Zpět

Audiotéka

Průkopník elektronické distribuce mluveného slova v Česku, který nabídl majitelům chytrých telefonů možnost poslouchat audioknihy v nefyzickém formátu prostřednictvím mobilní aplikace již v roce 2011.
Od té doby se, díky spolupráci se stovkami vydavatelů a partnerů, vyšplhala audioknižní nabídka Audiotéky na tisíce titulů, z nichž několik stovek vydala Audiotéka ve vlastní produkci. Produkční činností Audiotéka nyní rozšiřuje rovněž samotné audio formáty svého obsahu – posluchači tedy najdou v nabídce kromě klasických audioknih vzniklých z knižních předloh rozličných žánrů také originální audioseriály (Já, vrah; Strážmistr Cuff; Anima), audioshows (Audioskop, Ženy, Po stopách snů) a tzv. audioknižní superprodukce (Mistr a Markétka, Němci), při jejichž realizaci je kladen důraz na zvukové zpracování (včetně autentického zvukového plánu a efektů) i na herecké obsazení. I díky tomu získaly produkce Audiotéky (Agent, Vlastníci, Strážmistr Cuff, Mistr a Markétka) ocenění Audiokniha roku – zejména v kategoriích vicehlasé četby, dramatizace či zvukového designu. Agent rekonstruující vraždu Alexandra Litviněnka se stal absolutním vítězem ročníku Audiokniha roku 2021.

Audiotéka pak také věnuje pozornost i rozvíjení možností čerpání audio obsahu ve vztahu s technologickým pokrokem, a to vývojem funkcí aplikace Audioteka a její konektivity s dalšími zařízeními (Android Auto / Apple Car Play, Google Chromecast).

V aplikaci Audioteka mohou posluchači od roku 2021 také využít poslechu v předplatitelském modelu Audioteka Klub, který nabízí kombinaci volného přístupu k předplacenému katalogu titulů a členské slevy na celou nabídku.