recenze Co Lauren ještě neřekla
Když se řekne Lauren Graham, mnohým seriálovým fanouškům se ihned vybaví postava těžko zaměnitelné matky samoživitelky s bystrou myslí, komicky-ironickým pohledem na svět a ocelovým žaludkem z (převážně) komediálního amerického seriálu Gilmorova děvčata. Že je Graham též spisovatelka, bude vědět patrně o něco méně lidí. A to právě v češtině vyšla už třetí její kniha. Novinku Už jsem ti to říkala? připravilo v audio podobě vydavatelství Kanopa.
audiokniha Už jsem ti to říkala?
Historky, které nechci zapomenout

Milovaná hvězda Gilmorových děvčat a autorka New York Times bestselleru Rychleji mluvit nedokážu přichází s upřímnou, zasvěcenou a neuvěřitelně zábavnou sbírkou esejů o svých létech v showbyznysu, která obsahuje historky sahající od intelektuálních až po absurdní.

 
recenze Skutečný příběh neapolské mafie
Je málo knih, o kterých se dá říct, že nějak skutečně změnily svět, a ještě méně to platí o těch současných. Savianova Gomora k nim přinejmenším částečně patří, byť jméno autora i jeho díla byste v seznamech titulů, které pohnuly dějinami, hledali nejspíš marně. Přesto se vliv ani ne dvacet let staré autorovy prvotiny na to, co víme o našem světě, nedá popírat.
recenze A kdyby zrovna nebyl šábes?
Detektivky s židovskou tematikou z pera Petra Eidlera nejsou v českém knižním prostředí žádnou novinkou. V tom audioknižním pak představují velice přívětivý návrat k české detektivní tradici, stále atraktivní téma ale i velice svěží vítr. Jak si s vydáním pro posluchače poradilo vydavatelství?
téma Svět, který snad nikdy nepřijde
Když v roce 1516 vydal Thomas More svou beletrizovanou představu ideální společnosti a nazval ji slovem Utopia (místo, které neexistuje), zavedl do literatury důležité slovo označující svébytný žánr a v širším smyslu i charakteristický příznak žánrově jinak orientovaných děl. Na ostrově Utopia panuje ideální společenský řád bez soukromého vlastnictví a s obyvateli vyznávajícími skromnost a pospolitost. Na podobném principu vystavěl svou nedokončenou Novou Atlantidu o sto let později Francis Bacon či o pár let dříve Tommaso Campanella svůj Sluneční stát.
zpráva Novinky slibují napětí i humor | Nové audioknihy 47/2023
Jsme tu s další desítkou těch nejzajímavějších nových audioknih. Slibují napětí i humor.
zpráva Black Friday přináší slevu 40 % na audioknihy!
​​Pokud vám už došly zásoby titulů, které jste si v rámci narozeninových oslav Audiolibrixu pořídili před několika týdny, nezoufejte! Novou várku slev totiž přináší už tradiční akce Black Friday, díky které můžete vybrané tituly nakoupit o 40% levněji!
recenze Wittgenstein jakožto básník
Brněnské nakladatelství Větrné mlýny, které vzniklo v roce 1995 a stalo se záhy pevnou součástí české knižního prostředí, je od začátku zajímavé svou produkcí, ale i několika významnými projekty. Patří k nim třeba Měsíc autorského čtení, literární festival, který se z Česka postupně rozšířil do několika dalších evropských zemí, nebo vydávání inspirativního časopisu RozRazil. Větrné mlýny jsou činné i na poli audioknih a zde stojí za pozornost edice Česi, počúvajte, v jejímž rámci nakladatelství ve spolupráci Slezskou univerzitou v Opavě představuje českému posluchači zajímavé slovenské autory ve slovenštině.
recenze Školní povídkobraní
Povídka má v české literatuře nezastupitelnou roli, ať už vezmeme v potaz jakékoli vymezení žánru, kterých nám literární věda poskytuje hned několik. Drobné skvosty najdeme v každém období moderního českého písemnictví a jsou spjaty s takovými velkými jmény jako Vítězslav Hálek, Jan Čep, Franz Kafka nebo Ivan Klíma. I z čtenářského hlediska povídky získaly značnou oblibu, obzvlášť tam, kde se spisovatelský um setkává s jistou čtivostí či nadsázkou – typickým příkladem jsou Povídky z jedné a druhé kapsy Karla Čapka, jejichž popularita je velká i po téměř sto letech od jejich prvního vydání v roce 1929.
recenze Kritika kritiků a světa literatury vůbec
Literární novinky potěší ty, kteří mají rádi laskavý humor, protkaný místy sžíravou satirou, okořeněný originálním světonázorem autora. Právě do takovýchto klišé, která zaznívají v hodnocení literárních děl od jejich recenzentů a kritiků, se mimo jiné strefuje Ivan Kraus na svém novém CD Literární novinky, které tentokrát cílí na téma, související s autorovou profesí spisovatele.
zpráva Odstartoval Velký audioknižní průzkum 2023
Stejně jako každý rok, vyhlásil Audiolibrix letos na podzim svůj Velký audioknižní průzkum. Pokud se do něj zapojíte, můžete vyhrát dárkový poukaz na 3, 6 či dokonce 13 audioknih!
zpráva Desítka nejlepších novinek tohoto týdne | Nové audioknihy 46/2023
Nevíte co se děje v audioknižním světě? Tady je deset nejzajímavějších novinek.
Zobrazeno: 1 - 12 z 3984
předcházející 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující