Vyhledat

první webový magazín o audioknihách

Pod hvězdami aneb Povídky z pouště a moře

Pod hvězdami aneb Povídky z pouště a moře
Pod hvězdami aneb Povídky z pouště a moře

Miloš Vacík je kapelník a hráč na perkuse v Tam Tam Orchestra a Tam Tam Batucada. Je také úspěšným výtvarníkem. Od roku 2008 podniká studijní cesty do Brazílie. Studoval v Rio de Janeiru rytmy a techniky hry, navštěvoval školy samby. Sám také v Čechách první sambovou školu založil. Na svém kontě má jedenáct autorských CD. Nyní vydává knihu a audioknihu Pod hvězdami aneb Povídky z pouště a moře.

Tento titul snoubí autorovy lásky do jednoho celku. Texty jsou jakoby z tisíce a jedné noci, ilustrace vzdáleně inspirované dávnými kolorovanými dřevořezbami. V audioknize, kterou nyní vydává Supraphon, propojil Vacík mluvené slovo s hudbou v jeden unikátní originální celek. Jeho texty načetli Josef Somr a Viktor Preiss. Na hudbě spolupracoval s Alanem Vitoušem.

Miloš Vacík k projektu Pod hvězdami aneb Povídky z pouště a moře uvádí: „Knihu jsem vytvořil za necelé tři roky počínaje zimou 2013. Inspiraci jsem čerpal na svých četných cestách po světě. Napsal jsem bajky ze života zvířat, příběhy plné lidského snažení, věčného hledání, to vše z výšek pozorované nebeskými světly, chladně a nepovšimnutě,“ uvádí autor a zároveň dodává: „Hudebník se ve mně nezapřel, a tak vydáváme audioknihu jako dvojalbum. Na prvním CD je soundtrack k poslechu – jde o hudbu nahranou a složenou přímo k textům. Mým spoluautorem byl legendární český hudebník Alan Vitouš a na nahrávce byly použity i zvukové koláže a improvizace od Clarinet Factory.  Druhé CD je zvukovou podobou knihy, která vznikla v precizní režii Jana Jiráně v podání vynikajících herců – Josefa Somra a Viktora Preisse.“
 
 
text: Supraphon
1:59 h
2015
Supraphon
Jan Jiráň
SU 6419-2
Filozofie a Novely a povídky

Ze stejného žánru

Dvanáctiletá Bára si na prahu puberty připadá osamělá, jenže ne tak jako její dospívající vrstevníci běžně čelící nepochopení. Ona vážně sama je. Matka ji ustavičně srovnává se starší sestrou, která dělá „všechno líp“, otec své chování k ní mění podle toho, jestli se ženský zbytek rodiny zrovna dívá, a Bářinu výtvarnému nadání doma nikdo nevěnuje…
Sborník, který vznikl jako inciativa nakladatelství v době krizového stavu republiky, vás zavede do nových fantastických světů – ať už mezi skřety, elfy a půlčíky jako povídka Staré vznešené časy od Františka Kotlety, nebo do světa technologických vymožeností jako Panenka Romana Bureše. Navštívíte futuristickou budoucnost v Sobotní směně Kristýny Sněgoňové, jeden prazvláštní magický chudobinec v…
Vítejte zpět v městečku Castle Rock, dějišti řady nezapomenutelných příběhů Stephena Kinga! Tentokrát nasadil mistr hrůzy poněkud civilnější tón, přesto jeho vyprávění nese příchuť tajemna. Hrdinou novely Povznesení je totiž Scott Carey, který má jistý problém se svou tělesnou hmotností. Přestože vypadá stále stejně – jako obtloustlý chlápek ve středním věku –, jeho váha mu…
Lovestory ve výtahu a dalších 77 povídek z fleku je nejnovějším počinem jednoho z nejznámějších českých novinářů a odborníka na on-line média - Miloše Čermáka. Titul vychází v těchto dnech současně v knižní i audioknižní podobě. Jedná se o Čermákovu první audioknihu, kterou si navíc i sám namluvil.

Od stejného vydavatele

Dobré a ještě lepší jitro! Kdo z posluchačů nynější střední a starší generace by nepoznal pozdrav, jímž je při stovkách svých rozhlasových fejetonů z éteru zdravil František Nepil. A právě nahrávku těchto mini příběhů, postřehů ze života Františka Nepila, vydává Supraphon.  Nepil vzpomíná na svoje dětství, na různé zážitky z cest nebo svých setkání se…
Komplet 3 CD shromáždil dramatizace tří zásadních příběhů, patřících k vrcholným dílům Jaroslava Foglara. Proslulý ježek v kleci, záhadný hlavolam, jehož principy objasňuje tajemný deník vynálezce létajícího kola Jana Tleskače, spolu s nebezpečím, číhajícím v zšeřelých uličkách čtvrti, zvané Stínadla, tvoří základní atmosféru strhujícímu dění. Hoši z Rychlých šípů, hrdinové příběhů čtenářského klubu časopisu Mladý…
Přejít nahoru