Zpět

Dítě na vlastní pohon

Dítě na vlastní pohon
Rodičovství není snadné – milujeme své děti a děláme pro ně, co můžeme. Ale opravdu závisí úspěch potomků na tom, kolik úsilí věnujeme jejich školním výsledkům a volnočasovým aktivitám? Dítě na vlastní pohon vás přesvědčí, že trend přehnané péče, tzv. helicopter parenting, je prokazatelně škodlivý. A že to nejlepší, co můžete dětem poskytnout, je pocit kontroly nad svým životem. Vyzkoušejte, je to snadnější, než si myslíte.
William Stixrud a Ned Johnson mají za sebou v součtu 60 let praxe s demotivovanými, úzkostnými a depresivními dětmi. Znají všechna vaše rodičovská trápení a mají na ně řešení. Dokazují to nejen výzkumy o funkci mozku a objevy z oblasti behaviorální terapie, ale zejména úspěchy, kterých dosáhli u svých klientů po změně přístupu rodičů. S empatií, vlídností a hlubokým pochopením pro vaše obavy vám vysvětlí, že stejně jako u dospělých je totiž nejdůležitější podmínkou správného nastavení emočních a psychických procesů pocit kontroly: dítě musí cítit, že svůj život může ovlivňovat.

Neznamená to však, že se máte vzdát veškeré své autority. V této rodičovsky úlevné knize se dozvíte, jak přestat být šéfem a stát se svému dítěti důvěryhodným konzultantem i milující oporou a jak u svých dětí vybudovat silnou vnitřní motivaci a psychiku odolnou vůči stresu. Je to dlouhá cesta, ale stojí za to se na ni vydat: na jejím konci čeká rodinná pohoda a štěstí.
 

V knize se mimo jiné dozvíte
 
  • Které čtyři typy demotivace u dětí rozeznáváme a jak s nimi pracovat,- proč vnější motivace z dlouhodobého hlediska selhává
  • co dětem způsobuje toxický stres a proč se mezi nimi šíří epidemie úzkosti a deprese
  • jak si naopak mohou vybudovat odolnost vůči stresu, z níž budou čerpat celý život
  • jak pomáhat dětem s poruchami učení, autistického spektra, nebo ADHD
  • kterou školu vybrat a jak řešit náročné komunikační situace s učiteli
  • jak si odnést to nejlepší ze světa digitálních her a přitom nepodlehnout závislosti
  • je se správně připravit na zkoušky a testy,co můžete pro zlepšení vztahů udělat už dnes večer.
autor
Ned Johnson, William Stixrud
název
Dítě na vlastní pohon
interpret
Borek Kapitančik
délka
12:26
vydavatel
Jan Melvil Publishing
rok vydání
2019