Zpět

Hořím

Hořím
Dana, Jana, Saša, František a Dominik. Pět pečovatelů o seniory. Pět lidí, kteří vnímají svou práci jako dar a lidskost jako její podstatu. Po úspěchu knihy Hořím, vydává nevládní organice MILA audioverzi knihy o obyčejných zázracích a hlubokých poznáních z každodenního kontaktu s pacienty a klienty.

Editor knihy, Michael Třeštík, o ní říká: „Jsou to rozhovory s lidmi, kteří nevylezli na himalájské osmitisícovky, nevynalezli nové léky, nepřekonali žádné rekordy, ale dokázali mnohem víc. Kniha zdrtí i povzbudí. Je to kniha dramat, která se odehrávají kdesi v podvědomí, v nenápadné osobní statečnosti, v překonávání odporu a nechuti, v dotycích rukou, dramat, která se netýkají ničeho menšího, než posledních věcí člověka. Kniha o tom, před čím zavíráme oči, ale co většinu z nás stejně jednou dohoní. Ať už jako ty, o které je třeba pečovat, nebo jako ty, kteří musí pečovat o své blízké.“
Kniha Hořím byla v rámci Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava nominována na Cenu za nejlepší dokumentární knihu 2022.

Audioknihu Hořím vydává nevládní organizace MILA, kterou v roce 2018 založila autorka knihy, Simona Bagarová.

Zisk z prodeje audioknihy podpoří organizaci MILA, která usiluje o to, aby se zlepšovaly podmínky pro výkon pečovatelské profese a zvyšovala se její prestiž. Nákupem této audioknihy přispíváte na lepší a důstojnější péči i vy. Děkujeme za vaši podporu a všem tvůrcům za velkorysost, díky které vznikla za minimální náklady a nakladatelství Audiolibrix za vstřícné obchodní podmínky.
 
text: Jsme MILA, z.s.
autor
Simona Bagarová
název
Hořím
režie
Alexandra Bauerová
interpret
Kryštof Hádek, Daniela Kolářová, Zdeněk Svěrák, Martha Issová, Pavel Řezníček, Klára Melíšková, Simona Bagarová
délka
5:16
vydavatel
Jsme MILA, z.s.
rok vydání
2022
hudba
Ondřej Brousek
zvuk
Miloš Sommer, Jiří Pochvalovský