recenze Kryštof Hádek se vrací jako Standa Pekárek
Karel Hynie působil takřka čtyřicet v Československé a posléze i v České televizi. Autorsky stál za celou řadou pořadů, avšak aktuálně si recipienti jeho jméno spojují především s nedávno uvedeným pětidílným seriálem Volha. Hynie je totiž autorem knižní předlohy, podle které Jan Pachl tento velice úspěšný seriál napsal. Volha ale nedávno dostala také audioknižní podobu. Jak si vedla?
zpráva Reportáž ze Světa knihy 2024 a přehled audionovinek
Minulý týden otevřel už po devětadvacáté návštěvníkům své brány pražský veletrh Svět knihy. Své místo zde mezi vystavovateli měli i zástupci audioknižních vydavatelství, kteří si pro milovníky mluveného slova vedle různých akcí přichystali i nemalou porci novinek. Někteří nás dokonce nechali nahlédnout pod pokličku chystaných projektů, takže vám můžeme prozradit, jaké bestsellery se letos dočkají svého pokračování!
recenze Radostný zážitek s klepajícím stolečkem
Jak populární asi byly domácí spiritistické seance, o tom si můžeme udělat obrázek při četbě mnohých děl britských autorů aktivních hlavně ve třicátých letech minulého století. Jak se ale s audioknižním vydáním románu Agathy Christie Sittafordská záhada, který z výsledků jedné takové seance přímo vychází, popral tým z vydavatelství Audiostory, o tom se můžeme přesvědčit velice rychle.
zpráva Wallanderova labutí píseň, Maigret mezi mafiány a další novinky | Nové audioknihy 21/2024
Tak copak si to tentokrát poslechneme? Vítejte u přehledu nejčerstvějších audioknižních novinek.
recenze Lidskost stavěná před profesi
Když se po listopadu 1989 otevřela stavidla svobodnému vydávání literatury, nastal všeobecný boom nových edic a reedic knih, které mohly v minulém režimu vycházet jen v samizdatu (ilegálních malonákladových strojopisných edicích) nebo jako zamýšlený kontraband v několika málo exilových nakladatelstvích. Zdálo se tehdy dokonce, že o knihy povolených autorů už nikdy nebude zájem. Přesto několik z nich, ať už předchozím režimem podporovaných, nebo jen trpěných, osvědčilo svou životaschopnost a dokonce popularitu.
recenze S tygřicí po boku vzhůru za dobrodružstvím
Mezi klasiku dobrodružné literatury se řadí i dnes možná trochu pozapomenutý romanticky laděný příběh námořního kapitána Korkorána.  Ten se vydává do Indie, aby odsud pro Učenou lyonskou společnost přivezl posvátnou knihu Gurukaramtu. Po svém boku má neustále věrnou společnici, tygřici Jiskru, které kdysi pomohl v nerovném souboji s krokodýlem. Získá v zemi Maráthů nakonec vzácnou knihu, nebo něco zcela jiného?
recenze Velké dějiny malých vynálezů
Pokud se člověk zajímá o dějiny a začne o nich hlouběji přemýšlet, brzy mu přestane stačit onen školou vytyčený a společností požehnávaný rámec tzv. velkých dějin. Dřív nebo později mu totiž dojde, že vedle těch zásadních a formativních událostí musely probíhat i dějiny malé, dějiny individuálních lidských osudů. Malé dějiny, které se děly v rámci těch velkých, na jejich pozadí a často i jim navzdory, a to nikoli jen jako nějaká zajímavost, nýbrž jako jejich nedělitelná součást.
recenze (Ne)očekávaná pavučina lží
Někdejší učitelka a právnička Shari Lapena o sobě dala poprvé vědět před osmi lety bestsellerovým literárním debutem Manželé odvedle. Od té doby si knihy této kanadské autorky oblíbily miliony čtenářů po celém světě. Na začátku května se u nás objevila i její aktuální, v pořadí už sedmá kniha, Všude samí lháři. Jako audiokniha dorazila k posluchačům dokonce ještě dokonce o chlup dříve, než tištěná verze na pulty knihkupců.
zpráva Zbrusu nový Stephen King i Agatha Christie | Nové audioknihy 20/2024
V tomto týdnu nabízejí audioknižní vydavatelé zbrusu nového Stephena Kinga i klasickou Agathu Christie.
recenze Jak se hádá duše s tělem
Český psychiatr Radkin Honzák během své dlouhé praxe dospěl k psychosomatickému přístupu ke zdraví a nemoci a své názory se rozhodl publikovat v ucelené podobě v publikaci nazvané příznačně Psychosomatická prvouka. V roce 2017 vyšla v nakladatelství Vyšehrad a nyní se pod hlavičkou vydavatelství Voxi dostává na trh i jako povedená audiokniha.
recenze Kohoutův román kontrastů
Spisovatel a dramatik Pavel Kohout, který postupně zvládl stát se symbolem stalinismu, nadějí Pražského jara, domácí lidskoprávní opozice i československého exilového mainstreamu, má ve své tvorbě několik nadmíru povedených děl, která spadají do obecné definice absurdní literatury.
zpráva Na Pláži v Chorvatsku s Deníky Alana Rickmana | Nové audioknihy 19/2024
Vydejte se s audioknižními deníky Alana Rickmana třeba na chorvatskou pláž. Mořeplavbou.
Zobrazeno: 1 - 12 z 4223
předcházející 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující