Zpět

Nechtění

Nechtění
Z rychlíku X-2000, který přijel na stockholmské hlavní nádraží, zmizela malá holčička. Policie začne brzy podezřívat jejího otce, na jehož dopadení vynaloží veškeré síly. Na jiném místě ve Švédsku se zatím před mužem, kterého zpočátku považovala za svého vysněného prince a osvoboditele, skrývá mladá žena. Dobře ví, proč holčička zmizela, a chystá se k dalšímu útěku.
Policejní vyšetřování vede legendární komisař Alex Recht, kterému pomáhá horlivý kriminalista Peder Rydh a v neposlední řadě Fredrika Bergmanová, jejímž původním záměrem byla kariéra houslistky. Místo toho však skončila na policii a teď musí ze všech sil bojovat proti větru, aby zavedla vyšetřování jiným směrem, než tím, který se v první chvíli zdál nejpravděpodobnější. Případ plný rafinovaného zla zatím narůstá do stále větších rozměrů. Vyšetřovací tým nemá času nazbyt, pokud nemá dojít k dalším ztrátám na životech. Kolik mají času, než pachatel udělá další tah? A kdo je záhadná žena jako stín? Je třeba ji najít, aby na své místo zapadl i poslední kousek skládanky.
 

„Nechtění je moc dobrá kniha! Většinou si na čtení udělám přípravu adekvátní rozsahu a náročnosti. U Nechtění jsem si přečetl prvních deset stránek, nepodíval se nakonec a řekl si, že to pojedu z "oleje". A to proto, že jsem byl sám v napětí, jak to dopadne a kromě toho, jsem si tu práci, coby interpret, chtěl užít i jako čtenář. A užil jsem si to! Každá frekvence natáčení pro mne byla radostí! Kupodivu jsem neměl ani problém s hraním postav. Já takhle interpretuji nejraději, že hraju chlapy, ženský, děti, vrahouny a oběti.  Když je literární základ dobrý a v tomto případě je dobrá autorka a také překlad, tak je to pro posluchače autentičtější a snad taky zábavné,“ dodal k audioknize její interpret Michal Gulyáš.
text: Audiotéka
autor
Kristina Ohlssonová
název
Nechtění
režie
Jakub Tabery
interpret
Michal Gulyáš
délka
13:20
vydavatel
rok vydání
2016