zpráva Nové audioknihy 48/2022
Ani v adventním čase nedopřávají audioknižní vydavatelé svým posluchačům oddechu. Co nového připravili?
recenze Legendy nejen pro moravské patrioty
Máte rádi pověsti, báje a legendy? Pak se nyní můžete přenést na východ naší země a do časů dávno minulých, v nichž se dle lidového vyprávění děly prapodivné a tajemné věci. Radioservis totiž tentokrát při přípravě svého nového titulu 50 moravských pověstí zalovil v regionálních vodách a z brněnského rozhlasového rybníčku vylovil padesátku starodávných příběhů, které převyprávěl herec Zdeněk Junák. 
recenze Všechno na jednu kartu
Ve dnech 33. výročí sametové revoluce obohatilo vydavatelství Témbr svou nabídku o zvukovou podobu knihy Michaela Kocába Vabank. Přestože se čtenáři mohli s jejím textem seznámit poprvé již před třemi lety, je audiokniha příležitostí znovu se ponořit do vzpomínek člověka, který byl přímo v centru dění, tentokrát s ještě intenzivnějším zážitkem.
recenze Za napětím do staré Anglie
Duch, strašící obyvatele anglického venkovského sídla. Omšelá vilka se zamčeným pokojem, do nějž ani její majitel nesmí vstoupit. Proč musel zemřít muž, nalezený ve vlakovém kupé s šesti zlatými hodinkami, a co se stalo s jeho spolucestujícími?  Snad nikde jinde nenajdeme tolik záhad a podivných událostí jako v povídkách z viktoriánské Anglie. A právě desítku takových si nyní můžete poslechnout.
audiokniha Tajuplné příběhy
Soubor mysteriózních povídek od geniálního tvůrce Sherlocka Holmese.

Český čtenář zná jistě velice dobře populární jméno - Sir Arthur Conan Doyle. Geniálně koncipované detektivní novely jej proslavily po celém světě. Ovšem o autorově vynikajícím literárním talentu se můžeme přesvědčit i na řadě jeho vybraných Tajuplných příběhů. Doylova obdivuhodná vynalézavost, jiskřivá fantazie a mohutná kombinační schopnost a dramatická rozuzlení uvádí čtenáře do úžasu a vzrušení.

Vždy překvapí - ať už nás zavede na pole spiritistické záhady, zkombinuje podivuhodné dobrodružství odvážného zločince nebo nás uvede do chirurgovy pracovny, navštěvované noc co noc tajemným Indem, hledajícím svou amputovanou ruku…
recenze Zelenskyj demaskovaný?
Když letos v únoru Putinovo Rusko zaútočilo na Ukrajinu, stalo se mnoho věcí. Kromě dopadů sociálních, ekonomických a vedle těžko spočitatelných lidských tragédií, promítla se invaze i do světa kultury a – v této podobě možná poněkud překvapivě – i do popkultury. Že se dříve nebo později stane válka tématem literatury a filmu, bylo jasné. Přerod jednoho politika v ikonu téměř popkulturního rázu však většina z nás nejspíš nečekala.
 
zpráva Nové audioknihy 47/2022
Pojďte se podívat na desítku těch nejzajímavějších nových audioknih. Začneme detektivkami:
zpráva Black Friday a Giving Tuesday jsou tady!
​​Posluchači audioknih, kteří mají rádi velké slevové akce, by právě měli zbystřit. Jako každý rok se totiž s koncem listopadu blíží tradiční Black Friday, který se slaví i v Audiolibrixu. 
recenze Drobná vánoční čertovská pohádka
Pomaličku nám nastává čas adventní a konec roku. Doba pohádková. Jistě jich do změny letopočtu zvládneme díky různým médiím zkonzumovat až několik desítek. Proč tedy nepřinést malý předvánoční tip, jak jinak než do uší.
audiokniha Volodymyr Zelenskyj
Životopis nejsledovanějšího politika dneška. V populárním seriálu ztvárnil roli učitele dějepisu, který se bizarní shodou okolností stal prezidentem Ukrajiny. V reálném životě se jím skutečně stal – a když přišla ruská invaze, dokázal sjednotit vlastní národ i desítky dalších států.


Příběh Volodymyra Zelenského působí jako filmový scénář, ale je skutečný. Dokumentární kniha ukrajinského novináře představuje Zelenského život a politický vzestup z mnoha úhlů, vždy však objektivně a bez přehnaných emocí.
zpráva Velký audioknižní průzkum 2022 je v plném proudu!
Audiolibrix letos spustil už devátý Velký audioknižní průzkum. A jako vždy mohou jeho respondenti zároveň soutěžit i o pěknou řádku audioknih!
recenze Jekyll a Hyde v nové audioknižní podobě
Kdo by neznal hororový příběh Roberta Louise Stevensona o doktoru Jekyllovi, který se za pomoci namíchaného lektvaru proměňuje v pana Hyda – muže tolik nepodobného představě o laskavém ctihodném lékaři. Tato Stevensonova novela už více než sto třicet let uchvacuje a děsí nejen čtenáře, ale i diváky a posluchače po celém světě. Obrátíme-li svou pozornost pouze k české audioknižní tvorbě, můžeme najít dokonce dvě vydané verze. V čem se liší?
Zobrazeno: 1 - 12 z 3495
předcházející 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující