Zpět

Agent

Agent
Alexandr Litviněnko byl bývalý ruský agent, který pracoval pro KGB a FSB. V roce 2000 emigroval do Velké Británie, kde získal azyl a posléze rovněž britské občanství. Na začátku listopadu 2006 byl otráven radioaktivním poloniem, o tři týdny později na následky otravy zemřel. Ve svém posledním prohlášení obvinil ze své smrti ruského prezidenta Putina. Co se ale odehrálo mezi dnem, kdy Litviněnko vstoupil do lobby hotelu Millenium a dnem, kdy jej lékaři prohlásili za mrtvého?
Zvuková imerze do listopadu roku 2006 aneb Mozaika událostí z posledních dní Litviněnkova života. Lékaři pátrají po diagnóze, kriminalisté po vrahovi, Saša po spravedlnosti a Marina po lásce. Začíná cesta z říše živých do říše stínů, emotivní a působivý příběh chřadnoucího těla a mizející mysli.

 
text: Audiotéka
autor
Jiří Havelka
název
Agent
režie
Jiří Havelka
interpret
Jiří Vyorálek, Jaroslav Plesl, Lenka Krobotová, Veronika Kubařová, Martin Myšička, Ivan Trojan, Taťjana Medvecká, Igor Orozovič, Klára Melíšková, František Němec, Oldřich Navrátil, Radúz Mácha, Dušan Sitek, Pavel Šimčík, Ondřej Bauer, Veronika Bajerová, Simona Babčáková, Aleš Petráš, Tomáš Jeřábek, Zdeňka Žádníková Volencová, Hanuš Bor, Jana Holcová, Petr Pěknic, Jan Bidlas, Filip Rajmont, Sebastian Jacques, Samuel Budiman, Michal Sieczkowski, Lucie Laňková, Marta Menes, Bojan Bojič, Jiří Havelka
délka
4:17
vydavatel
Audiotéka
rok vydání
2021