recenze Zločiny inspirované Cejlem
Dnešní Cejl je zanedbaná, neúhledná městská třída, táhnoucí se brněnskou čtvrtí Zábrdovice. Dříve (a v hovorovém pojetí i dnes) ale tento pojem označuje celou širší oblast, v níž to v minulosti často vřelo. O konflikty zde sice není nouze ani dnes, sto let starým zločinům však uplynulý čas dodává patinu a nádech romantiky. Přesvědčit se o tom se můžete v šestnácti příbězích audioknižní sbírky Krvavý Bronx od Radioservisu.
recenze Gaimanova pohádka naruby
Neil Gaiman v současnosti patří k nejpopulárnějším britským autorům fantastiky. Jméno si udělal již svým pozoruhodným komiksem Sandman, po kterém následovaly neméně úspěšné romány a povídky. Čtenáře si získává svérázným humorem, vypravěčským talentem i schopností zručně si pohrávat se zaužívanými pravidly žánru. Díky tomu se jeho díla stávají vděčným materiálem pro filmová nebo seriálová zpracování a občas slouží jako inspirace i dalším spisovatelům.
recenze Hodinový strojek odtikává čas vrahovi
Detektivní příběhy jsou a vždycky byly vděčným posluchačským tématem. Svědčí o tom i produkce jednotlivých vydavatelství, které chrlí na trh jednu takzvanou pohádku pro dospělé za druhou. A není divu, že je tento žánr oblíbený – dobro zvítězí nad zlem, viníci dojdou spravedlivého trestu a člověk má pocit, že ještě nic není úplně ztraceno.
recenze Jezuita na stopě zločinu aneb Western z Jizerských hor
Bývalý Jezuita Vilém a tajemný vídeňský doktor Šulc se v románu Jana Horníčka Čarostřelec vydávají spolu po stopách svatokrádeže z venkovského kostelíku. Pátrání, odehrávající se v zapadlém koutě Jizerských hor, nabírá rychle obrátky poté, co dojde k několika vraždám. Stopy vedou jak do kopců mezi místní pašeráky a pytláky, tak do městského podzemí, v němž se scházejí členové tajného spolku. Podaří se vraha polapit?
recenze Etiketa podle Špačka
Pravidla etikety skrývají mnohé záludnosti a ani ten nejpoučenější člověk se v nich někdy nemusí cítit zcela jistý v kramflecích. Pokud i vy občas řešíte správné chování při nejrůznějších pracovních či společenských událostech, určitě si nenechte ujít novinku audioknižního vydavatelství Témbr s názvem Byznys etiketa a komunikace od předního českého i světového odborníka.
recenze Zúčtování se sedláky
Knihy se na čtenáře valí jako opěvované novinky, jejich slávu ještě občas přiživí nějaká cena, ale pak nakladatelé přesměrují energii na další čerstvě publikované kousky a nad titulem se pomyslně zavře voda. Audioknižní zpracování jako by napumpovalo do stránek čerstvou krev, nakreslilo svítivou šipku doplněnou nápisem „Ten příběh si zaslouží vaši pozornost“. Tentokrát se takového znovuzrození dočkalo Selský baroko, poprvé vydané před patnácti lety, za které spisovatel Jiří Hájíček obdržel cenu Magnesia Litera.
zpráva První nové audioknihy letošních prázdnin
Už jste doposlouchali audioknihy z našich minulých přehledů? Tady je čerstvá várka.
recenze Vícehlasé svědectví o Gileádu
Po úspěšné seriálové adaptaci knihy Příběh služebnice (1985, česky 2008) se kanadská spisovatelka Margaret Atwoodová odhodlala v roce 2019 (česky 2020) podat o fiktivním státě Gileád podrobnější Svědectví. Nevracela se k hrdince June, ale svět, v němž jsou ženy zbaveny veškerých práv, zabydlela dalšími ženskými postavami. Audioknižně zpracovalo i tento román vydavatelství OneHotBook a režie se opět ujala Jitka Škápíková.
téma Smečka psů baskervillských
 „Proboha živého, co to je, Watsone?“ „Nevím. Je to zvuk, který zde na blatech znají. Už jsem to jednou slyšel. Vesničané říkají, že to vyje pes baskervillský.“ Který fanoušek detektivek by neznal tuto slavnou pasáž, v níž se za noční výpravy na blata stávají mladý baronet a doktor Watson svědky děsivého vytí, při němž jim hrůzou tuhne krev v žilách. V nejznámějším holmesovském příběhu Sira Arthura Conana Doyla Pes baskervillský, se kromě linky vyšetřování smrti starého majitele venkovského panství sira Charlese Baskervilla silně akcentuje také až hororová atmosféra ponurých devonských močálů a vřesovišť. A právě ta může být v případě audioknihy ještě podpořena zvukovým zpracováním. Předat posluchači takový zážitek z tohoto dnes již klasického žánrového díla se snaží hned několik nahrávek. Pojďme si je představit.
recenze Zdánlivá banalita, která by neměla být přehlédnuta
V květnu, měsíci lásky, přineslo vydavatelství Témbr netradiční milostný příběh Iana McEwana, známého především jako stvořitele Betonové zahrady nebo Pokání. Kniha Na Chesilské pláži se však oběma jmenovaným publikacím výrazně vymyká a možná leckoho překvapí.
recenze Návratem nic nekončí
Jedenáctiletý Evan se jednoho odpoledne nevrátil z ragbyového tréninku. Zmizel beze stopy z autobusové zastávky, na níž čekal na příští spoj. Inspektorce Naylorové se seržantem Hagenem se nedaří najít žádnou stopu, která by je přivedla k pachateli předpokládaného únosu. Po osmi měsících se však díky šťastné náhodě podaří chlapce zachránit. Tady obvykle většina podobných příběhů končí, detektivní thriller Nalezený zde však teprve začíná. Policie se snaží chlapce vyslechnout, aby mohli vypátrat jeho únosce, zjevně otřesený Evan však ani s několikatýdenním odstupem nechce s kýmkoliv mluvit. Hraje se přitom o čas. Každý den, kdy Evan mlčí, může totiž přinést únos dalšího dítěte.
zpráva Nejprodávanější audioknihy 6/2021
Jak už je v žebříčku na Audiolibrixu nejprodávanějších audioknih tradicí, první pozici obsadila i tentokrát novinka z pera Dominika Dána. Bremeno minulosti v podání Martina Mňahončáka vyšlo dokonce ještě dříve než tištěná kniha a na „bedně“ doplnila dánovku Knieža Smrť, která kralovala TOP 10 minulý měsíc. Mezi dvě dánovky se vklínila audioknižní novinka Prvok, Šampón, Tečka a Karel, kterou Supraphon vydává u příležitosti premiéry filmové podoby románu Patrika Hartla. Do žebříčku se vrací i Šikmý kostel Karin Lednické dvakrát nedávno oceněný jako Audiokniha roku (Absolutní vítěz a Vilma Cibulková jako nejlepší interpretka). Pořadí dalších audioknih najdete v tabulce.
Zobrazeno: 1 - 12 z 3060
předcházející 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující