Zpět

Malý princ

Malý princ
Na motivy světového bestselleru Antoine de Saint-Exupéryho přichází Malý princ jako původní český muzikál. Náš příběh sleduje cestu dvou hlavních hrdinů za neodvratným naplněním jejich osudů. Ilustruje tuto cestu neobvykle barevnými a optimisticky laděnými výlety do dříve neztvárněných hudebních směrů. Díky hudbě, hercům a zpěvákům se přeneseme do světa fantazie, ať už se jedná o podivné planety nebo jejich ještě podivnější obyvatele. Planetu Zemi reprezentuje nejen poušť, ale také kantýna korsického letiště, odkud Exupéry startoval ke své poslední misi.
Příběh samotného Exupéryho i Malého prince dojímá celý svět už po desítky let, a proto chceme touto cestou oslavit i my 120. výročí narození velkého snílka a velkého člověka Antoine de Saint-Exupéryho, který nyní přichází k velkým i malým posluchačům ve velkolepém muzikálovém provedení.

„Je velkým omylem považovat toto dílo za pohádku nebo za žánr pro děti, jelikož jeho myšlenky a metafory většinou překvapí a zasáhnou zejména dospělé. Tuto knihu jsem si zamiloval už v mládí a nikdy mě nepřestane překvapovat její nadčasovost a moudrost. Nápad, že by to mohl být krásný muzikál, přišel už v roce 2014, nicméně vše má svůj čas a smysl, stejně tak, jako muzikál Malý princ.“ Daniel Barták, hudba a hudební aranžmá.
 

„Příběh o malém princi je pro mě bible ve tvaru srdce. Je ikonou mého já, zároveň i krásnou a živou předlohou pro moji existenci na tomto světě. Žiju na překrásné modré planetě, a přesto každou noc hledím na noční nebe a hledám tu nejzářivější hvězdu. Planetku malého prince.“ Richard Bergman, texty písní a scénář.

„Malý princ je jako snový rébus, který může každý luštit po svém, a lidé ho luští už po několik generací. Z většiny zpracování mám ale deprimující pocit, a to jsem chtěl úplně otočit. Naším záměrem bylo interpretovat podstatu Malého prince tak, aby z příběhu byla cítit radost, upřímnost a láska k životu. Ostatně láska je osou každého dobrého příběhu a Malý princ dostává tímto muzikálovým zpracováním zcela nový rozměr. Rozměr plný naděje, která nehasne stejně, jako princova hvězda.“ Vít Pokorný, producent, scénář a režie
autor
Antoine de Saint-Exupéry
úprava
Richard Bergman, Vít Pokorný
název
Malý princ
režie
Vít Pokorný
interpret
Viktor Antonio, Vojtěch Dyk, Jiří Korn, Josef Vojtek, Ivana Korolová, Tomáš Trapl, Martin Pošta, Jan Ježek, Dita Hořínková, Daniel Barták, Jiří Untermüller, Jaromír Dulava, Radek Kuchař, Sára Milfajtová, Gabriela Urbánková, Simona Tlustá, Zdeněk Zelenka, Vít Pokorný
délka
1:31
vydavatel
rok vydání
2020
hudba
Daniel Barták
obal
Daniel Barták
zvuk
Daniel Barták
střih
Daniel Barták
mastering
Daniel Barták
produkce
Bohdana Pfannová, Alena Bartošíková
katalogové číslo
CR1072-2