Zpět

Aristokratka u královského dvora

Aristokratka u královského dvora
Pro zpěněnou modrou krev nemůže být život procházka růžovým sadem. Poté co se Mariina plánovaná svatba s Maxem ocitá v ohrožení a bláznivá matka Vivien se utápí v žalu kvůli tragédii lady Di, rozhodne se mladá aristokratka z Kostky navzdory výslovnému otcovu zákazu stvrdit účast rodiny na vernisáži jejich „Bordelu v kuchyni“. Sám zámecký pán totiž nikam jet nemíní – osobní poděkování nizozemské královny za vrácení Rembrandtova Portrétu služebné, který kdysi Holanďanům odcizili nacisté, ho kdovíjak nenadchlo. Do Haagu se tudíž vydává jen chrabrá výprava ve složení Marie, matka a „nějaká Tichá“, jak se vypečená „kurátorka“ panstvu představila. Podaří se trojici žen zachránit čest rodu před výkvětem skutečné aristokracie, neřkuli oslnit Její Veličenstvo Beatrix?
Od nahrávání titulu Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka uběhly už dva roky. Děj pátého dílu této nesmírně oblíbené humoristické série na něj ale přímo navazuje. Pozvání od královny roztočí kolotoč událostí a způsobí hlavní hrdince jako obvykle mnoho trampot. Kromě návštěvy královského dvora obdrží briliantové šperky nesmírné hodnoty, omylem se ocitne v obchodě s marihuanou, zažije oslnivý úspěch na recepci v královském paláci a potká sympatického mladého muže.
 

Hrdinku Marii v audioknize opět ztvárnila herečka Veronika Khek Kubařová. V rozhovoru pro OneHotBook se přiznala, že práce na tomto projektu ji velice těší. „Mám pocit, že se vracím do svého rodového vyprávění, k historkám z vlastní rodiny. Mám všechny postavy moc ráda. Dopřávají mi tolik zážitků, že mi skutečně připadá, jako kdybych vyprávěla něco svého, ze svého prostředí.“ A protože sama nesnáší, když se zápletka poodhalí příliš, nechce k milostným peripetiím příběhu prozradit už nic bližšího. „Věřím, že se Marie rozhodne srdcem,“ naznačuje. Hodnocení nejnovějšího přírůstku série posléze uzavírá slovy: „Na konfrontaci našich hrdinů se skutečnou aristokratickou rodinou jsme čekali všichni. A rozhodně se vydařila.“
text: OneHotBook
autor
Evžen Boček
název
Aristokratka u královského dvora
série
Aristokratka #5
režie
interpret
délka
4:26
vydavatel
rok vydání
2020
obal
Jindřich Loučka
zvuk
Karolína Škápíková
střih
Karolína Škápíková
mastering
Pavel Krch
výroba
produkce
Martin Pilař
katalogové číslo
AK379