recenze Závěj a nic víc
Už v předchozí vydané knize, sbírce povídek Škvíra, upozorňuje britská bestselleristka C. J. Tudor, že se připravuje na psaní své „srdcovky“ s názvem Závěj. Návrat k románové tvorbě je to ale z její strany velmi opatrný a na čtenáře může působit rozpačitě. Audioknižní zpracování pak do jisté míry přejímá tuto snahu „rozjet se“, ale jako kdyby i zde chyběly síly.
recenze Třináct bobříků ve stínu hákového kříže
Hoši od Bobří řeky se těšili na letní tábor v prosluněné Sluneční zátoce, místo toho ale přišla pohroma. Do Československa vtrhl Nepřítel a obsadil ho. Zemí se šíří strach, činnost mládežnických spolků je zakázána. Těm, kdo by nařízení porušili, hrozí smrt. Ulice Staré čtvrti navíc děsí kromě nepřátelských jednotek i kolaboranti z řad místních obyvatel. Podaří se Hochům od Bobří řeky udržet v této tíživé době své sdružení pohromadě?
recenze Bruntál über alles
Je rok 1990 a v Bruntále zdejší početná německá komunita organizuje demonstraci za svá národnostní práva. V necelé třetině zastavený poválečný odsun totiž způsobil, že sudetoněmecká menšina v této oblasti zůstala, avšak podobně jako z té romské se z ní stala vrstva lidí druhé kategorie. Nyní, jen pár okamžiků po sametové revoluci, by se situace mohla zlepšit, vždyť prezident Havel dokonce začal hovořit o omluvě za vyhnání.
zpráva Novinky nabídnou chladnokrevné zločiny i žhavou romantiku | Nové audioknihy 07/2024
Audioknižní novinky tentokrát nabídnou chladnokrevné zločiny i žhavou romantiku. Schválně:
recenze Apokalyptické putování válkou rozbíjenou Ukrajinou
Učitel Paša se vydává skrz frontovou linii pro svého synovce, uvízlého na okupovaném území. Je začátek roku 2015 a na části Ukrajiny nedávno začal válečný konflikt, který bohužel hned tak neskončí. Zhruba tak by se dala v krátkosti shrnout výchozí situace Žadanova románu Internát, v originále vydaného roku 2017, v překladu do češtiny pak roku 2023, v němž spatřila světlo světa i audiokniha.
recenze Hit Netflixu jako audiokniha
Značka Bird box je už známá a zavedená. Nejčastěji si ji lidé mohou spojit s vynikajícím filmem V pasti z produkce Netflixu z roku 2018, v němž hlavní hrdinku Malorie úctyhodně ztvárnila Sandra Bullock. Ne všichni ale vědí, že  už v roce 2016 u nás pod stejným názvem vyšla i předloha z pera Joshe Malermana. Pro všeobecný úspěch ji následně vydal Fobos – to už pod názvem Bird box, který skrývá mnohem lepší analogii k příběhu. Aby toho nebylo málo, tak se další do řady přidalo nakladatelství Kanopa, tentokrát s audioknihou. Jak se povedla?
recenze Jan Vlasák dokončil úkol pro Rudolfa Hrušínského
Pootevřená dvířka jedné z desítek skříněk zaměstnanecké šatny mohou představovat zcela nevinnou záležitost. Ne tak v hotelu Majestic, kde se za nimi skrývá tělo uškrcené ženy, která se teprve před několika dny ubytovala se svou rodinou v přepychovém apartmá o několik pater výše. Co hledala v podzemních prostorách, kam hosté nemají mít přístup? Zapeklitá Vražda v hotelu Majestic je případ jako stvořený pro komisaře Maigreta. Obzvlášť, když brzy dojde k dalšímu úmrtí.
zpráva Ponor do života afghánské společnosti
Téměř každý si pamatuje, co dělal 11. září 2001, kdy všechny televize odvysílaly děsivé scény teroristického útoku ve Spojených státech. Devatenáct příslušníků Al-Káidy tehdy uneslo čtyři civilní letadla. Dvě narazila do věží Světového obchodního centra v New Yorku, třetí do Pentagonu a čtvrté se po souboji mezi teroristy a pasažéry zřítilo v Pensylvánii. Útoky si vyžádaly životy přibližně tří tisíc lidí a odstartovaly americkou vojenskou odvetu v Afganistánu.
zpráva Hvězdami nabité audioknižní novinky | Nové audioknihy 06/2024

Aktuální audioknižní novinky jsou nabité hvězdami. Schválně, kolik jich napočítáte.

recenze V peklíčku není teplíčko
Literární činnost devětačtyřicetiletého Romana Bureše působí na české žánrové scéně jako velmi vítané a velmi osvěžující překvapení. Vedle potěšujících atributů, jakými jsou třeba výborná stylistika, pohrávání si s klišé a jejich boření nebo dokonalá kontrola nad templem vyprávění, totiž jeho texty nezřídka překvapují i notnou dávkou originality a často i zjevnou neochotou jít tou nejsnazší či nejvíc se nabízející cestou.
zpráva Zvolte svou audioknihu roku 2023
Anketa Audiokniha roku 2023 je v plném proudu a kromě odborné poroty můžete její výsledky ovlivnit i vy. Stačí, abyste hlasovali pro vaši oblíbenou nahrávku v kategorii Cena posluchačů.
recenze Proč se to muselo stát?
Studentka psychologie, která udělala největší chybu ve svém životě. Výstřední rodina pečlivě střežící svá tajemství. Odlehlý statek, na kterém se dějí zneklidňující věci. Islandská autorka napínavých detektivních thrillerů Yrsa Sigurðardóttir se vrací na scénu s čerstvou sérií Černý led. Román Není úniku nás zavede do téměř liduprázdné oblasti kolem fjordu Hvalfjörður, místa činu čtyřnásobné vraždy. Bestiální pachatel musí být dopaden stůj co stůj! Utekl, nebo je na dosah ruky?
Zobrazeno: 1 - 12 z 4089
předcházející 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující