Zpět

Jistě, pane premiére

Jistě, pane premiére
Na základě literární předlohy divadelní hry i TV seriálu vznikla tato audiokniha, pokračování dnes již klasického britského komediálního seriálu Jistě, pane ministře, která vás nenechá na pochybách, že břitký britský humor je nezničitelný a jeho dokonalé pointy vám zacloumají bránicí kdykoli a kdekoli.
Příběh je situován do prostředí vysoké politiky a byl již s velkým úspěchem uveden v řadě zemí, Českou republiku nevyjímaje. Kniha je plná vtipných zápletek a dialogů a určitě vás skvěle pobaví. Premiér Jim Hacker a tajemník Sir Humphrey Appleby jsou totiž zpět! Autoři Jistě, pane ministře (najdete také v nabídce Tympanum), Antony Jay a Jonathan Lynn, napsali po třiceti letech od vysílání prvních dílů slavného „britcomu“ divadelní komedii, která ve Velké Británii láme od roku 2010 divácké rekordy a aspiruje na nejúspěšnější hru desetiletí.

V satiře ostré jako žiletka, plné vtipných situací, řízných slovních smečů a přívalů nových hlášek jde opět o jedno: o politiku. Původně myšlená instruktáž pro manažery, demonstrující odstrašující chování politiků, si od osmdesátých let získala prostřednictvím televizního vysílání BBC spoustu příznivců. Dokonce mezi politiky. Margaret Thatcherová na motivy seriálu napsala krátký skeč, ve kterém se objevila na Vánoce roku 1984. Seriál třikrát vyhrál ocenění britské televizní akademie BAFTA a v roce 2004 obsadil šesté místo v hlasování o nejlepší britský sitcom všech dob. V roce 2013 vznikl televizní remake s obměněným obsazením.
text: Tympanum
autor
název
Jistě, pane premiére
série
Jistě, pane premiére (1)
interpret
délka
12:43
vydavatel
rok vydání
2014
výroba
Knihovna a tiskárna pro nevidomé Karla Emanuela Macana