Zpět

Černá ozvěna

Černá ozvěna
Mrtvý muž nalezený u odpadní výpusti Mulhollandské přehrady je pro detektiva Harryho Bosche mnohem víc než jen další položkou do statistiky obětí trestných činů – s Billym Meadowsem sloužil ve válce ve Vietnamu u takzvaných tunelových krys. Společně si prošli peklem – a teď se nejspíš historie opakuje. Tedy alespoň pro Harryho. Pátrání ho zavede do změti temných tunelů pod městem, kde ožijí všechny jeho dávné válečné hrůzy. Jedině tam ale může rozplést síť organizovaných zločinců a překupníků drog, jimž nahoře napomáhají zkorumpovaní státní úředníci.
O Michaelu Connellym se mluví jako o Chandlerovi 21. století a jeho Hieronymus „Harry“ Bosch patří k nejvýraznějším postavám moderní anglosaské detektivky.  Počet prodaných autorových knih celosvětově překročil hranici 60 milionů výtisků. Drží se na absolutní špici žánru už čtvrt století a těší se všeobecnému respektu čtenářů, kritiky i spisovatelských kolegů. Navazuje na nejlepší tradice procedurálního krimi románu a drsné školy, a obohacuje je reflexí současného stavu společnosti a prostřednictvím hlavního hrdiny také o hlubokou melancholii pramenící z únavy ze zkaženého světa. Černá ozvěna získala cenu Edgar za nejlepší detektivní román.
 

Audioknihu pod režijním vedením Michala Bureše načetl Martin Preiss. Nahrávku dlouhou 16 hodin a 49 minut doprovází původní hudební doprovod, který podporuje noirovou náladu vyprávění. Melodii vykrajují hutné smyčce v líně se přelévající mollové tónině, perkuse rozvážně dávkují tempo, atmosféru dotváří zvuky kapající vody a celou kompozici halí echo, rozpouštějící jednotlivé nástroje do hučícího proudu podzemní stoky.
autor
Michael Connelly
název
Černá ozvěna
série
Harry Bosch #1
režie
interpret
Martin Preiss
délka
16:49
vydavatel
rok vydání
2019
obal
Jindřich Loučka
zvuk
Michal Hörnig
střih
Michal Hörnig
mastering
Pavel Krch
výroba
produkce
Martin Pilař
katalogové číslo
AK285