Zpět

23 + 13 nových audioknih

zpráva, , 06.02.2022
V dnešním přehledu vám představíme 23 a k tomu ještě dalších 13 nových audioknih. Ale ty až na konci.
Vydavatelství OneHotBook připravilo druhý díl Saských kronik Bernarda Cornwella. Po Posledním království přijíždí Bledý jezdec, opět s filmovou obálkou a s hlasem Vasila Fridricha.

Pokračování má také řada audioknih Ladislava Špačka zaměřená na etiku a etiketu pro děti. Tentokrát zvídavá Viktorka volá: Dědečku, vyprávěj o světě. Čte autor, vydává Témbr.

Voxi přináší audioknihu Martiny Viktorie Kopecké Deník farářky. Zápisky výrazné postavy Církve československé husitské čtou spolu s autorkou Tereza Kostková a Marek Polanecký.

Ale nejen farářky mají své deníky. Voxi vydává už devátý zvukový Deník malého poseroutky s podtitulem Výlet za všechny peníze. Samozřejmě v interpretaci Václava Kopty.

 

Audiotéka spolu s Mystery Press vydává audioknihu Jakuba Hozy Do pekla a zpět. Připravte se na brutální násilí, zrádné agenty, psychopaty, kanibaly a interpretaci Richarda Fialy.

H2O a záhada Zlaté slzy je už čtvrtým dílem dětské série Petra Stančíka. Vydává ji OneHotBook s hlasem Jiřího Lábuse a vy ji aktuálně můžete celou vyhrát na naposlech.cz/soutez.

Stejný vydavatel připravil i zvukovou podobu oceňované prvotiny australského autora Kylea Perryho Hora duchů. Do divočiny tasmánských hor vás doprovodí Aleš Procházka.

Tympanum uvádí audioknihu Hovory s Bohem I – Neobvyklý dialog. Světový bestseller amerického autora Neala Donalda Walsche o samé podstatě víry čte Gustav Hašek.

Rozrůstá se série romantických příběhu ze života českých světic Hany Whitton. Tentokrát přišla na řadu Kněžna Ludmila – Vznešená, milovaná, zrazená. Vydává AudioStory jako dramatizovanou četbu.
 

Do divokých devadesátek, světa vysoké politiky a organizovaného zločinu posluchače zavede audiokniha Josefa Klímy Loď s otroky. V interpretaci Libora Terše vychází u Témbru.

Dva Češi, Fin, Švéd a Španěl se sejdou na vesmírné stanici, aby zkoumali červí díru. Humornou science fiction Kristýny Sládečkové Mexabo vydává v interpretaci Filipa Bartka Čti mi!

A tentýž vydavatel stojí i za další audioknihou českého autora Martina Štefka. Jeho detektivku Mrtvé ženy si můžete poslechnout v interpretaci Romana Svobody.

Jak nadchnout děti pro umění řekne nová audiokniha Silvie Šeborové Nedělní párty s Picassem. Vydavatelství Jan Melvil Publishing pro její interpretaci oslovilo Janu Štvrteckou.

Neviditeľný život Addie LaRueovej je příběhem ženy, která díky faustovské dohodě žije věčný život. Má to ale pochopitelně háček. Vydává Publixing a Slovart v podání Zuzany Jurigové Kaprálikové.
 

Znovu Publixing, ale tentokrát s vydavatelstvím Ikar připravil už třetí audioknihu ze série Petera Šlosera Páchateľ neznámy. Policajná chobotnica se k vám dostane v podání Michala Ďuriše.

Umrzlá dívka s židovskou hvězdou a křivdy, které Šumava nezapomíná. Zvukovou podobu knihy Petry Klabouchové Prameny Vltavy vydává Audiotéka a Host v podání Otakara Brouska ml.

Rambo je spíše filmovou než literární hvězdou, ať se David Morell snaží sebevíc. Uvidíme, jak se mu bude dařit v audioknižním světě. Rambo – První krev čte Jiří Schwarz, vydává Tympanum.

Čeští audioknižní posluchači se dočkali závěrečného dílu epické fantasy trilogie Draconis Memoria Anthonyho Ryana. Říše popela vychází u nakladatelství Bookmedia v interpretaci Marka Holého.

V koprodukci Audiotéky a vydavatelství Mystery Press vychází druhý díl řady historických detektivek Viléma Křížka s Eliášem Sattlerem. Strach za oponou čte Zdeněk Kupka.

Planet Dark doplnilo nedávno vydanou Hrůzu v Dunwichi další Lovecraftovou audioknihou. Také Volání Cthulhu čte ve zvukové atmosféře z dílny Needles Miroslav Krobot.
 

Historickou fantasy, návštěvy nejrozličnějších paralelních světů i napínavou detektivní zápletku slibují Výpravy jinam Marka Skřipského. Čtou Josef Kaluža a David Viktora, vydává OVA Audio.

V ledových Špicberkách, daleko od světa bez pohodlí moderních technologií žila malířka Christiane Ritterová. Její knihu Žena v polární noci teď v podání Anity Krausové vydává Tympanum.

Po Zániku samoty Berhof pokračuje vydavatelství Tebenas v kompletaci díla Vladimíra Körnera novelou Život za podpis, vydanou poprvé knižně v roce 1989. Čte Igor Bareš.

A na závěr ještě slibovaná nadílka nových audioknih, které v minulých dnech uvolnilo do prodeje slovenské vydavatelství Audioknihy 582. Je jich opravdu hodně, proto jen takto obrazem.
 

Najdete je, stejně jako další audioknihy, na Audiolibrixu. Přehledy novinek pro vás chystá naposlech.cz