Zpět

Emil a detektivové

Emil a detektivové
Dětská detektivka, nadmíru šťastně a vtipně spojená s výchovným poučením. Je to knížka veselá, plná naděje a zápletek, v níž morálka příběhu přirozeně a nenásilně vyplývá z chování dětských hrdinů. Kniha byla prvním triumfem známého německého spisovatele a znalce dětské psychologie Ericha Kästnera a do dnešních dnů se dočkala překladu do 59 jazyků.
Kästnerovi hrdinové nejsou učesané typy hodných dítek, ale opravdoví malí kluci a děvčata, se všemi svými dobrými vlastnostmi i nešvary. I když se jim občas stane, že se nezachovají právě tak, jak by měli, napnou všechny síly, aby to napravili. Právě tak se chová i malý Emil, který je ve vlaku do Berlína na cestě k příbuzným ve spánku okraden. Namísto toho, aby se utekl o pomoc k dospělým, chlapec se rozhodne pátrat po prohnaném zloději na vlastní pěst. Brzy se rozvíjí napínavá honička v obrovském a neznámém Berlíně, který není pouhou pohádkovou kulisou, ale realistickým velkoměstem obydleným postavami z masa a kostí...

Audio dramatizace, ve které spojily síly přední osobnosti českého herectví (Marek Eben, Dana Batulková, Jiří Lábus, Arnošt Goldflam, Josef Somr, Oldřich Navrátil) s dětmi z Dismanova rozhlasového dětského souboru, představuje Kästnerovu klasiku v rozpustilém moderním kabátě a dozajista potěší mladé posluchače i všechny příznivce prázdninových dobrodružství.
 

Příběh je doprovozen populárními kresbami dobového ilustrátora Waltera Triera a původní hudbou slovenského skladatele Petera Bindera.
text: Audioberg
autor
Erich Kästner
název
Emil a detektivové
režie
interpret
Josef Somr, Arnošt Goldflam, Jiří Lábus, Sebastian Baalbaki, Oldřich Navrátil, Marek Eben, Dana Batulková, Libuše Švormová, Jáchym Ozuna, Jiří Köhler, Josef Bánovec, Ingrid Tillmann, Jakub Cibula, Jan Kratochvíl, Jaroslava Kretschmerová, Lenka Loubalová, Lubor Šplíchal, Jakub Slach
délka
1:36
vydavatel
rok vydání
2013
hudba
Peter Binder
obal
Kateřina Tvrdá, Jan Faukner
zvuk
Martin Dušek
střih
Martin Dušek
mastering
Martin Dušek
výroba
katalogové číslo
AB004