Zpět

Padrino Krejčíř - Gangster

Padrino Krejčíř - Gangster
Příběh Radovana Krejčíře vrátí posluchače na začátek jeho kariéry a to do let devadesátých a na přelom tisíciletí. Co ho vedlo k tomu dát se na profesionální dráhu gangstera?
Příběh vrátí posluchače v čase zpět do České republiky a dozví se, jak Krejčíř začínal se svými podvody, jaké spřádal plány a proč se na něho zaměřila i policie. Přes 290 stran, které načetl Pavel Rímský, popisují praktiky a činnosti, které Káčko podnikal hned v začátcích své kariéry. Kdo byl kdo v jeho životě a také na začátku dráhy českého Al Capone? Radovan „Káčko“ Krejčíř začal ovládat organizovaný zločin a stal se jeho králem nejen u nás, ale později i na Seychelách, a následně i v Jihoafrické republice. Příběh Padrina Krejčíře se stal předlohou pro film Gangster KA, který měl premiéru v českých kinech v září.

„Audiokniha Jaroslava Kmenty Padrino Krejčíř Gangster - je rozhodně zajímavým zrcadlem této v pravdě zločinné postavy. Pro mne to však je i fascinující kronika devadesátých let, které i díky této knize budou už asi na vždy vnímány jako temné období po pádu komunismu v naší zemi. Je neskutečné co vše mohlo v době překotných změn projít a jak je do dnes složité to jasně označit jako zločinné jednání. V posluchači to vzbuzuje depresivní pocit bezmoci, ale snad i mírný optimismus, že dnes by se nic podobného tak lehko nemohlo stát.
Natáčení bylo jako vždy úžasným zážitkem, protože setkání s opravdovým mistrem slova jakým je Pavel Rímský ani jiné být nemůže. Pan Rímský se chopil nelehkého textu (autor kombinuje celou řadu stylů a žánrů) s dokonalým přehledem a vdechl této až děsivé knize rozměr, který snad ani sám autor nemohl čekat,“
řekl režisér Jakub Tabery.
text: Audiotéka
autor
Jaroslav Kmenta
název
Padrino Krejčíř - Gangster
série
Padrino Krejčíř #2
režie
Jakub Tabery
interpret
délka
10:49
vydavatel
rok vydání
2016