Zpět

Kdo zabil Snížka?

Kdo zabil Snížka?
Martina by si tolik přála vlastního psa. Malý bílý „vlček“ ji zaujal na první pohled. To ale ještě netušila, že se Snížkem budou samé potíže. Neposlouchá, nehraje si, utíká a skoro nikdo ze vsi ho nemá rád. Když pak Martina jednoho dne najde Snížka mrtvého, je jí jasné, že neumřel náhodou. Ale opravdu ho někdo zabil? Spolu s kamarády Frantou, Kájou a Viktorem pustí do vyšetřování a jejich dobrodružné pátrání přinese nečekaná odhalení.
Vypravěčkou dětské audioknihy Kdo zabil Snížka? se stala Viktorova kamarádka Martina, do níž se převtělila Martha Issová: „Martina na mě při čtení působila jako zdravá, chytrá, citlivá a vnímavá holka. Mám pochopení i pro její občasné urážení se, když ostatní nedělají věci podle jejího plánu, to je něco, co velmi dobře znám a s čím jsem se okolo desátého roku života potýkala poměrně často… Taky jsem toužila mít svého psa a četla jsem Děti z Bullerbynu, těch průsečíků máme s Martinou celkem dost.“
 

Audiokniha v režii Jitky Škápíkové propojuje i originální hudební doprovod, který sází na minimalistickou linku malinko zasněné, ztracené, přesto stále živoucí a pravidelně tepající baskytary, která svůj limitovaný rejstřík rozšiřuje v několika stopách, proplouvá příběhem těsně pod hladinou v nenápadných zvukových vlnách a rozřezává rozsáhlou plochu vyprávění, aby se posluchač snadněji orientoval.
text: OneHotBook
autor
název
Kdo zabil Snížka?
režie
interpret
vydavatel
rok vydání
2018
výroba
produkce
Martin Pilař
katalogové číslo
AK192