Zpět

Zlo pod sluncem

Zlo pod sluncem
Hercule Poirot se domníval, že si na tichém ostrůvku při pobřeží Lamanšského průlivu bude užívat zaslouženou rekreaci, ale vražda bývalé herečky Arleny Marshallové mu překazila plány. Místo koupání v moři, chytání bronzu, vyjížděk na lodičkách či relaxace pod slunečníkem je zatažen do vyšetřování. Kdo měl však motiv krasavici zavraždit? Inu, skoro každý. Ať už z lásky, nenávisti, žárlivosti nebo z touhy po penězích.
„Troufám si říct, že Hlavicův Poirot je excelentní. Baví všechny ve vydavatelství, sbírá ocenění odborných porot i přízeň posluchačů a posluchaček. Nezbývá než potvrdit další audioknihy, které chystáme na podzim. Poirotův případ se objeví i v připravované sbírce autorčiných krimi povídek Svědkyně obžaloby a ještě před premiérou nové filmové adaptace se detektiv vydá na další dovolenou a my vydáme slavnou Smrt na Nilu,“ uvedl ředitel vydavatelství OneHotBook Martin Pilař.
 

„U Agathy Christie je bezvadné, že charaktery velmi zřetelně vyhraní, už tím, jak jsou jejich promluvy stavěné, text je v tomto návodný a je díky tomu jasné, jak povahu naskicovat výraznější barvou. Když příběh čtu a zpracovávám, odehrává se mi v hlavě film – ty postavy nějakým způsobem vidím. A díky tomu vzniká i konkrétnější představa dané figury. Je to tedy spíše otázka spontánního citu, přičemž svou interpretaci potom před mikrofonem režisérovi nabízím tím, jak to čtu. On s ní buď souhlasí – což je ve většině případů –, nebo mi řekne, že mám třeba hlasovou charakterizaci ještě víc posílit, aby to bylo úplně jasné,“ líčí interpret Lukáš Hlavica svůj přístup k četbě detektivek slavné autorky. A dodává: „Vždycky se snažím to nezkazit, příběh předat, a ne na textu ,exhibovat‘. U interpretace je vždycky klíčové, aby se napsané slovo – písmena řazená za sebou – zvedlo z papíru a stalo se duší a tělem. To je nejpodstatnější.“

Nahrávku doprovází původní klavírní hudba, která jemnou sólovou hrou připomíná nenásilný a distingovaný doprovod rozhovoru u příjemného oběda zakončeného výbornou kávou. Klidné až romantické motivy se lámou v nečekaných místech do smutné melancholické polohy, v níž ve středním tempu a mírné dynamice směřují k tichému konci.
text: OneHotBook
autor
název
Zlo pod sluncem
režie
interpret
délka
7:58
vydavatel
rok vydání
2019
obal
Jindřich Loučka
zvuk
Jiří Pochvalovský
střih
Jiří Pochvalovský
mastering
Pavel Krch
výroba
produkce
Martin Pilař
katalogové číslo
AK250