Zpět

Lean podnikání

Lean podnikání
Žijeme ve věku, který nabízí jedinečné příležitosti k inovacím. S nástupem internetu, cloudových technologií a open source softwaru se náklady na vytváření produktů čím dál více snižují. A přesto se šance na vybudování úspěšného startupu příliš nezlepšily. Většina startupů doposud selhává.
Nicméně zdaleka nejzajímavější je skutečnost, že z těch startupů, které uspějí, dvě třetiny potvrzují, že ve svém průběhu byly nuceny sáhnout po drastické změně původních plánů. Takže: úspěšné startupy se od těch neúspěšných neliší nutně tím, že by začínaly s lepším počátečním plánem (neboli plánem A), ale spíše tím, že naleznou plán, který funguje, dříve, než jim dojdou zdroje.
 

Až doposud bylo nalezení tohoto lepšího plánu B, C nebo Z převážně věcí odvahy, intuice a štěstí. Neexistoval žádný systematický postup pro důsledný zátěžový test plánu A. A to přesně je předmětem štíhlého podnikání. Štíhlé podnikání je systematický postup iterování od plánu A k plánu, který funguje, dříve, než vám dojdou zdroje.
text: Progres Guru
autor
Ash Maurya
název
Lean podnikání
interpret
délka
8:36
vydavatel
rok vydání
2016