Herecký záběr za mikrofonem má Vasil Fridrich nesmírně bohatý. V jeho repertoáru se objevují jak společenské prózy, tak horory a detektivky. Třebaže načítá teprve několik posledních let, na svém kontě má už více než stovku nahrávek.
Významnou součástí jeho portfolia je historická sága Pilíře země z pera britského spisovatele Kena Folletta vzniká pro nakladatelství Témbr od roku 2022. Spolu s Vasilem Fridrichem se můžeme v pěti příbězích přenést do městečka Kingsbridge a sledovat jeho vývoj v průběhu staletí.
U OneHotBook se Vasil Fridrich zhostil mimo jiné interpretace detektivní série Jima Granta, píšícího pod pseudonymem Lee Child. Tento oceňovaný britský spisovatel akčních thrillerů má na svém kontě tři desítky příběhů s vojenským policistou Jackem Reacherem. Mezi doposud na přeskáčku vydanými audioknihami najdeme jak úvodní příběh Jatka, tak třeba osmnáctý díl Nevracej se, či čtvrtý román Nezvaný host.
Pro nakladatelství DOBROVSKÝ s.r.o. vznikla v roce 2025 nahrávka románu Syndikát autora Leoše Kyši, kterého mohou znát posluchači a čtenáři i pod jeho pseudonymem František Kotleta. Tento, jak bývá často označován, řezník z Bruntálu, si v pod vlastním jménem napsaném detektivním příběhu šmrncnutém sci-fi pohrává s vizí možná ne až ne tak vzdálené budoucnosti v zajetí AI. Audioknihu režíroval Jan Drbohlav.
Vedle Jana Vlasáka a Kláry Suché se Vasil Fridrich představil i v hororové klasice Stephen Kinga Řbitov zvířátek. Příběh o tom, že někdy se stěhování na venkov nevyplácí, protože z vysněného místa k životu se stane noční můra, zavede posluchače do temných lesů státu Maine, kde číhá zlo za podomácku stlučenou branou ze starých prken. Nahrávku v režii Hynka Pekárka vydali v roce 2019 ve OneHotBook, pro které Fridrich načetl i kapitoly psané z pohledu Mika z legendárního hororu TO, na jehož audioverzi se podílelo celkem sedm interpretů.
O dva roky mladší je audiokniha George Orwella 1984, kterou připravilo Tympanum. Nesmrtelná dystopie patří k nejzásadnějším románům minulého století a byla několikrát zpracována i jako audiokniha. Verze v podání Vasila Fridricha, v níž pochopitelně nemůže chybět slavný slogan „Válka je mír, svoboda je otroctví, nevědomost je síla!“ obsahuje i někdy opomíjený autorův Dodatek, zabývající se newspeakem, tedy fiktivním okleštěným jazykem, který je v románu používán vládnoucí Stranou jako jeden z prostředků nadvlády nad lidmi.