Zpět

Dárek a jiné pohádky

Dárek a jiné pohádky
Soubor Dejvického divadla a Loutky v nemocnici se spojily při nahrávání pohádek pro nemocné děti. Proti nudě a dlouhé chvíli v nemocničních postelích bojují společně s Loutkami v nemocnici přední herecké osobnosti současnosti. Členové souboru Dejvického divadla namluvili pět audio pohádek, které budou dělat radost hospitalizovaným dětem po celé republice.
„Vybrali jsme pět příběhů, které dětem hrajeme u postýlek. Seřadili jsme je v takovém pořadí, aby věkově odpovídaly tomu, jak děti, které si CD pustí, budou postupně usínat.“ Odhaluje záměr CD Marka Míková, a dodává: „Začínáme hravým příběhem Boudo Budko v podání Ivana Trojana, pokračujeme dětským hororem - pohádkou O neposlušných kůzlátkách jejíž interpretace se ujali Simona Babčáková a Pavel Šimčík. Další v pořadí je detektivní příběh s dobrým koncem - Pučálkovic Amina, kterou namluvili Pavel Šimčík, Zdeňka Žádníková a Martin Myšička. Předposledním příběhem o cestě, plným fantazie, legrace a naděje, podle kterého je celý disk pojmenovaný, je Dárek, kde uslyšíte Kláru Melíškovou, Hynka Čermáka a  Lukáše Příkazkého.  CD vrcholí dobrodružným Mauglím v interpretaci, Lenky Krobotové, Miroslava Krobota a Václava Neužila.“

„Prostřednictvím příběhů, které jsme namluvili, posíláme dětem pozdravy a přání, ať jsou brzo zdraví“ vzkazuje za všechny herce Ivan Trojan.
 

„Byla to moc krásná práce. Pevně věřím, že si interpretační virtuozitu herců, kteří postavám propůjčili svůj hlas, užijí nejen nemocné děti ale všichni, kteří si CD poslechnou.“ Ještě doplňuje Marka Míková, která jednotlivé příběhy pro CD sepsala a je zároveň uměleckou vedoucí souboru Loutky v nemocnici. 

CD budou v nemocnicích a léčebnách rozdávat během svých návštěv právě členové spolku Loutky v nemocnici. U nemocničních lůžek již 14 let dokazují, že hudba a příběhy, zvláště ty v podání Loutek v nemocnici pacienty potěší a mohou i pomáhat s uzdravováním. Dárek a jiné pohádky jsou v pořadí již pátým audioprojektem, který nezisková organizace připravila.

Činnost Loutek v nemocnici můžete podpořit i vy. Najděte si na www.loutkyvnemocnici.cz formu, která je vám blízká!
text: Loutky v nemocnici
autor
Marka Míková
název
Dárek a jiné pohádky
série
Loutky v nemocnici
režie
Marka Míková
interpret
Hynek Čermák, Lenka Krobotová, Martin Myšička, Ivan Trojan, Václav Neužil, Simona Babčáková, Pavel Šimčík, Zdenka Žádníková, Klára Melíšková, Lukáš Příkazký, Mirek Krobot
délka
1:13
vydavatel
Loutky v nemocnici
rok vydání
2019
hudba
Beata Hlavenková
obal
Hana Glazer Pokorná, Alexandra Švolíková
zvuk
Kryštof Blabla
katalogové číslo
LC-19677