recenze Poslouchat hlas srdce
Kdo dneska netouží cestovat, jako by snad ani nebyl. A kdo si píše deník či pečlivé zápisky, tomu hrozí, že ho osloví některý z nakladatelů s odhodláním vydat cestopis knižně. A potom audioknižně, přičemž si autor s nakladatelstvím položí otázku, zda si svoje vlastní zápisky v rámci zachování autentičnosti načte sám, či osloví zkušeného interpreta. Už jsme mohli slyšet zcestovalého Ladislava Ziburu, který následně své audioknihy svěřil hlasově zkušenějšímu Miloni Čepelkovi a pak Martinu Písaříkovi. Můžeme si ale také užívat nakřáplý hlas populární Terezy Ramba, která čte svoje vlastní nevšední zážitky, opíraje se o školený projev a hlas. Audiokniha Myslet srdcem stojí někde mezi.
rozhovor Chybějící střípky mozaiky
Poté, co Henning Mankell v polovině devadesátých let dopsal Usměvavého muže, čtvrtý román ze série s komisařem Kurtem Wallanderem, měl v plánu pro další příběh zpracovat téma zneužívání dětí. Když nedokončený stostránkový rukopis shledal natolik depresivním, že jej spálil, začaly mu v mysli namísto toho naskakovat nápady na události, které se odehrály ještě před samotným začátkem série. Ty se postupem času zhmotnily v trojici časopisecky vydaných povídek, které autor roku 1999 doplnil o dva dosud nevydané texty. Tím dal vzniknout sbírce Pyramida, kterou tehdy zamýšlel wallanderovský svět završit. Jak dnes víme, toto pravidlo později porušil a k postavě, která jej v literárním světě proslavila, se ještě v několika případech nakrátko vrátil, přesto pětice kratších detektivek tvoří v rámci celé série zvláštní výjimku.
recenze Ženy promlouvající ze tmy
Audioknižní verzí rozhovorů se šumavskými samotáři Raději zešílet v divočině jsem byla naprosto uchvácená. Bez zaváhání jsem tedy vložila do přehrávače novinkový titul Aleše Palána s uhrančivým názvem Nevidím ani tmu. Na knihu jsem měla políčeno už od prvních zmínek o vydání. Zajásala jsem tedy, když vydavatelství Tympanum oznámilo, že je k dispozici také jako mluvené slovo.
zpráva Horké audioknižní novinky pro horké dny
Pojďme se společně podívat, jaké audioknižní tituly připravili vydavatelé v tomto příšerném horku.
audiokniha Studie v šarlatové
Doktor Watson se vrací se zraněním z Afghánistánu do Londýna. Náhodou potkává svého přítele Stamforda, který mu zprostředkuje setkání se Sherlockem Holmesem. Protože se jim ten druhý zamlouvá, najmou si byt č. 221B na Baker Street. Watson se zajímá, jakou má Holmes práci, a zjistí, že je soukromý detektiv.
recenze Jak to všechno začalo
Do prázdného pokoje s potrhanými, plesnivými tapetami nepropouštělo špinavé okno příliš mnoho světla. I v příšeří však bylo jasně patrné mrtvé tělo, ležící na podlaze. Tak začíná vyšetřování vraždy neznámého muže na londýnském předměstí, při němž se na místě činu spolu sešli policejní detektivové Lestrade a Gregson s přizvaným soukromým konzultantem Sherlockem Holmesem a jeho novým spolubydlícím Johnem Watsonem. Podaří se silou dedukční metody Holmesovi dopadnout pachatele, jenž po sobě zanechal na stěně zlověstný krvavý nápis, dřív, než příslušníkům Scotland Yardu?
téma Kouzlo hlasu Libuše Šafránkové
Před několika dny nás opustila herečka Libuše Šafránková. Vedle televizních, filmových a divadelních rolí jsme její hlas mohli slyšet i v celé řadě nahrávek mluveného slova pro děti i dospělé. Proberme se archivem Supraphonu, připomeňme rozhlasové četby a dramatizace a zaměřme se i na audioknihy, které vznikly u dalších vydavatelů.
recenze Nejslavnější psisko se vrací
Ve světové literatuře najdeme spoustu slavných zvířecích hrdinů. Ale v detektivním žánru bychom za nezpochybnitelnou jedničku nejspíše vybrali bezejmenného psa sídlícího v devonském hrabství, který trápí rod Baskervillů. Pes baskervillský, jak se označuje v nejznámějším případu Sherlocka Holmese, se na rozhlasových vlnách i zvukových nosičích objevuje pravidelně. Proto nepřekvapilo, že se svou troškou do mlýna přišel i Témbr, který do světa vypustil svou verzi letos v dubnu. Jak nová adaptace vyšetřování záhadného úmrtí sira Charlese Baskervilla, z něhož je obviněno strašidlo z rodové kletby, dopadla?
recenze Kriminalista v boji s dětskou vzpomínkou
Detektivní série jsou i mezi audioknižními posluchači velmi oblíbené a jistě právě proto je jich na trhu nepřeberné množství a další stále přibývají. Vydavatelství OneHotBook nedávno sáhlo po prvním dílu řady irské autorky Tany Frenchové, zasazené do působivého prostředí dublinského oddělení vražd. O kvalitách kriminálního thrilleru V lesích svědčí i fakt, že byl ověnčen Cenou E. A. Poea za nejlepší prvotinu roku 2008.
recenze Agatha pro tři hlasy
Jaké by to bylo řešit skutečné zločiny stylem oblíbených literárních hrdinů? Takovou otázku si položili Tommy a Pentlička a rozhodli se vydat po stopě zlodějů, únosců či vrahů vybaveni rekvizitami, které jim utkvěly v paměti při četbě detektivních románů. Osvědčí se v praxi postupy, které znají z knih, nebo jim k řešení dopomůže spíše vlastní důvtip a nápaditost? A protože jim nechybí ani soutěživost, snaží se každý z nich rozlousknout zločin dříve než jeho protějšek.
recenze Loučení mnoha barev
Návrat k formátu povídky nemohl pro německého spisovatele Bernharda Schlinka dopadnout lépe. Barvy loučení znovu potvrzují jeho mimořádný um citlivě, jazykově bez zbytečných příkras, zachytit i ty nejniternější projevy lidského prožitku. A tentokrát vše prostupuje prvek loučení.
recenze Kam zmizely?
Je polovina šedesátých let a v realitě všedního života se střetává nostalgie po dávno zmizelých časech s novými pořádky. Alespoň tak ve svém detektivním románu Na dosah ruky líčí dobovou atmosféru jeho autor Václav Erben. Jako místo dějiště si tentokrát vybral starý pražský činžovní dům, jehož chátrající, kdysi výstavní byty, obývá různorodá skupina obyvatel. Nechybí zde právník na penzi, známý herec, instalatér, akademik či celník. V posledním patře bydlí malíř, jehož přítelkyně kdysi tvořila pár s kapitánem Exnerem. A právě za ní vedou detektivovy první kroky, když po omšelém schodišti stoupá patro za patrem, aby vypátral, co se přihodilo dvěma starým obyvatelkám domu, které namísto cesty do lázní beze stopy zmizely.
Zobrazeno: 1 - 12 z 3027
předcházející 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující