Zpět

Asi milion nových audioknih

zpráva, , 20.04.2020
Po velikonoční přestávce jsme zpět s přehledem nových audioknih. Je jich asi milion.
Jak si budovat dobré návyky a zbavovat se těch špatných vám ukáže audiokniha Jamese Cleara Atomové návyky. S mottem Drobné změny, pozoruhodné výsledky ji v interpretaci Ondřeje Halámka a s textovými a grafickými doplňky vydává Jan Melvil Publishing.

Temná groteska Až se ti zatočí hlava dvojnásobného držitele Českého lva za scénář Ondřeje Štindla konfrontuje životy dvou mužů z opačných pólů názorového spektra. Jejich duše přesto prodělávají totéž trauma. Čte Lukáš Hlavica, vydává OneHotBook.

Vydání audioknižní podoby detektivky Martina Stručovského Bez duše bylo původně plánováno až na prázdniny, ale vydavatel Voxi ji pro digitální prodej uvolnil už teď. První případ knihkupce Matěje Mlynáře, který po nocích funguje jako soukromý vyšetřovatel, čtou Martin Preiss a Kryštof Hádek.

První díl šestidílné románové ságy o Karlu IV. a jeho době z pera Ludmily Vaňkové Cval rytířských koní vydává Audiotéka spolu s vydavatelstvím Šulc-Švarc. Historický román, v němž mladý kralevic Karel přichází ze severní Itálie a Korutanska do Čech, čte Pavel Soukup.

Léto 2003. Mafie 90. let ztrácí moc. Co ale přichází na její místo? Volné pokračování bestselleru Jozefa Kariky Čierny rok: Vojna mafie nese název Čierny kruh: Koniec mafie, čte ho Peter Sklár a vydává Publixing.

 

Další audioknihu sestavenou z příběhů z dob florentského moru, které přežily svou dobu, vydává Tympanum. Dekameron – Den druhý Giovanniho Boccaccia čte Rudolf Pellar a ukáže, že nad strastmi renesančního člověka vítězí naděje, důvtip a láska.

I zármutek může být smrtící. Třetí případ detektivů Turnerové a Callanacha z pera bestsellerové autorky Helen Fieldsové vydává Voxi. Po Dokonalých stopách a neméně Dokonalé kořisti přichází k posluchačům Dokonalá smrt. Interpretem zůstává Jan Šťastný.

Podivín doktor Fišer do svého domu obehnaného plotem s ostnatým drátem nikoho nepouští. Když se Petrův otec zmíní, že pro doktora pracuje, probudí v synovi zvědavost. Napínavý příběh pro kluky a holky Dům doktora Fišera Petry Braunové čte Kryštof Hádek, vydává Albatros.

Pohled na jednu ze zásadních událostí českých dějin, kterou je vražda sv. Ludmily, babičky sv. Václava nabízí audiokniha Jana Podšery Ewraker. K akčnímu výletu do středoevropských dějin počátku 10. století zve interpret Libor Böhm a vydavatelství Čti mi!

Loni v červnu uspořádala Činohra Národního divadla unikátní happening, v jehož rámci byl během jediné noci přečten celý Goethův Faust. Nyní záznam tohoto čtení vychází jako audiokniha Faust Komplet Faust a na Audiolibrixu je k dispozici zcela zdarma.
 

Každý chce mít pevné a dokonalé zdraví a cítit se skvěle. Málokdo však ví, že k tomu stačí 5 znalostí – jak myslet, jíst, pít, dýchat a spát dokonale zdravým způsobem. Audioknihu Jistou cestou ke zdraví v interpretaci Bohdana Tůmy připravil projekt Snový život.

Audiokniha O čem víme prd se zabývá tím, co o vesmíru nevíme: všemi těmi velkými otázkami, o kterých byste si snadno mohli myslet, že už jsme na ně našli odpověď, a ono přitom ne. Průvodce neznámým vesmírem čte Jan Eisler, vydávají Autreo a Práh.

Fantaskní příběh plný koček, z nichž některé jsou dokonce korunované, Padesát odstínů tymiánu napsala Zdeňka Pšeničková. S podtitulem Příručka zahradnické magie pro středně příčetné ho vydávávají Straky na vrbě, čte Jitka Kahounová a trochu taky Jiří Pobuda.

Další tři kousky z Disneyho Pokladnice pohádek vylovilo Voxi. Tentokrát vybralo tři princeznovské příběhy: Na vlásku, Malá mořská víla Ariel a Popelka. Děj známých filmů převyprávěl Pavel Cmíral a jednotlivé pohádky čtou Tomáš Juřička, Martin Preiss a Jan Maxián.

Páté pokračování rozsáhlé fantasy série Ilky Pacovské Sedmý smysl vydává Čti mi! v interpretaci Margit Vinklárkové. V příběhu Průvodce ztracených musí dvojčata Tom a Sam obstát v magické škole, aby se mohl Samův duch vrátit do svého těla.

Smrť dostal výpověď. A když zrušíte nějakou hodně využívanou službu veřejnosti, způsobí to zmatek. Vydavatelství OneHotBook pokračuje v sérii audioknih z Úžasné Zeměplochy titulem Sekáč a rozšiřuje partu interpretů o dalšího – Jana Vondráčka.

Smrt na Nilu je další detektivkou Agathy Christie, v níž vystupuje postava nepřehlédnutelného Hercula Poirota. A také další audioknihou vydavatelství OneHotBook, kterou čte neméně originální Lukáš Hlavica. Poslechněte si ji ještě před uvedením nové filmové adaptace.
 

Temnými uličkami ostravských Vítkovic utíká vyděšená dívka, které jsou v patách bytosti střežící kontinuitu časového přediva. Audioknihu ostravské autorky Petry Slovákové Střípky času čte ostravská herečka Sára Erlebachová a vydává ostravské Ova Audio.

Tkaničky jsou křehkým vyprávěním o manželství a rodinných vztazích italského autora Domenica Starnoneho. V audioknižní podobě se za mikrofonem vystřídalo hned šest interpretů: Jan Vlasák, Marie Štípková, Simona Babčáková, Martin Preiss, Martin Hruška a Nikola Votočková. Vydalo Voxi.

V přehledu nových audioknih nemůže chybět ani Vlastimil Vondruška. V příběhu Ulička hanby se Jiří Adam z Dobronína spolu se svým pomocníkem Petrem a jeho ženou Rozárkou vydává po stopách bezohledného zločince. Čte Jan Hyhlík, vydává Tympanum.

Vesmírní baroni jsou příběhem o současných podnikatelích, vizionářích, miliardářích, kteří investují do epického znovuvzkříšení amerického vesmírného programu. Audioknihu s fotografiemi Elona Muska a Jeffa Bazose na titulce čte Aleš Procházka a vydávají Audiotéka a Práh.

A ještě jedna detektivka Agathy Christie, tentokrát bez slečny Marplové i bez Hercula Poirota. Zkouška neviny vychází u vydavatelství Tympanum a herec Aleš Procházka v ní posluchače přivede až ke skutečnému pachateli vraždy.

Úsměv je možná právě to, co ti chybí. Sluší ti. Zastav se na chvíli a pojď se s chutí zasmát. Život s úsmevom je první knihou příběhů z reálného života blogerky Zuzy. Její audioknižní podobu čte Veronika, vydává Zuza.