téma Michaelu Klevisovou slyšeti
Jsou spisovatelé, na příkladu jejichž děl lze sledovat vývoj dobového vkusu, očekávání čtenářů i literární kritiky. Mezi takové, a zároveň autorsky opravdu plodné, patří bezesporu Michaela Klevisová. Díky tomu, že se její romány i povídky těší zájmu čtenářů a posluchačů, můžeme podobný vývoj sledovat i prostřednictvím audioknižních vydání. Zároveň si můžeme také říct, kteří interpreti či která režie nejlépe pracuje s jejím autorským naturelem.
zpráva True crime legendárního kriminalisty, hororový Jo Nesbø a utajený Lars Kepler | Nové audioknihy 25/2024
True crime legendárního kriminalisty, hororový Jo Nesbø a utajený Lars Kepler. To jsou nové audioknihy.
zpráva Opravdové zločiny převálcovaly vyhlášení Podcastu roku 2024
Letošní ročník soutěže Podcast roku znovu bezkonkurenčně opanovaly Opravdové zločiny. Přesvědčit se o tom mohli přítomní během slavnostního vyhlášení v pořadí již šestého ročníku této ankety, které proběhlo v pondělí 17. června pod taktovkou moderátorské dvojice Ivany Veselkové a Lukáše Hejlíka. Hlasujících bylo více než 116 tisíc posluchačů, z nových podcastů vzniklých za uplynulý rok jich bylo nominováno úctyhodných 1100.
recenze V Bertramu to končí
Agatha Christie napsala s oblíbenou všetečnou dámou Jane Marplovou celkem dvanáct samostatných románů a s audioknižním vydáním příběhu zvaného V hotelu Bertram můžeme říct, že dílo bylo dokonáno a románová audioknižní série se uzavřela. To je jistě vhodný moment pro ohlédnutí a neméně také zhodnocení.
recenze Tato audiokniha vás dostane. Stejně jako větrnice…
Když z Tater vane halný vítr, neprojevuje se jeho síla jen na stržených střechách a polámaných lesích. Jeho prudkost se odráží i na psychice obyvatel, stoupá počet rvaček, sebevražd i vražd. Tento skutečný meteorologický jev se do značné míry stal námětem knihy Smršť od slovenského autora Jozefa Kariky.
recenze Stručná analýza rozkladu
Betonová zahrada Iana McEwana, nositele Řádu britského impéria, neoficiálního titulu „básník perverze“ a přezdívky „Ian Macabre“, je patrně nejznámější prózou plodného anglického autora, jehož dílo čítá úctyhodných 17 románů, pět sbírek povídek a také (vzhledem k jeho zaměření poněkud paradoxně) dvě knížky pro děti. Výsadní postavení románu je dáno i stejnojmennou filmovou adaptací režiséra Andrewa Birkina z roku 1993, oceněnou hned dvěma Medvědy na tehdejším Berlinale – Zlatým za nejlepší film a Stříbrným za nejlepší režii.
zpráva Novinky se Švejkem, temnými detektivkami i Václavem Neckářem | Nové audioknihy 24/2024
Dnes je světový den audioknih! No, není, ale to nevadí – vybrat z novinek si můžete i tak.
téma Nejlepší interpret z boxerského ringu
Jiří Vyorálek prožívá možná nejúspěšnější období své kariéry. Na televizních obrazovkách září jako detektiv Černý ve druhé řadě detektivního seriálu Stíny v mlze, v dubnu letošního roku si navíc přišel pro ocenění Audiokniha roku 2023 v kategorii Nejlepší interpret. Stalo se tak deset let poté, co vstoupil do světa audioknih díky prvnímu románu Henninga Mankella a zároveň v momentě, kdy tuto sérii, s níž si posluchači jeho jméno patrně pojí nejvíce, uzavřel. Pojďme se u příležitosti jeho narozenin podívat na to, co vše má doposud na svém kontě. Není toho totiž málo, ačkoliv možná  nechybělo mnoho, a namísto skleněných sošek za interpretační výkony mohl Jiří Vyorálek sbírat medaile ve sportovních kláních.
recenze Fantasy jakožto konspirační teorie
V té smršti, již připomíná tvorba Františka Kotlety v posledních několika letech, musel zákonitě nastat okamžik, kdy se objeví knížka, která bude znamenat kvalitativní downgrade. Na druhou stranu je potěšující, že i Černá smečka, akční fantasy román o jednom pražském lovci démonů, je s jednou výhradou pořád hodně dobrá knížka. Výhrada spočívá vlastně jen v tom, že jde o knížku nepříliš objevnou či originální. Dál už je to ale autorova klasika.
recenze Jirkovy neplechy pobaví nejen děti
Britská spisovatelka Richmal Cromptonová je autorkou mnoha psychologických románů, které však již dávno upadly v zapomnění. To se ale netýká její tvorby pro děti. První vyprávění o dobrodružstvích školáka Jirky (v anglickém originále Williama) si ihned po vydání v roce 1919 získalo srdce mnoha malých čtenářů. Celkem Jirkovy příhody vyšly v devětatřiceti svazcích a dodnes baví děti i jejich rodiče.
téma Petra Stančíka slyšeti
Jen málo českých spisovatelů bylo od devadesátých let tolika možnými způsoby slyšet. A to ať už se budeme bavit o něm samém nebo jeho dílech vysílaných rozhlasem a především vydávaných audioknižně. Dodnes patří Petr Stančík mezi autory, kteří jsou s oblibou vydáváni, zařazováni do antologií i herecky interpretováni. A za vším tím nejspíš stojí potřeba čtenářů, posluchačů i samotného autora dobře se bavit.
zpráva Jaroslav Plesl jako Hannibal, nebo císař Nero Marka Holého? | Nové audioknihy 23/2024
Schválně počítejte s námi, kolik audioknižních novinek vám tentokrát představíme.
Zobrazeno: 1 - 12 z 4254
předcházející 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující