Jack Crabb má 111 let a podzim života tráví v domově důchodců. Není to ale jen tak obyčejný stařec. Za svůj nezvykle dlouhý život byl svědkem mnoha pozoruhodných událostí. Když v roce 1852 jejich karavanu na cestě do Kalifornie zmasakrují Čejeni, musí Jack Crabb jako kluk opustit vše, co dosud znal, a stát se součástí indiánského kmene. Kromě toho, že v průběhu let hledá vlastní identitu na pomezí dvou kultur, zaplete se do bouřlivých dějin Divokého západu. Stane se aktérem bitvy u Washity nebo debaklu u řeky Little Bighorn. Má tedy o čem vyprávět.
Kristína Slabáková
- kategorie: Redakce
Audioknihy tvůrce:
Bílého tesáka a Volání divočiny Jacka Londona můžeme i po letech od jejich vydání pořád považovat za právoplatné klenoty literatury. V obou románech se Londonovi nejenom podařilo vystihnout kruté a drsné poměry, které panovaly během Zlaté horečky v oblasti Klondiku, ale díky nezvyklému způsobu vyprávění zdůraznil i téměř filozofické otázky ohledně lidské a zvířecí přirozenosti a jejich návratu k přírodě.
Petra Štarková nepatří mezi klasické autory české fantastiky. Její tvůrčí záběr je o hodně širší: Jako vystudovaná a praktikující psycholožka se podílela na několika knihách z edice Má to háček, ve kterých vystupují dětští hrdinové potýkající se s různými problémy, jako například autismus, nebo cukrovka. Na kontě má také knihu o psychologii určenou dětem a encyklopedii, která by měla děti seznámit s právem, zákony a fungováním státu. Svou lásku k fantastice ale nezapře, je totiž také autorkou povídek, které vyšly v několika sbírkách.
Steampunk je poněkud specifický, ale pořád velmi oblíbený subžánr fantastiky. I na české půdě se mu úspěšně věnuje několik autorů. Navzdory tomu, že povídek, které se tímto tématem zabývají, existuje celkem dost, na první český steampunkový román si fanoušci museli počkat až do roku 2015. Tehdy se na pulty dostala kniha Petry Slovákové, Démon z East Endu.