zpráva Nové detektivky, fantasy ale i romantika do uší | Nové audioknihy 21/2023
Nové audioknihy to jsou tentokrát detektivky, fantasy ale i romantika. Pojďte si vybrat.
recenze O skoro nejlepších kamarádech
Slon v Polívce je – jak název napovídá – zábavnou knihou určenou primárně dětem. I když jistě, mohlo by se s takovým názvem jednat i o kuchařku, jenže to by tou Polívkou nesměl být myšlený rybník. Jak to dopadne, když se slon zasekne v rybníku a poblíž se objeví parta – trochu znuděných – skoro nejlepších přátel, o tom vypráví Jiří Holub ve své nejnovější knize…
recenze Stehy šité deziluzí
V obchodě se setkají dvě ženy. Jedna druhou nenápadně pozoruje, protože obě ví, kdo je ta druhá, a každá z nich si přitom myslí, že její sokyně nemá tušení, s kým má tu čest. Manželka a milenka jednoho muže. Přesně touhle výchozí situací startuje románový debut Sáry Zeithammerové Stehy, vydaný v audio podobě letos u Témbru jako šestihodinová četba.
recenze Václav Havel pro školní děti
Biografická publikace spisovatele a nakladatele Martina Vopěnky Václav Havel – mocný bezmocný ve 20. století spadá do kategorie dějepisných publikací pro děti a mládež. S nimi se už před drahnou dobou roztrhl pytel a chrlení nových a nových titulů neustává, dokonce se nikoli nevýznamně přelévá i do produkce audioknih. Chtělo by se říct: zaplať pánbůh, kdyby jen úroveň titulů nebyla tak moc nevyrovnaná a kdyby většinu produkce netvořil bezcenný balast, nad jehož případným nevzniknutím by nebylo třeba ani trochu plakat.
recenze Kapitán Exner mezi archeology
Václav Erben a jeho detektiv Michal Exner patří do zlatého fondu české detektivky. Čtenáři a čtenářky milují kapitána Exnera od šedesátých let, před několika lety se jeho příběhy dokonce dočkaly seriálového zpracování. Vražda pro zlatého muže je pak pátým počinem na audioknižním poli.
zpráva Audioknižní novinky u kterých se budete bát | Nové audioknihy 20/2023
Představujeme audioknižní novinky u kterých se budete bát, ale nejenom ty.
recenze Pohádkové pohlazení
7 hlasů, 7 kraťoučkých příběhů pro malé děti, které ukazují 7 lidských slabostí. Závist, lakomství, lenost nebo marnivost… Ale nejen je. Jak už to tak v pohádkách bývá, ukazují také víru v poučení a v to, že dobré srdce každého z nás dokáže dělat opravdové zázraky. Vydavatelství Čti mi! přichází s neobyčejnou audioknihou krátkých pohádek, které pohladí po duši i nejednoho dospělého.
recenze Když vás Saša Rašilov vezme na ostrov Marsyas, budete se jen blaženě usmívat
Travis John Klune je americkým autorem fantasy s LGBT+ hrdiny v hlavní roli. Ať už šlo o jeho prvotinu Bear, Otter and the Kid, či Into This River I Drown, vždy v nich šlo o boření stereotypů LGBT+ postav. Nejinak je tomu v knize Dům v blankytně modrém moři, která se stala bestsellerem New York Times a za níž získal také ocenění Alex and Mythopoeic Awards. Příběh Linuse Bakera by se mohl na první pohled zdát dalším z klonů Sirotčince slečny Peregrinové, ale opak je pravdou. Místo dalšího hororově laděného vyprávění plného tajemství přináší fell good příběh o tom, že je jedno, jak vypadáte nebo jaké křivdy si v sobě nesete, důležité je, jací jste uvnitř.
téma První dámy současné české literatury
Domácí literární scéně dominuje poslední léta fenomén českých autorek, zabývajících se dramatickými dopady dějinných událostí na jednotlivce či rodiny. Někdy se odehrávají ryze v současných kulisách, jindy v temných dobách nedávné historie naší země. Pojďme si současné přední tuzemské spisovatelky a stopu, kterou doposud zanechaly v audioknižním světě, blíže představit.
recenze Sobota vždycky skončí
Viktorie Hanišová patří na současné tuzemské scéně mezi nejoblíbenější spisovatelská jména. Neděle odpoledne je přitom teprve druhým audioknižním zpracováním jejího díla, vynecháme-li účast v povídkových antologiích. Román vydal v loňském roce OneHotBook, v režii Martiny Frejové Krátké ji načetlo trio Filip Kaňkovský, Dita Kaplanová a Jan Vlasák.
recenze Důsledná režijní práce jako obrovský klad audioknihy
Nikým neviděna, nikým neslyšena prochází chodbami luxusního hotelu Regency Grand. Hosté ji nevnímají, je pro ně vzduch. Můžou si ale být jistí, že Ona sleduje je. Pokojská… Molly z románu kanadské spisovatelky Nity Prose to opravdu nemá jednoduché. Nedávno jí zemřela milovaná babička, která ji vychovala, a ona zůstala na světě úplně sama. Nemá moc přátel a těm, které tak nazývá, bezmezně důvěřuje. Práce pokojské v hotelu, kde ji všichni mají minimálně za podivínku, ji sice naplňuje, avšak finančně to příliš nezvládá. Uklízení je jejím posláním, nic ji nečiní šťastnější než „navracet pokoje do perfektního stavu“. Mollyin jednotvárný a na rituálech založený život se však obrátí vzhůru nohama v den, kdy v jednom apartmá najde váženého hosta, pana Blacka, mrtvého. 
zpráva Po stopách Pratchetta, Mauglího a skutečných zločinců | Nové audioknihy 19/2023
Vydejte se s námi po stopách nových, ještě žhavých audioknih.
Zobrazeno: 1 - 12 z 3736
předcházející 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 následující