Nejenže je Radůza autorkou námětu a scénáře a napsala texty písní i hudbu, ale v nahrávacím studiu se tentokrát ujala i režie. Spolu s vypravěčkou příběhu Radůzou si v pohádce, která byla původně napsána jako divadelní hra, zahráli a zazpívali mladí herci z Národního divadla. V roli něžné princezny Vendulky uslyšíme Annu Fialovou, komornou Otylku přesvědčivě ztvárnila Lucie Polišenská, Radúz Mácha se výborně zhostil role hodného prince Kryšpína, Igor Orozovič se svým charakteristickým hlubším hlasem promlouvá jako odvážný a současně ironický uhlíř a Jiří Suchý z Tábora se představí ve dvojroli krále a draka. „Spolupráce s herci z Národního divadla byla úžasná! Všichni byli skvěle připravení, podávali naprosto soustředěné a dokonalé výkony. Jejich interpretace dala příběhu nový význam, což jako autorka vnímám. Postavám dokázali vtisknout nadsázku i humor, který nejde přejít s vážnou tváří, a z toho mám velkou radost,“ komentuje vznik nahrávky Radůza.
Nevšední pohádka Uhlíř, princ a drak upoutá posluchače originálním jazykem, jenž je velmi muzikální, poetický a hravý. Vypráví o cestě královské rodiny, nešikovného prince a důvtipného uhlíře za drakem, který jediný by mohl království zachránit z věčné zimy. Matka Příroda potrestala krále za to, že se špatně staral o její dary a plýtval jimi. Pomoci může pouze tajemný drak, jehož dech dokáže znovu probudit jaro. Podaří se princezně Vendulce a jejím přátelům kouzelného draka najít? S poselstvím zlepšení vztahu lidí k přírodě a nutnosti její ochrany pracuje autorka velmi nenásilně. Herec Radúz Mácha řekl: „Když jsem dostal nabídku zahrát si prince v této audiopohádce, ani chvíli jsem neváhal. Ve dvaatřiceti letech jsem se konečně dočkal svého prvního pohádkového prince a zároveň věřím, že snad nebude poslední. Navíc Radůzu opravdu obdivuju. V její tvorbě cítím naprostou upřímnost a rozumím tomu, že to jí přináší mnoho příznivců.“
Hudební doprovod pohádkových písní vznikl použitím celé řady tradičních i netradičních hudebních nástrojů ve spolupráci Radůzy s multiinstrumentalistou, aranžérem a vyhledávaným studiovým hráčem Josefem Štěpánkem. Písničky rozeznívá například klavír, akordeon, kytara, mandolína, banjo, ukulele, ale také kastaněty, tibetské zvonky, kazoo, kalimba či dešťová hůl. Booklet audioknihy obsahuje texty všech písniček a ilustrace pohádkových postav od renomované výtvarnice Lucie Dvořákové, které v nápadité kombinaci s fotografiemi herců podněcují fantazii a představivost posluchačů.
„V dětství jsem rád poslouchal pohádky z gramofonu i rozhlasovou tvorbu. A víte, jak to je, člověk si tu kazetu nebo desku pouštěl pořád dokola. Takže se do mě totálně zarylo úplně všechno, co jsem poslouchal, a rozhodně mě to formovalo. A to se možná bude dít i dětem, co si poslechnou pohádku Uhlíř, princ a drak. V době internetu už u toho nevydrží asi tak dlouho, jako kdysi my. Ale když se jim bude líbit, máme třeba šanci, že se staneme součástí jejich dětství,“ uvažuje s úsměvem herec Igor Orozovič, představitel uhlíře.