Vyhledat

první webový magazín o audioknihách

Buddhovy pohádky na dobrou noc

Buddhovy pohádky
Buddhovy pohádky

Devatenáct pohádek se zajímavými a neobvyklými příběhy o zvířátkách, princeznách a princích je v podstatě vyprávěním, skrývajícím v sobě jednoduchá základní ponaučení, pomáhající pochopit základy buddhismu.

Příběhy vedou svého posluchače k poznání vnitřního klidu, radosti ze života, vlídnosti, pozitivnímu myšlení, soucitu, harmonii a sebedůvěře. Jsou však určeny malým dětem, takže každé takové poselství je sděleno jasně a srozumitelně vždy na konci pohádky, směřující již svým dějem k této závěrečné zprávě. Barbora Hrzánová čte pohádky zasvěceně a s netajeným potěšením. Bonusem celého vyprávění je vysvětlení počátků buddhismu a návod k meditacím. Tři z klasických meditací pak Barbora Hrzánová předvede názorně. 
 

O tom, že slova jsou mocnější než zbraně, přesvědčí nás i naše děti tyto zábavné pohádky, vedoucí k moudrosti, vnitřnímu klidu a toleranci!

text: Supraphon
3:20 h
2015
Supraphon
Ivan Mikota
SU 6405-2
Filozofie a Pohádky

Ze stejného žánru

Karel Čapek, velký milovník zvířat, lidí a rostlin, byl také velký pozorovatel a glosátor. Zvířata, která se stala nedílnou součástí jeho života, byla proto častým námětem jeho literárních črt. Psal o nich s pochopením, láskou, humorem a vtipem.
Karel Čapek psal pohádky jednotlivě, a trochu v jiném pořadí, než potom vyšly v knize Devatero pohádek plus jedna od Josefa Čapka jako přívažek. Jako první napsal Velkou kočičí pohádku.
To vám byla jednou taková tenká knížka a ta knížka byla plná roztodivných zvířátek a věcí. Mohlo by se zdát, že ta knížka nemá ani hlavu, ani patu. Na jedné z posledních stránek se v ní zabydlela nepořádná kometa.

Od stejného vydavatele

Dnes už klasická, ale stále živá knížka Rudyarda Kiplinga o dítěti vychovávaném vlčí smečkou byla několikrát zfilmována a stala se i předlohou pro úspěšný animovaný snímek. V roce 1976 ji ve velkolepé dramatizaci natočil pro Supraphon režisér Jiří Horčička s celou plejádou vynikajících herců.
Po úspěšném vydání prvních dvou částí literární série Josefa Menzela o medvídkovi Míšovi a jeho mamince Barboře (Míša Kulička v rodném lese, Míša Kulička v cirkuse) nabízí edice mluveného slova Supraphonu třetí díl, v němž se Míša s maminkou a popletenýmstrýcem ocitají mezi zvířaty v pražské ZOO.
Přejít nahoru