Zpět

Koruna démonů

Koruna démonů
Když tým vědců narazí u brazilského pobřeží na ostrov, na němž byl veškerý život zničen a pohlcen nějakým neznámým druhem překonávajícím nejdivočejší představivost, zaútočí na ně ozbrojenci a zabijí všechny členy týmu kromě jednoho: entomologa a odborníka na jedovaté živočichy Kena Matusuiho.
Hrozba však souvisí i s děsivým tajemstvím pohřbeným před sto lety pod National Mall: sbírkou kostí zachovaných v jantaru. Předmět schovala skupina vědců pod vedením Alexandera Grahama Bella, aby ochránila lidstvo. Zároveň si ho netroufla zničit, neboť objekt obsahuje úžasný příslib pro budoucnost: klíč k tajemství života po životě.
 

Problém je ale mnohem děsivější – byla vypuštěna dávná hrůza v podobě zbraně nevýslovné síly. Velitel Grayson Perce ze Sigma Force musí tuto hrozbu zastavit, není to však jednoduché. S každým dalším objevem se hrozba proměňuje a roste – přizpůsobuje se a přežívá každý pokus o její zničení. Pokaždé je silnější a chytřejší. Grayovi dochází čas i možnosti, proto se rozhodne spojit s největším protivníkem Sigmy Force – s nově vzkříšeným Bratrstvem.
autor
James Rollins
název
Koruna démonů
režie
Jakub Tabery
interpret
Jiří Schwarz
délka
17:07
vydavatel
Bookmedia
rok vydání
2019