku 2023: Nejlepší audiokniha pro děti a mládež a Nejlepší mluvené slovo mimo kategorie
Ocenění Audiokniha roku, které uděluje Asociace vydavatelů audioknih AVA, si klade za cíl vyzdvihnout i produkci ve specifických oblastech. Mezi ně patří i natáčení titulů zaměřených na děti a mládež a produkce nahrávek, které nezapadají do běžných škatulek. Pojďme si dnes představit pětice nominací v obou těchto kategoriích tak, jak je během dvoukolového hlasování vybrala odborná porota.

Oznámení vítězů kategorií Nejlepší audiokniha pro děti a mládež a Nejlepší mluvené slovo mimo kategorie v rámci cen Audiokniha roku 2023 proběhne samozřejmě spolu s ostatními kategoriemi v rámci slavnostního vyhlášení, které se bude konat ​již ve čtvrtek 25. 4. 2024 v kavárně Písecká brána (K Brusce 5, 160 00 Praha 6-Hradčany).
 
zpráva Audiokniha roku 2023: Nejlepší interpret a Nejlepší interpretka
Ceny Audiokniha roku hodnotí tradičně nejen samotné audioknihy, ale také výkony jejich protagonistů. Dnes si proto představíme herce a herečky, jejichž výkony za mikrofonem zaujaly odbornou porotu natolik, že se rozhodla je během dvoukolového hodnocení nominovat na nejvyšší mety. Podívejte se tedy spolu s námi na nominace v kategoriích Nejlepší interpret a Nejlepší interpretka. Jako vždy zde najdete nejen dobře známé matadory z předchozích ročníků, ale i taková jména, s nimiž se v audioknižním světě často nepotkáváme.

Kdo si z níže nominovaných pětic hereckých osobností skutečně ocenění odnese, se dozvíme během slavnostního vyhlášení, které proběhne ​již ve čtvrtek 25. 4. 2024 v kavárně Písecká brána (K Brusce 5, 160 00 Praha 6-Hradčany).
zpráva Audiokniha roku 2023: Jednohlasá a vícehlasá četba
Odborná porota Audioknihy roku hodnotila i letos ve dvou kolech. Ze všech přihlášených nahrávek byla nejprve v rámci prvního kola hodnocení vybrána v každé kategorii vždy pětice nominovaných titulů, mezi nimiž se poté ve druhém kole volila trojice medailistů. Pojďme si nyní představit nominace v kategoriích Nejlepší audiokniha - jednohlasá četba a Nejlepší audiokniha - vícehlasá četba, protože se mezi nimi nachází nejeden zajímavý kousek!

Který z níže uvedených nominovaných titulů ve své kategorii zvítězí, se dozvíme během slavnostního vyhlášení, které proběhne ​ve čtvrtek 25. 4. 2024 v kavárně Písecká brána (K Brusce 5, 160 00 Praha 6-Hradčany). Při této příležitosti budou rozdány i ocenění ve všech ostatních kategoriích, z nichž některé si v následujících dnech na tomto místě také představíme.