Dagmar Čárová
Sedmašedesáté narozeniny dnes slaví herečka Dagmar Čárová, životní partnerka herce Petra Olivy, původně divadelní herečka, která se od roku 1993 věnuje téměř výhradně dabingu, ale také rozhlasovému herectví a načítání audioknih.
V její interpretaci vyšlo pět dílů historické série Kočár do neznáma autorky Hany Marie Körnerové mapující osudy dvou sester Hermíny a Stefanie v turbulentní době konce 18. a začátku 19. století.
Spolu s Jaroslavem Pleslem se podělila rovným dílem o načtení čtyř románů Thomase Harrise s hlavní postavou kanibala a sériového vraha Hannibala Lectera. V její interpretaci vyšly prostřední dva romány Mlčení jehňátek a Hannibal.
V roce 2023 načetla pro Audiotéku třídílnou niterná zpověď jedné z nejvýznamnějších dánských autorek 20. století Tove Ditlevsenové nazvanou Kodaňská trilogie. Autorka, jejíž život skončil v roce 1967 sebevraždou, otevřeně vypráví v částech Dětství, Mládí a Závislost o svých milostných vzplanutích, složitém manželství bez citu či o mateřství.
Jiří Langmajer
Už jen rok ode dneška schází k šedesátce oblíbenému herci Jiřímu Langmajerovi, držiteli Thálie pro umělce do 33 let z roku 1999.
Herec s bohatou filmografií a nemalým množstvím televizních rolí i rolí v původně streamovaných seriálech (za všechny cholerický hokejový trenér v seriálu Lajna či doktor Tomáš Hruška v Ordinaci v růžové zahradě) se uplatnil i v dabingu, jako rozhlasový herec a také načetl několik audioknih.
V desetidílné rozhlasové dramatizaci románu polského klasika Boleslawa PruseFaraon, kterou v roce 2005 natočila podle scénáře Jitky Škápíkové režisérka Markéta Jahodová, ztvárnil hlavní roli Ramsese, nejmladšího syna současného faraona a následníka trůnu.
V roce 2010 natočil ve studiu Ml 91 v režii Nadi Dvorské klasickou povídku a jeden z iniciačních textů moderní detektivky Vraždy v ulici Morgue Edgara Allana Poea. Dvojnásobnou brutální vraždu v zamčeném pokoji vyšetřuje August Dupin, jeden z předchůdců, ale i předobrazů postavy Sherlocka Holmese.
V roce 2020 vyšla audiokniha obsahující zpověď našeho nejznámějšího neurochirurga Vladimíra Beneše Mé cesty do hlubin mozku, jíž byl Langmajer hlavním interpretem.