recenze Duchovní pohled na dosažení work-life balance
Moderní svět pracovního trhu přináší stále náročnější výzvy, které mohou pro mnoho lidí představovat nesmírnou zátěž. Jak se ale vyrovnat se zvyšujícími se nároky? S pomocí spirituality, alespoň tak to tvrdí kniha Žijte nejen o víkendu německého autora Anselma Grüna.
recenze Smrtící dopisy
Lymstock býval až donedávna ospalým městečkem, které si žilo svým nevzrušeným životem daleko od ruchu moderní doby. Proto si jej Jerry Burton vybral jako vhodné místo, kde by se za laskavé péče sestry Joanny mohl plně zotavit ze zranění, která utrpěl po havárii svého sportovního letadla. Jenže v posledních týdnech je všechno jinak. Poklid venkovského života zde totiž narušují záštiplné dopisy, které anonymní pisatel rozesílá místním obyvatelům. Rozbíhá se kolotoč podezřívání a klevet, který vyústí v sebevraždu a později i vraždu. Podaří se Jerrymu za pomoci slečny Marplové odhalit pravdu?
audiokniha Není kouře bez ohýnku
Mladý pilot Jerry Burton se po těžké havárii usadil na okraji klidného městečka Lymstocku, kde se o jeho úplnou rekonvalescenci postará jeho sestra Joanna. Jednoho rána je mezi poštou dopis s místním razítkem a adresou napsanou na psacím stroji. Dopis poskládaný ze slov vystřižených z novin -- anonym, který tvrdí, že Jerry a Joanna nejsou „jen“ bratrem a sestrou. Zjistí, že podobný dopis – týkající se vždy milostného života – dostalo více obyvatel Lymstocku.
recenze Znamenitá mrtvola se znamenitě poslouchá
Debut argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy s názvem Znamenitá mrtvola se po celém světě setkává s rozporuplnými reakcemi. K tomuto dystopickému románu se vážou takové přívlastky jako „šokující“, „nechutný“, „kontroverzní“, „úchylný“ nebo „zvrácený“. Navzdory tomu – nebo možná právě proto – si prvotina v roce 2017 odnesla vítězství v prestižní literární soutěži Clarín. 
zpráva Peter May a dalších devět nových audioknih uplynulého týdne | Nové audioknihy 12/2023
Vytipovali jsme pro vás deset nejzajímavějších a nejžhavějších audioknižních novinek. Tady jsou:
recenze Dobře vystavěná detektivní série
Vyšetřovatel britské policie Jan Reyna se po letech vrací na rodné Faerské ostrovy, aby se pokusil urovnat vztah se svým otcem, kterého postihla mrtvice. Ke svému návratu má ale ještě jeden, pro něj mnohem silnější motiv. Ostrovy totiž opustil se svou matkou, když mu byly tři roky, jenže ta nedlouho po jejich přestěhování do Dánska spáchala sebevraždu a malého Jana adoptovali příbuzní v Anglii. Jednou provždy by tak rád našel odpovědi na otázky, které v sobě od té doby už několik desetiletí nosí. Jaká byla jeho matka? Proč s ním utekla do Kodaně? A co bylo důvodem její sebevraždy?
recenze Potulný guslar Jiří Schwarz a Ilja Muromec v audioknize Ocelové žezlo
Juraj Červenák je u nás populární skoro jako Vlastimil Vondruška, a to především díky historickým detektivkám z rudolfínské doby. Ale mnohem dříve než se v poličkách českých čtenářů usadili pánové Stein, Barbarič a Jaroš, přicválal do nich na svém koni Buruškovi Ilja Muromec. Nejznámějšímu hrdinovi ruských bylin věnoval autor v letech 2006 až 2012 trilogii Bohatýr. Ta v novém překladu Roberta Pilcha začala vloni znovu vycházet v nakladatelství Argo. 
recenze Slavíci v kleci statistik
Devadesátiletá historie hudebního vydavatelství Supraphon je pestrá stejně jako jeho současná nabídka. Ta stojí na třech hlavních pilířích: nahrávkách vážné hudby, pop-music a titulech mluveného slova. A právě druhá a třetí kategorie se prolíná v audioknize Slavíci s podtitulem Kronika československé populární hudby.
zpráva Výběr nových audioknih 11/2023
Představujeme vám další novinkové audioknihy plné napětí a dobrodružství.
Zobrazeno: 1 - 12 z 3643
předcházející 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující