Ve čtyřech pohádkových příhodách prožijí Fifinka, Bobík, Myšpulín a Pinďa řadu napínavých situací a užijí si také spoustu legrace nejen doma v Třeskoprskách, ale i na horách, v lese a u moře. Všude tam potkají nové kamarády, setkají se s několika kouzly a budou řešit jednu velkou záhadu. Úspěšná edice CD Čtyřlístku se po několika letech rozrostla o další pokračování. Hlasy oblíbeným postavičkám propůjčili herci známí z filmového zpracování a nahrávka jistě potěší nejen děti, ale i jejich rodiče a prarodiče. Všechny čtyři epizody z nového titulu Čtyřlístek – Nová dobrodružství jsou veselé, mají spád, obsahují mnoho zvukových efektů a doprovází je melodická hudba. Nudit se určitě nebudou malí ani velcí posluchači!
Autor slavného komiksu, ilustrátor Jaroslav Němeček, je se zvukovou podobou kreslených příběhů spokojený. „Jsem rád, že Čtyřlístek je opět na CD. Považuji za správný výběr hereckých hlasů navazující na filmové zpracování příběhu Čtyřlístek ve službách krále už proto, že připravujeme pokračování animovaného filmu ve stejném obsazení. A věřím, že hlasy Bebarové, Trojana, Brzobohatého a Tůmy se stanou nedílnou součástí čtyřlístkovské historie,“ uvedl Jaroslav Němeček.
Představitel Myšpulína, herec Ivan Trojan, vzpomíná na Čtyřlístek s těmito slovy: „Z dětství si vzpomínám na dva obrázkové časopisy – Rychlé šípy a Čtyřlístek. Nejraději jsem měl první čtyřlístkovské příběhy, ve kterých vystupoval Zádrhel.“ Pro Ondřeje Brzobohatého, který propůjčil hlas Pinďovi, je Čtyřlístek milou vzpomínkou na dětství. „Na chalupě v Jizerských horách jsme měli truhlu, která obsahovala krom jiného desítky, možná stovky výtisků Čtyřlístku. Byl to jeden z mála dostupných komiksů v té době. Amíci měli Fantastic four a my zas Čtyřlístek,“ řekl Ondřej Brzobohatý. „Čtyřlístek je pro mě zásadní kamarád z dětství, zábavné a napínavé čtení, dobrá parta přátel a krásné obrázky. Bez Čtyřlístku by mi v životě prostě něco chybělo,“ míní herečka Tereza Bebarová. „Fifi je můj nedostižný vzor a ve čtyřlístkové partě je naprosto nepostradatelná. Co by si bez ní chudáci kluci počali? Ten servis, který jim zajišťuje: Ráno připraví snídani, uklidí dům, vypere, vyžehlí, upeče bábovku, mezitím, co uvaří oběd, pomůže kamarádům vyřešit zapeklitý případ, pofouká a ošetří bolístka, udělá večeři a ještě je ke všemu celý den na všechny milá! Je to výjimečná fenka,“ dodává s úsměvem.
K novým příběhům nazvaným: Ještě že se máme, Kouzelné jablko, Počasí na přání a Loď v závěji napsali scénáře podle původních obrázkových příběhů Robert Tamchyna a Ivan Rössler, který se ujal i režie. „Kdo by nechtěl psát scénář pro postavy kresleného seriálu, na kterém sám vyrostl? Rád jsem se do Třeskoprsk vrátil a zjistil jsem, že se tu s léty nic nezměnilo. Fifinka peče skvělou bábovku, Bobík posiluje, Myšpulín bádá a Pinďa se pořád něčeho bojí. A tak jsem se, s dovolením, přidal a začal jsem si hrát. Tedy – vlastně – psát,“ doplňuje Robert Tamchyna.
V minulosti vznikly dvě zvukové nahrávky Čtyřlístku a také zvuková verze filmového zpracování. Není bez zajímavosti, že před Ivanem Trojanem namluvili postavu Myšpulína Miroslav Vladyka a Tomáš Hanák. A roli Bobíka si vedle Bohdana Tůmy vyzkoušeli Marek Eben a Milan Šteindler. „Kdybych si měl ve Čtyřlístku vybrat, nejblíže jsem měl asi ke sportovci Pinďovi,“ říká Ivan Trojan a pokračuje: „Myšpulín byl vždycky velký vědec a mně ve škole předměty jako matematika a fyzika moc nebavily.“
Duchovní otec Čtyřlístku Jaroslav Němeček k projektu dodává: „V tomto roce spolupracujeme s olympijským výborem na prezentaci sportovních her na Lipně, pro Muzeum Čtyřlístek začínáme natáčet animovaný krátký příběh z prostředí Třeskoprsk se stejným hereckým obsazením a po prázdninách se začne natáčet celovečerní film – Čtyřlístek na divokém západě.“