recenze Děsivě vtipné školní panoptikum
David Walliams je mužem mnoha profesí, ale pouze jediného obrovského smyslu pro humor. Ten dokládají jeho scenáristické a herecké zářezy (zejména oblíbený seriál Malá velká Británie z počátku tohoto století, na kterém se podílel jako hlavní scénárista i jako jeden z protagonistů), ale především jeho knížky pro děti.
zpráva Detektivky pro velké i malé a kupa sci-fi k tomu | Nové audioknihy 28/2024
Nové audioknihy tentokrát přinášejí detektivky pro velké i malé a kupu sci-fi k tomu.
recenze Kronika neviditelného teroru
Jeden z nejzajímavějších literárních debutů posledních desetiletí, útlý, ale hutný román Jakuba Stanjury Srpny z roku 2023, vychází nyní společnou péčí Audiotéky a knižního vydavatele Host jako audiokniha.
recenze Případ pro lovce odměn
Přestože je jméno hvězdy americké detektivní prózy Jefferyho Deavera spojeno především s rozsáhlou knižní řadou s geniálním kvadruplegikem Lincolnem Ryhmem v ústřední roli, nikdy se o něm nedalo tvrdit, že je mužem jedné série. Nejde jen o další napínavé série, například s bývalým filmovým kaskadérem Johnem Pellamem, kterou napsal pod pseudonymem William Jefferies, nebo s agentkou Kathryn Danceovou, nýbrž i o množství solitérních příběhů, mezi nimiž je několik románů, které nejen v kontextu tvorby populárního Američana patří k těm nejlepším.
recenze Koně a mrtvoly
Dům na samotě je poslední ze série románů Michaely Klevisové s vyšetřovatelem Josefem Bergmanem, který čekal na své načtení a audioknižní vydání. Laťky nastavené Vraním okem se sice nedotkl, ale přinejmenším v některých směrech napravil vydavatelství reputaci.
zpráva Nové audioknihy pro horké letní dny | Nové audioknihy 27/2024
V audioknižních novinkách se tentokrát těšte na Kotletu, Husa, Holmese nebo třeba Bezrukého Frantíka.
recenze Věčně vděčný Švejk
V kánonu české literatury snad neexistuje dílo, které by se za šest desítek let dočkalo tolika zvukových interpretací. Řeč je o dobrém vojáku Švejkovi z pera Jaroslava Haška. Jako celek, či jen vybrané kapitoly, jej načetli Jan Werich, Jan Pivec, Karel Höger, Josef Somr či Pavel Landovský. V jednom kompletu se dokonce sešla desítka herců, kteří se v interpretaci postupně střídali. Existuje také nahrávka pro zvukovou knihovnu pro nevidomé K. E. Macana. V nedávné době pak pro rozhlas kompletně Švejka načetl Oldřich Kaiser. Nyní, zcela aktuálně, přichází Supraphon a herec David Novotný, ovšem s jedním rozdílem.
recenze Tesla technický i lidský
Texty Nikoly Tesly, jednoho z nejznámějších vynálezců všech dob, mohou na českého čtenáře i posluchače působit jako zjevení. Jeho mysl exaktně pojímající i to, o čem nás nikdy nenapadlo uvažovat exaktně, nepřestane překvapovat – a jakkoli by jeho osoba mohla působit v psaném projevu odtažitě, interpretace Zbyška Horáka dává Teslovi lidský rozměr.
recenze Případ maniakálního zámečníka
Od vydání první šarády Jefferyho Deavera pro forenzního vyšetřovatele, geniálního kvadruplegika Lincolna Rhyma a jeho „nohy a oči“ Amelii Sachsovou, uplynulo sedmadvacet let. S českým knižním a momentálně i audioknižním vydáním patnáctého dílu série, románu Noční návštěvník, se naskýtá vhodná příležitost prozkoumat, kam se série posunula, a zjistit, nakolik ještě stojí za pozornost.
zpráva Nejprodávanější audioknihy 6/2024
Červnové novinky zaútočily na náš žebříček, ale květnovému vítězi se i tentokrát podařilo odolat! Udatná Julie Caplinová tak se svým novým romantickým příběhem Vila v Itálii, který se krásně hodí pro nadcházející letní dny, bojovala statečně, usadila se ale nakonec na bronzové příčce. Jako ostatní příběhy z této série i tento vydali v podání Veroniky Lazorčákové u Cosmopolisu. Chrabrý Noční návštěvník Jefferyho Deavera je další detektivkou z řady případů kvadruplegika Lincolna Rhyma. Jan Vondráček jej svým hlasem dokázal vytáhnout na stříbrnou pozici, což jistě udělá radost ve vydavatelství OneHotBook. Oba se ale museli sklonit před slovenským šampionem těžké váhy Dominikem Dánem, jehož Kruhy na vode s hlasem Martina Mňahončáka pod značkou Publixingu opět umístily v čele prodejů na Audiolibrixu.

Na zbylých sedm statečných se můžete podívat v naší tabulce:
téma Ivan Trojan 60x
Své šedesátiny oslavil 30. června jeden z nejpopulárnějších herců současnosti Ivan Trojan. Kromě bezpočtu divadelních příležitostí a rolí v dnes již legendárních filmech Samotáři, Smradi, Anděl Páně nebo televizní minisérii Docent, se ale zapsal do povědomí i posluchačů rozhlasu a audioknih. Vybrali jsme proto z pestré databáze jeho nahrávek šest desítek těch, které stojí za poslechnutí. A tímto mu také přejeme vše nejlepší!
audiokniha Další osudy dobrého vojáka Švejka
Dobrý voják Švejk v dalších příbězích Jaroslava Haška!

Šest textů o dobrém vojáku Švejkovi z pera Jaroslava Haška, které vznikly ještě před slavným románem. Tyto jiné a překvapivé osudy dobrého vojáka Švejka s gustem načetl herec David Novotný. Jednotlivé povídky vypráví o trampotách našeho hrdiny během jeho vojenské služby před válkou a závěrečná novela líčí vypuknutí války a Švejkův pobyt ve vojenském vězení, v blázinci, u pěšího pluku i odjezd na frontu a zběhnutí do zajetí. Málo se ví, že Jaroslav Hašek svojí literární postavě vdechl život již v roce 1912.

Švejkovy další a méně známé historky mají rozhodně stejný humor a vtip jako pozdější kniha a jistě nadchnou všechny milovníky autorova díla.
Zobrazeno: 1 - 12 z 4282
předcházející 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující