Zpět

Osvícení

Osvícení
Horský hotel Overlook se nachází v nejpůvabnějším koutě státu Colorado a zvlášť v zimě budí dojem klidu. Wendy Torrenceová si v něm touží nejen odpočinout, ale také docílit zlepšení narušených rodinných vztahů. Naproti tomu její manžel Jack, zkrachovalý učitel a nevyléčený alkoholik, vzal práci mimosezonního správce tohoto zařízení jako příležitost uniknout životní smůle. Ani jednoho by nenapadlo, jakým hrůzám tady bude muset čelit jejich pětiletý „osvícený“ syn Danny, kterému se v liduprázdných pokojích zjevují mrtví hosté, střílející mafiáni či oživlé zahradní dekorace. Číhá tu čiré zlo právě na ně? Možná, i když ani jejich předchůdci nedopadli na téhle ponuré štaci právě nejlíp.
Horor Osvícení nejznámějšího představitele žánru Stephena Kinga vyšel poprvé v roce 1977 a dodnes je považován za jednu z nejlepších knih tohoto renomovaného amerického literáta. Román v roce 1980 zfilmoval režisér Stanley Kubrick s Jackem Nicholsonem v hlavní roli.

Příběh dějově předchází románu Doktor Spánek, jehož filmová adaptace s Ewanem McGregorem v hlavní roli nedávno vstoupila do českých kin a jehož audio zpracování vydavatelství OneHotBook právě připravuje.
 
text: OneHotBook
autor
název
Osvícení
režie
Hynek Pekárek
interpret
Petr Jeništa
délka
19:12
vydavatel
rok vydání
2019
výroba
produkce
Martin Pilař
katalogové číslo
AK113