Zpět

Příběhy českých knížat a králů

Příběhy českých knížat a králů
Děje dávných dob české historie ožívají jako sled napínavých dramatických situací.  Dějepis se při poslechu nového trojalba stává dramatickou a nesmírně zajímavou disciplínou také díky zanícené interpretaci Jana Potměšila a sourozenců Kryštofa Rímského a Kristýny a Jenovéfy Bokových.
„Devět historických příběhů přibližuje život a vládu českých panovníků. Autorka Alena Ježková dokáže současným jazykem skvěle představit velikány naší historie, jimiž například byli: Přemysl Otakar II., Záviš z Falkenštejna, Jan Lucemburský, sv. Anežka, Eliška Přemyslovna, Karel IV. a mnoho dalších. Prožitek z napínavých dějů české minulosti umocňuje vědomí, že se ony souboje, bitvy, útěky z vězení v převleku, únosy a intriky skutečně staly,“ uvedla producentka nahrávky Naďa Dvorská.
 

Autorka Alena Ježková k tomu dodala: "Převedení nějaké mé knihy do zvukové podoby je pro mne vždy nečekaným bonusem, příjemným překvapením. Najednou přestávám vnímat své autorství, protože postavy už náhle žijí samy za sebe. Pokaždé jsem dojatá. Navíc Příběhy českých knížat a králů v interpretaci paní režisérky Nadi Dvorské a s plejádou skvělých herců jsou skutečnou lahůdkou."
 

Supraphon vydáním audiopodoby knihy Příběhy českých knížat a králů navázal na úspěšnou spolupráci s Alenou Ježkovou, jejíž proslulou knihu Staré pověsti české a moravské vydal jako audioknihu již před třemi lety.
autor
Alena Ježková
název
Příběhy českých knížat a králů
režie
Naďa Dvorská
interpret
Jan Potměšil, Kryštof Rímský, Kristýna Boková, Jenovéfa Boková
délka
3:16
vydavatel
rok vydání
2018
mastering
Ivan Mikota
katalogové číslo
SU 6463-2