Vyhledat

první webový magazín o audioknihách

Miroslav Táborský

Miroslav Táborský (foto: Jan Faukner)
Miroslav Táborský (foto: Jan Faukner)

Vystudoval fyziku na pedagogické fakultě a poté absolvoval DAMU. Do prvního angažmá nastoupil v kladenském divadle. Později působil v Divadle E. F. Buriana, Studiu GAG, Divadle pod Palmovkou a v Divadle Labyrint. Jeho domovskou scénou se stalo Divadlo v Dlouhé v Praze.

Často pracuje ve filmu a natáčí i v zahraničí. Z českých filmů jmenujme například Černí baroni, Konec básníků v Čechách, Kolja, Lotrando a Zubejda, Tmavomodrý svět nebo Mazaný Filip.

text: Tympanum

Audioknihy interpreta:

30 pověstí o městech, hradech a zámcích
30 našich známých měst, hradů a zámků představuje audiokniha pověstí určených malým i velkým posluchačům Herec Miroslav Táborský vypráví příběhy z různých míst Čech a Moravy plné dobrodružství a napětí. Posluchači se díky poutavému, napínavému a přístupnému zpracování vybraných bájí a legend Josefa Pavla, Adolfa Weniga a V. V. Tomka mají možnost seznámit s historií našich nejznámějších národních památek. V řadě pověstí vystupují postavy z našich dějin – králové, knížata a rytíři. Dávné příběhy z Prahy, Karlštejna, Strakonic, Kokořína, Vsetína, Žebráku, Náchoda, Kamýku, Svitav a dalších míst ve vynikajícím podání. Autoři pověstí: Adolf Wenig, Josef Pavel, V. V. Tomek
Andělé s vlčím cejchem
Portréty dvanácti hudebních osobností, jejichž životy ovlivnila tragická éra budování Třetí říše. Někdo se na ní podílel dobrovolně, jiný ze strachu o sebe a své blízké, další byl víceméně přinucen. Jak se ve své době zachovali Herbert von Karajan, Franz Lehár, Carl Orff, Richard Strauss a další? A jak by se v době poprav a koncentračních táborů zachoval kdokoli z nás?
Přejít nahoru