V tomto příběhu se opět slečna Marplová vydává mimo své malebné městečko St. Mary Mead, tentokrát už ovšem nikoli za oceán. Na londýnský hotel Bertram má příjemné vzpomínky z dětství, a ty by si ráda připomněla. Ostatně na místě se všechno zdá být jako za starých časů. Tedy téměř všechno, i sem částečně vtrhla moderní doba, Američané, televize a hluk motorových vozidel. Navíc dříve z hotelu tak záhadně nemizeli hosté.
V Británii vyšel román poprvé v roce 1965 a můžeme se tu setkat se dvěma dalšími povědomými postavami. První je tajemný pan Robinson, který dříve vystupoval v poirotovské Kočce mezi holuby. Další je pak kanovník Pennyfather – nicméně v tomto případě nejde o dobře známého kanovníka Ambrose Pennefathera, na nějž jsme mohli narazit v dramatizaci Audiotéky Vražda na Nilu.
V rámci audioknižní série se povedl poměrně pěkný interpretační oblouk, totiž stejně jako ji v roce 2019 začali Otakar Brousek ml., coby vypravěč (toho času vikář Leonard Clement), a Růžena Merunková jako slečna Marplová, ve stejném složení téměř sto hodin dlouhou sérii oba dva i zakončili (v některých audioknihách jsme vlivem vypravěčského složení mohli kromě nich slyšet Jitku Ježkovou a v jednom případě i Jana Medunu). Jedním z mála nedostatků celé série je leckdy zmatečná, nepřesná nebo zcela nepravděpodobná výslovnost anglických jmen a místopisu (jako třeba Torquay) či jiných cizojazyčných slov a sousloví. V nahrávce V hotelu Bertram je to pak úsměvný svátek „Gáje Foukse“.
Díky všemu výše zmíněnému je i V hotelu Bertram velmi příjemným a komfortním posluchačským zážitkem, který stejně jako mnohé předchozí potěší všechny milovníky tohoto literárního světa i mluveného slova.