Zpět

Tatínek není k zahození

Tatínek není k zahození
Audioverze úspěšné knihy Arnošta Goldflama, která získala v roce 2005 prestižní cenu Magnesia Litera za nejlepší knihu pro děti a mládež, přináší pět pohádek nabitých osobitým kouzlem, humorem a dobrodružstvím. Autor je věnoval svým dětem a také všem tatínkům, aby se mohli chlubit hrdinskými činy, vylepšili si tak svůj někdy trochu pošramocený obraz a dokázali, že tatínek rozhodně není k zahození.
Arnošt Goldflam, který je též uznávaným hercem, režisérem, dramatikem a pedagogem, svou knihu také sám namluvil. Nahrávku doplnil hudbou Dominik Renč, o výtvarnou podobu obalu se postarala Petra Goldflamová Štětinová.

„Když bylo mé dceři Sylvě asi deset let, vyprávěl jsem jí smyšlené pohádkové příběhy. V nich jsem já coby tatínek vždy nějakým nedopatřením vykonal záslužný čin, například jsem vyhrál nějakou disciplínu na olympiádě, zachránil princeznu nebo knokautoval bankovního lupiče. Ona se tomu tehdy velmi smála, kdepak by mohl tatínek dokázat něco takového! Snad jí připadalo, že hrdinské činy by takový tatínek, jako je její, mohl vykonat nanejvýš nějakým nedopatřením, zázrakem nebo omylem. A přece se staly – alespoň v pohádkách!
 

...Teď po letech jsem si na všechno vzpomněl a sepsal jsem patnáct pohádek, abych je mohl předčítat svému synkovi Ottoníčkovi, až mu bude těch pět a víc,“ napsal při vydání ke knize její autor a nynější vypravěč.
autor
název
Tatínek není k zahození
režie
interpret
délka
0:59
vydavatel
rok vydání
2012
hudba
Dominik Renč
obal
ACTUAL AVER CZ, Petra Goldflamová Štětinová
zvuk
Martin Dušek
střih
Martin Dušek
výroba
katalogové číslo
12100001-2