Vyhledat

první webový magazín o audioknihách

Zrozeni k běhu

Zrozeni k běhu
Zrozeni k běhu

Zapomenutý národ a tajemství nejlepších a nejšťastnějších běžců světa.

Autor knihy se jako miliony jiných amatérských běžců nejméně jednou ročně vážně zranil. Po cyklech bolestí, injekcí a střídání nejmodernějších běžeckých bot chtěl na doporučení lékařů s běháním skoncovat. Místo toho se však vydal do rozpálených kaňonů v Mexiku, kde žijí Tarahumarové – nejtajemnější, nejzdravější a nejšťastnější běžci na planetě. Běhání v extrémních podmínkách jen v sandálech je pro ně stejně přirozené a snadné jako dýchání. Strhující příběh o běžcích na stokilometrové trati změní život každému posluchači!
 

text: Mladá fronta
12:40 h
2015
Mladá fronta
Miloš Zajdl
Miloš Zajdl
Tympanum
Sport a zdraví

Ze stejného žánru

Strhující příběh Josefa Rakoncaje, dlouhá léta jediného muže na světě, který zdolal K2 dvakrát, čte Miroslav Táborský.
Většina z nás se umí dobře postarat o své blízké, když mají problémy nebo zdravotní obtíže, zároveň se však v takové situaci neumí dobře postarat o sebe. Být sám sobě v nemoci přítelem neznamená, že bychom měli být sami sobě lékařem. Vyžaduje to však, abychom si dokázali správně poradit ve chvíli, kdy jsme na křižovatce…
Na základě tisíciletých lékařských textů a nedávných špičkových studií v pulmonologii, psychologii, biochemii a fyziologii člověka kniha Dech konfrontuje naši znalost toho, co víme o své nejzákladnější biologické funkci. Dechu.

Od stejného vydavatele

Čtvrtá audiokniha ze série Pachatelé dobrých skutků o dvou kamarádech, kteří s nevinnými úmysly vyvádějí jednu lumpárnu za druhou.
Pochází z peruánské džungle, nosí červený klobouček a víc než cokoliv jiného miluje marmeládové sendviče. To je Medvídek Paddington, který je pro anglické děti něco jako pro české Milerův Krteček.
Taky znáte ten pocit, když nesete domů vysvědčení a víte, že pochvalu za něj nedostanete? Tak přesně tohle zažívá každý rok Tadeáš. Prima kluk, ale učení mu prostě neleze do hlavy.
Humorná knížka Dům v Bretani zachycuje barvité příběhy autorky poté, co začala žít ve Francii. ​Do té doby typická Pražačka se v poměrně pokročilém věku musela přizpůsobit naprosto odlišnému životnímu stylu v prostředí bretaňského venkova. Stala se trochu námořnicí, trochu farmářkou, trochu hoteliérkou, to všechno zprvu bez znalosti francouzského jazyka, což samo o sobe přinášelo nejednu…
1 2 3 5
Přejít nahoru