zpráva Poslechněte si nové audioknihy
Ani v době vyhlášení cen Audiokniha roku 2021 nezapomněli vydavatelé na žhavé novinky. Tady jsou:
zpráva Byli vyhlášeni vítězové cen Audiokniha roku 2021
Asociace vydavatelů audioknih slavnostně vyhlásila nejlepší interprety a audioknihy loňského roku. Titul Absolutní vítěz Audiokniha roku 2021 získala audio rekonstrukce vraždy Alexandra Litviněnka Agent s Jaroslavem Pleslem v hlavní roli. V interpretačních kategoriích vyhráli Lukáš Hlavica a Zuzana Slavíková, zvláštní cenu AVA získal letošní jubilant Viktor Preiss.
recenze Ztratit se na ostrově příběhů
Bianca Bellová patří bezesporu k nejznámějším a nejúspěšnějším tuzemským prozaičkám. Zejména její román Jezero, za který získala několik prestižních cen, a který byl přeložen do množství jazyků, jí zajistil místo na piedestalu současné české literatury. V letošním roce však vydala román dost odlišný od své dosavadní tvorby. Ostrov, který také vyšel v audioknižní podobě.
recenze Kultovní antiutopie v novém kabátě
Mechanický pomeranč Anthonyho Burgesse patří již celá desetiletí k ikonickým dílům moderní literatury. Bývá označován za jednu z nejlepších dystopií své doby a stal se mimo jiné předlohou pro dva rovněž kultovní filmy: Vinyl Andyho Warhola a o chlup slavnější Mechanický pomeranč Stanleyho Kubricka. Jak si vedle nich stojí nově vydaná audiokniha?
zpráva Nejprodávanější audioknihy 4/2022
V čele žebříčku nejprodávanějších audioknih měsíce dubna stojí tři novinkové tituly vydavatelství OneHotBook. Prvenství patří dalšímu, již šestému případu Lincolna Rhymea Dvanáctá karta z pera Jefferyho Deavera, které u nás vycházejí v podání Jana Vondráčka. Na druhé pozici stojí Děti Duny z legendární sci-fi série Franka Herberta, které k posluchačům promlouvají hlasy Marka Holého a Zuzany Slavíkové. A bronz si tentokrát vysloužila Černá píseň – druhá část dilogie Čepel krkavce Anthonyho Ryana v interpretaci Ivana Luptáka a Jana Teplého. A které audioknihy se umístily na dalších pozicích TOP 10?
zpráva Audiokniha roku 2021: Nejlepší interpretka
O prvenství v kategorii Nejlepší interpretka ceny Audiokniha roku 2021 se letos utkalo 17 přihlášených hereček, z nichž 5 označila porota v prvním kole hlasování jako nejlepší. Z těch potom v dalším hlasování vzejde ta jediná žena, která si ve čtvrtek 12. května odnese první místo v kategorii.
recenze Když na zemi není bezpečno
Kristýna Sněgoňová patří mezi ty autorky české literární fantastiky, jejichž díla se nejenže dočkají i audioknižního vydání, ale dokonce na něj ani nečekají nijak dlouho. Možná, že se poštěstí a v den vydání třetího dílu její série Města si budeme moci rovnou vybrat, zda knihu nebo poslech. Druhý díl řady, který nese název Země v troskách, je totiž bezkonkurenčně nejlepší audioknihou této autorky.
zpráva Audiokniha roku 2021: Nejlepší interpret
Všech pět mužů nominovaných v kategorii Nejlepší interpret se může pochlubit nejen zvučnými hlasy, ale také schopností zaujmout odbornou porotu natolik, že je vybrala z celkem 26 přihlášených. Kdo z nich je nejlepší se dozvíme již 12. května.
recenze Všichni na jednoho, jeden na všechny
Jméno a identitu Courta Gentryho donedávna neznal téměř nikdo. Ti, kdo se v branži pohybovali na příslušně vysokých pozicích, ale znali jeho pověst, kterou si pod přezdívkou Šedý muž vydobyl. Bývalý agent CIA a nyní profesionální nájemný vrah rozhodně není zvyklý jednat v rukavičkách. Přijímá ale jen ty zakázky, které mají za cíl odstranit ze světa osoby, páchající zlo. Nyní se ale z lovce stal sám lovnou zvěří, znepřátelil si totiž kohosi mocného a ten velmi stojí o to, nechat zabijáka zabít. Podařilo se mu zjistit o něm téměř vše a Gentry tak stojí sám proti hordám po zuby ozbrojených protivníků.
zpráva Nové audioknihy pro nový měsíc
Pestrý mix autorů i žánrů – to jsou nové audioknihy počátku května.
recenze Krize mužství má své důvody, ale i řešení
Práci amerického sociálního psychologa Philipa Zimbarda jistě nemusíme posluchačům dlouze přestavovat. Narodil se v roce 1933 v New Yorku a asi největší pozornosti se mu dostalo kvůli Stanfordskému vězeňskému experimentu, jím řízeném a uskutečněném v srpnu roku 1971 na prestižní americké univerzitě. Na praktickém využití dokazoval svou teorii zla skrytou i v obyčejných lidech.
zpráva Audiokniha roku 2021: Pro děti a mládež
Audioknihy pro děti a mládež mají každý rok hned dvě šance na ocenění: Ceny Bystrouška, u nichž vítěze vybírá dětská porota, a také vlastní kategorii v Audioknize roku. O vítězství v druhé jmenované se tentokrát uchází 10 přihlášených titulů, z nichž odborná porota nominovala následujících pět.
Zobrazeno: 1 - 12 z 3309
předcházející 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující