recenze S politiky nebásním?
Politik, autor několika knih (převážně sebraných facebookových statusů) a také básnické sbírky. A nyní i audioknižní interpret. Ivan Langer připravil audiální verzi své knihy Sochobásně. Tři čtvrtě hodiny dlouhou četbu pod názvem Zvukosochobásně vydal Galén a načetl sám autor.
recenze Ze zápisků lovce mafiánů
O Češích se říká, že jsou národ s holubičí povahou. Ti, kteří byli během své kariéry svědky mnoha zločinů, by ale nejspíše zcela nesouhlasili. Karel Tichý by mohl být jedním z nich. Jako špičkový policista se účastnil akcí zaměřených na potírání ekonomické trestné činnosti, v tomto prostředí ale od krádeží nebylo někdy daleko ani k vraždám. A stopy přitom nevedly jen do podsvětí, ale občas i do nejvyšších politických kruhů. O tom, jaké podoby měla kriminalita u nás především v posledních desetiletích, se můžete dozvědět z jeho nové audioknihy Kudy kráčel zločin.
zpráva Nejprodávanější audioknihy 05/2023
Květnový žebříček prodejů patří zejména novinkám, propsaly se do něj ale i výsledky Audioknihy roku. Jak? Třetí příčku totiž obsadil loňský bestseller Kmotr, kterého pro OneHotBook načetl Oldřich Kaiser. Z předávání ocenění Audiokniha roku 2022 si titul spolu s jeho interpretem odnesli celkem tři ocenění včetně Absolutního vítěze. Druhé místo uhájila nejprodávanější dubnová audiokniha, Les v domě Aleny Mornštajnové. Nahrávce propůjčila ve studiu OneHotBook svůj hlas herečka
Ivana Uhlířová. Nejžádanějším májovým titulem uplynulého měsíce ale byla novinka Roberta Bryndzy, v níž už počtvrté řeší případ Kate Marshallová. Audioknihu Ďáblova cesta vydal Cosmopolis a jejím interpretem byl opět charismatický Martin Stránský.

Pořadí na dalších místech žebříčku můžete najít níže:
zpráva Spousta fantasy a pokračování oblíbených sérií | Nové audioknihy 22/2023
Nové audioknihy, to je tentokrát především spousta fantasy a pokračování oblíbených sérií.
audiokniha ZvukoSochobásně
Hudebně-dramatické album ZvukoSochobásně obsahuje šestatřicet textů a básní Ivana Langera v jeho autorském podání s hudebním doprovodem kytaristy Norbiho Kovácse a violoncellisty Olina Nejezchleby. Langerovy trefné poznámky a poeticko-politické glosy výstižně i provokativně komentují aktuální politické a celospolečenské události a kauzy. Záměrem autora i jeho hudebních hostů je přimět k zamyšlení nad stavem současné společnosti a politické scény, který zároveň zneklidňuje, povzbuzuje, probouzí i baví.
zpráva Tipy pro audioknižní Den dětí
Oslavte Mezinárodní den dětí se svými potomky nebo vnoučaty tím, že si spolu poslechnete pěknou audioknížku. Na výběr je jich spousta, od pohádek pro nejmenší, přes pověsti a legendy, až po dobrodružné příběhy pro starší děti. My jsme pro vás připravili přehled těch nejzajímavějších, které vyšly v posledních měsících!
recenze Král absurdna Jarry poprvé audiálně
Jméno Alfred Jarry lidé alespoň trochu se orientující v literatuře dvacátého století patrně již zaslechli, nejspíš ve spojení s absurdním dramatem. Posluchačům audioknih se dílo známého francouzského spisovatele nyní rozhodlo představit vydavatelství MplusV, a to skrze tři a půl hodiny trvající nahrávku prózy Nadsamec.
recenze Když jde syn ve stopách Krále
Být potomkem slavného spisovatele má své výhody i nevýhody. Mezi pozitiva může patřit třeba to, že vás jako dvanáctiletého váš slavný táta zmíní ve věnování jednoho ze svých kultovních děl (To). Později, když sami chcete začít psát, ale narazíte na zjevná úskalí. Přihodilo se to i Josephu Hillstromu Kingovi. Aby nebyly jeho knihy posuzovány jen jako příběhy syna slavného spisovatele, zkrátil si své jméno na neutrálně znějící umělecký pseudonym Joe Hill. Ačkoliv by ale byl rád vnímán jako svébytný autor, ve svém díle, ať už vědomě či nevědomky, navazuje na to nejlepší, čím se vyznačuje tvorba otce Stephena Kinga.
rozhovor Saša Rašilov a jeho Legenda
Herec Saša Rašilov patří k velmi oblíbeným interpretům audioknih. Slyšet jej můžeme například ve zvukových verzích knih Michala Viewegha, dětským posluchačům určených hororech Michaela Dahla nebo historických příbězích Hany Whitton. Jeho nejnovějším počinem je ale fantasy Legenda, která právě míří do prodeje. Nejen o ní jsme si s ním ve studiu AudioStory povídali.
zpráva Nové detektivky, fantasy ale i romantika do uší | Nové audioknihy 21/2023
Nové audioknihy to jsou tentokrát detektivky, fantasy ale i romantika. Pojďte si vybrat.
recenze Nezáživnou detektivku četba nezachraňuje
Německá autorka českého původu Roxann Hill není tuzemskému publiku neznámá – vyšly jí v českém překladu už čtyři detektivní romány. Všechny pocházejí ze stejné knižní série, přičemž tři z nich byly také zpracovány audiálně. Ráj mrtvých dětí je první z nich a zároveň pochopitelně prvním románem zmíněné série.
recenze O skoro nejlepších kamarádech
Slon v Polívce je – jak název napovídá – zábavnou knihou určenou primárně dětem. I když jistě, mohlo by se s takovým názvem jednat i o kuchařku, jenže to by tou Polívkou nesměl být myšlený rybník. Jak to dopadne, když se slon zasekne v rybníku a poblíž se objeví parta – trochu znuděných – skoro nejlepších přátel, o tom vypráví Jiří Holub ve své nejnovější knize…
Zobrazeno: 1 - 12 z 3751
předcházející 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující