Zpět

Jsem tu omylem

Jsem tu omylem
Komedie o tom, že cela tuží charakter, pokud ho ovšem máme.

To se takhle potká v cele vězeň, novinář, státník a prostitutka... To není začátek vtipu, ale grotesky, která svede dohromady osoby, jež by se v tomto složení potkaly jen stěží. A třebaže byl každý z nich zadržen z jiných důvodů, jedno mají společné – nikdo tam nechce zůstat moc dlouho. Za zdmi vězení totiž probíhá revoluce a toho je třeba využít. 

Hrají: Petr Čtvrtníček, Kryštof Hádek, Jiří Lábus, Dana Černá, Miroslav Táborský, Oldřich Navrátil, Milan Šteindler, David Vávra, Marie Tomsová.
 


„Já tam hraju starýho vězně a hrál se mi dobře, protože já jsem ve vězení pečenej vařenej. V kuřimském kriminále hraju na bubny, jako jediný civil z těch kluků tam, takže já vězení důvěrně znám a v té roli jsem se velmi dobře zabydlel,“ říká o své postavě Petr Čtvrtníček.

Režisér Jan Jiráň si komediální polohu textu užíval: ,,Mám rád humor. Umí pobavit, ale můžeme díky němu také s nadsázkou komentovat společenské či politické přešlapy naší doby. A někdy se i díky humoru sami dokážeme chytit za nos. Někdy i omylem.”
​​
text: Radioservis
autor
Martin Johanna
název
Jsem tu omylem
režie
interpret
Kryštof Hádek, Miroslav Táborský, Jiří Lábus, Dana Černá, Petr Čtvrtníček, Oldřich Navrátil, Milan Šteindler, David Vávra, Marie Tomsová
délka
1:01
vydavatel
Radioservis, Martin Johanna
rok vydání
2022