zpráva Nové audioknihy od Vondrušky až po Walliamse 05/2023
Něco pro děti, trocha historie i seberozvojové audioknihy – to jsou aktuální novinky. 
téma Jan Vlasák 80: Od Oveho k Maigretovi
Oblíbený herec Jan Vlasák slaví v těchto dnech své osmdesáté narozeniny. Uznání si získal nejen svým dlouholetým působením na divadelních prknech předních tuzemských scén, ale i účinkováním před kamerou. Do povědomí  diváků se zapsal nejen v českých filmech a seriálech jako byly První  republika, Svět pod hlavou nebo Gangster Ka, ale i v několika zahraničních snímcích (Hostel). Svůj hlas propůjčil v dabingu desítkám zahraničních hereckých kolegů, využívá ho ale s oblibou i v práci před mikrofonem v nahrávacím studiu. Nespočet četeb a dramatizací má na svém kontě díky rozhlasu, úctyhodný je ale i výčet jím interpretovaných audioknih. Janu Vlasákovi tímto gratulujeme k významnému životnímu jubileu a věnujeme mu, stejně jako vám, posluchačům, tento výběr z jeho audioknižní tvorby.
recenze Severský mix humoru a vraždění
Inspektoru Gunnaru Barbarottimu začaly přicházet dopisy od vraha. Ten v nich oznamuje jména lidí, které plánuje v blízké době připravit o život. Nevyřešená série vražd je něco, co děsí všechny kriminalisty a není proto divu, že i v tomto případě jede celý tým na plné obrátky. Jenže proti policii tentokrát nestojí jen rafinovaný zabiják, ale i silný zájem médií, který Barbarottimu zkomplikuje i osobní život. Vrah ovšem nezahálí a přechází od slov k činům. Začíná tím psát Úplně jiný příběh, než by inspektor Barbarotti chtěl.
zpráva Nové audioknihy pro všechny 04/2023
Beru jed na to, že si z aktuálních audioknižních novinek vybere opravdu každý.
recenze Retro true crime povídky
Vraždy a zločiny fascinují veřejnost od nepaměti. Není náhodou, že žánr detektivek patří k těm nejpopulárnějším a to jak v prostředí klasického knižního trhu, tak v případě audioknih. Vedle detektivních a thrillerových fikcí ale existují i díla, která v různé míře vychází ze skutečných zločinů. Mezi ně patří i Staré vraždy (10 československých kriminálních příběhů).
audiokniha Staré vraždy (10 československých kriminálních příběhů)
Deset kriminálních příběhů podle skutečných událostí čte herec Norbert Lichý

Známé případy vražd, které se odehrály na různých místech Československa v letech 1969–1979. Zkušený autor I.M.

Jedlička napsal podle vyprávění špičkových kriminalistů čtivé povídky, které mají napětí a spád. Vyprávění herce Norberta Lichého vrací posluchače do časů před čtyřmi desítkami let a věrohodně popisuje pátrání po pachatelích nejbrutálnějších zločinů tehdejší doby. Autor odhaluje všechny souvislosti a pozadí dramatických případů z historie naší kriminalistiky.
zpráva Audioknižní připomínka Mezinárodního dne památky obětí holocaustu
Na datum 27. ledna připadá každoročně už několik desítek let Mezinárodní den památky obětí holocaustu. V tento den byl v roce 1945 osvobozen koncentrační tábor v Osvětimi, připomínka však slouží jako symbol osvobození i všech ostatních obdobných míst nacistické hrůzy. Připomenout si osudy lidí, kteří se stali oběťmi válečného teroru, můžeme i pomocí audioknih. Některé z nich vám nabízíme v tomto přehledu.
audiokniha Úplně jiný příběh
Co skutečně stojí za sérií brutálních vražd? Smí mít muž zákona prázdniny? Na Severu? Když je vrah pořád o parník napřed?

Policista by si neměl vybírat dovolenou, neboť ta mu zbytečně narušuje běžný pátrací režim. Na vlastní opálenou kůži to pozná stárnoucí pochybovač Gunnar Barbarotti, jemuž není souzeno si v životě citově vygruntovat a zaláskovat se zase jako mladík. Sotva se o to s partnerkou pokusil, už zanedbal sérii vražd, která mocně zakroutí šrouby jeho mozkových závitů.

Pachatel ho totiž poštou pravidelně obesílá sáhodlouhými výklady, proč vzal spravedlnost do svých rukou a koho jmenovitě hodlá odpravit příště. Co přesně se událo v Mousterlinu na bretaňském pobřeží, kde se před pěti lety rekreovala nesourodá šestice Švédů, kteří se nyní stávají oběťmi vrahovy krvavé pomsty? Proti houževnatému vyšetřovateli pídícímu se po pravém motivu řežby tentokrát stojí psychopat, jenž se strážcům zákona poťouchle vysmívá a přibírá do hry i bulvární pisálky. Tak jen aby se nepřepočítal, protože buldok z Kymlinge není na záhadu sám…

Za druhý případ inspektora Barbarottiho obdržel autor cenu za nejlepší švédskou detektivku roku 2007. Celkově už potřetí. Není divu, jelikož mistrovsky navázal na proslulý abecední případ Agathy Christie.
recenze O tomhle artu ne/mluvme
Knihy o umění obvykle nestojí v centru čtenářské pozornosti, i jejich audiální zpracování jsou proto vcelku raritní záležitostí. Není se čemu divit, takové publikace zpravidla nedávají smysl bez bohaté výtvarné přílohy. Poměrně neobvyklou cestou, jak takovou knihu pojmout, se vydal Jan H. Vitvar. Jeho Umění, kterému nikdo nerozumí s podtitulem Historky z podsvětí výtvarné kultury coby audioknihu v roce 2022 vydal OneHotBook v režii Hynka Pekárka a interpretaci Petra Jeništy.
zpráva Naposlech TOP 5 2022
Spolu s tím, jak otáčíme první stránky v novém kalendáři a zvykáme si na to, že číslovka 2023 už neoznačuje nadcházející, ale aktuální rok, začínají po krátké vánoční odmlce vycházet letošní první nové audioknihy. Zastavme se ale ještě na chvíli u těch loňských. V redakci naposlech.cz jsme pro vás totiž připravili výběr pěti nahrávek, které nás v roce 2022 zaujaly. Podívejte se na náš TOP5 audioknižních tipů, seřazených v abecedním pořadí!
 
zpráva Nesbø, Vondruška, Kotleta a další čerstvé novinky 03/2023
Pojďme se společně podívat na lednovou smršť nových (nejen) detektivních audioknih.

 
recenze Pohádková magie lesa ožívá v Trojanově podání
Vúdúlínek není Budulínek. Vúdúlínka se všichni bojí, i když vlastně není nijak zlý. Alespoň ne naschvál. Avšak poslouchat o něm je zábavné a velmi příjemné, a to nejen díky autorce Daniele Fischerové, ale taktéž zásluhou interpreta Ivana Trojana.
Zobrazeno: 1 - 12 z 3578
předcházející 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující