zpráva Audiokniha roku 2023: Nejlepší interpret a Nejlepší interpretka
Ceny Audiokniha roku hodnotí tradičně nejen samotné audioknihy, ale také výkony jejich protagonistů. Dnes si proto představíme herce a herečky, jejichž výkony za mikrofonem zaujaly odbornou porotu natolik, že se rozhodla je během dvoukolového hodnocení nominovat na nejvyšší mety. Podívejte se tedy spolu s námi na nominace v kategoriích Nejlepší interpret a Nejlepší interpretka. Jako vždy zde najdete nejen dobře známé matadory z předchozích ročníků, ale i taková jména, s nimiž se v audioknižním světě často nepotkáváme.

Kdo si z níže nominovaných pětic hereckých osobností skutečně ocenění odnese, se dozvíme během slavnostního vyhlášení, které proběhne ​již ve čtvrtek 25. 4. 2024 v kavárně Písecká brána (K Brusce 5, 160 00 Praha 6-Hradčany).
zpráva Audiokniha roku 2023: Jednohlasá a vícehlasá četba
Odborná porota Audioknihy roku hodnotila i letos ve dvou kolech. Ze všech přihlášených nahrávek byla nejprve v rámci prvního kola hodnocení vybrána v každé kategorii vždy pětice nominovaných titulů, mezi nimiž se poté ve druhém kole volila trojice medailistů. Pojďme si nyní představit nominace v kategoriích Nejlepší audiokniha - jednohlasá četba a Nejlepší audiokniha - vícehlasá četba, protože se mezi nimi nachází nejeden zajímavý kousek!

Který z níže uvedených nominovaných titulů ve své kategorii zvítězí, se dozvíme během slavnostního vyhlášení, které proběhne ​ve čtvrtek 25. 4. 2024 v kavárně Písecká brána (K Brusce 5, 160 00 Praha 6-Hradčany). Při této příležitosti budou rozdány i ocenění ve všech ostatních kategoriích, z nichž některé si v následujících dnech na tomto místě také představíme.
zpráva Pavel Soukup převezme cenu za mimořádný přínos audioknihám
Členové Asociace vydavatelů audioknih vybrali Osobnost roku 2023. Herce Pavla Soukupa ocenili za pečlivost, rychlost, přípravu, profesionalitu a v neposlední řadě posluchači chválený bravurní přednes. Cenu obdrží Pavel Soukup z rukou loňské držitelky Taťjany Medvecké 25. dubna během slavnostního vyhlášení Audioknihy roku, kdy budou oznámeny kompletní výsledky této ankety.
zpráva Velké finále severské krimisérie i detektivky s hádankou | Nové audioknihy 15/2024
Nové audioknihy tentokrát přinášejí velké finále severské krimisérie i detektivky s hádankou.
recenze O spřízněných duších tam dole v nebi
Duše se můžou rodit stále dokola a před každou reinkarnací se dokonce snaží, aby se příště narodily jako konkrétní pohlaví, či měly určité vlastnosti. Tak si to aspoň představuje moderátor, podnikatel a nyní i spisovatel Marek Greger ve své knize Vydři - duši, která vyšla i ve zvukové podobě. Že ale nepůjde o nudné filozofické rozjímání, ukazuje autor a interpret v jedné osobě hned v prvních minutách, protože se celé téma i nahrávku rozhodl pojmout velmi odlehčeně.
recenze Lidskou ženou mezi divoženkami
Když Kristýna Sněgoňová vstoupila se svým příběhem Krev pro rusalku do světa románové fantastiky a později i do říše audioknih, byl vypravěčem knihy Dominik Stolbenko a interpretem nahrávky Michal Jagelka. Pro návrat do světa brutálně dravých víl si ale vybrala kriminalistku, a tak když se ptáme, jak se lidská žena vypořádala se světem divoženek, můžeme mít na mysli nejen autorku či její vypravěčku, ale i Anitu Krausovou, která audioknihu načetla.