Vyhledat

Ondřej Doubrava

Životní a profesní cestu spojuje dlouhodobě především s hudebním divadlem. Byl dlouholetým šéfredaktorem serveru Musical.cz, autorem odborných článků, od roku 2011 se podílel na realizaci muzikálových představení jako dramaturg. Po dvou letech testování her v Bohemia Interactive a následujícímu životnímu kotrmelci uplatňuje své divadelní zkušenosti i v audioknižním segmentu a zkoumá rozdíly a propojení divadla s mluveným slovem.

Jako muzikálový dramaturg debutoval v Městském divadle Brno spoluprací na muzikálové komedii Shop of Horrors (Kvítek z horroru). Následně vznikly s jeho dramaturgickým přispěním další dvě důležité české premiéry: broadwayská legenda RENT v anglické i české jazykové verzi v Divadle Na Prádle a muzikál Ray Bradbury’s 2116, na motivy Bradburyho povídek v anglickém jazyce v divadle Semafor. 

Ve spolku art4rent byl hnacím motorem pro uvedení autobiografického komorního muzikálu Tick, Tick… Boom! v Divadle Na Prádle v únoru 2018. Na listopad 2019 připravuje v art4rent na stejném místě českou premiéru amerického kultovního muzikálu Ne/Normální (Next to Normal).

Audioknihy tvůrce:

O čertovi
Pomaličku nám nastává čas adventní a konec roku. Doba pohádková. Jistě jich do změny letopočtu zvládneme díky různým médiím zkonzumovat až několik desítek. Proč tedy nepřinést malý předvánoční tip, jak jinak než do uší.
Můj život mezi slzami a smíchem
Pokud bychom hledali typickou současnou reprezentantku českého herectví, jistě by se z odpovědí široké veřejnosti vylouplo mezi prvními jméno Jiřiny Bohdalové. Nejen v souvislosti s mnoha populárními televizními Večerníčky, kterým propůjčila svůj hlas, ale také pro herecké výkony na divadle, ve filmech a televizních inscenacích, a jistě i pro výraznou stopu v rozhlasové tvorbě a v nahrávkách mluveného slova patří tato herečka mezi ty nejpopulárnější. V audioknižní novince Můj život mezi slzami a smíchem, kterou napsala společně s Jiřím Janouškem, Bohdalová rekapituluje u příležitosti významného jubilea významné okamžiky svého života. A je nasnadě, že důležitých událostí a zásadních lidských i profesních setkání zažila skutečně ohromné množství.
Čaroděj ze země Oz
Není pochyb o tom, že kniha Lymana Franka Bauma Čaroděj ze země Oz z roku 1900 je jednou z největších amerických klasik. A zdaleka přitom nemusíme zůstat jen u literatury – stačí se porozhlédnout po filmových adaptacích a více či méně souvisejících příbězích. Zároveň je však nutno jedním dechem dodat, že u nás tato látka nikdy nezdomácněla.
Na cestě domů... vždycky
Rudy Linka, jeden z našich nejvýznamnějších současných kytaristů a velmi aktivních popularizátorů jazzu a kvalitní hudby obecně, se nedávno ve své knize Na cestě domů… vždycky pustil do drobné, zato zásadní rekapitulace svého života. A společně s audioknižním nakladatelstvím Témbr se postaral i o její zvukovou podobu.
Přejít nahoru