Zpět

Nejlepší interpreti

zpráva, , 05.04.2019
Podívejte se na pětici nominací na cenu Audiokniha roku 2018 v kategorii Nejlepší interpret.
Petr Čtvrtníček za četbu z románu Jáchyma Topola Citlivý člověk. „Je to hrozně těžký, vždyť ten text je tak košatý. Přijde mi, jako by se Jáchym chlubil: ‚Hele, jakou mám slovní zásobu – ještě tohle a ještě jsem tady vytáhl archaické přechodníky. To čumíte‘,“ řekl Petr Čtvrtníček po prvním natáčecím dni.

Jaromír Meduna za ztvárnění postavy Louise v audioknize Cizinci v noci. Své poslední dílo psal Kent Haruf s vědomím, že se sám vytištěné knihy nedočká. Byl tak schopen svým postavám vdechnout vzácný smířlivý odstup, s nímž se dokážou povznést nad nepříjemnosti a vychutnat si tak momenty štěstí.

Jaroslav Plesl za četbu knihy Na západní frontě klid. „Je to spíš román o lidské duši a vztazích, který se odehrává na pozadí války. Remarque z pozice geniálního autora i novináře ukazuje, kolik vrstev se v člověku skrývá a jak se za daných okolností bude chovat: jak ho to změní, jak ho doba přetaví ke své podobě,“ řekl o románu Jaroslav Plesl.

Matouš Ruml za interpretaci knihy Prašina. Jirka chodí do Prašiny, které se většina Pražanů raději vyhýbá, navštěvovat svého dědu. Ten se však coby strážce dávného tajemství, které může změnit svět, ocitá v ohrožení života. Jirka se s kamarádkou En a bratrancem Tondou pouští do hry o čas s všehoschopnými pronásledovateli v patách.

Martin Stránský za výkon v audioknize Terror. „Pro mě je kapitán Crozier předobrazem dobrého velitele. Je to člověk, který umí číst lidi, umí s nimi zacházet a je odvážný a schopný vzít na sebe zodpovědnost. Charakterově je to člověk, se kterým bych si asi rozuměl – ačkoli má v příběhu i slabší období, ale nakonec se rozhodne postavit realitě a čelit jí,“ řekl o své roli Martin Stránský.

 

Slavnostní vyhlášení vítězů všech soutěžních kategorií ceny Audiokniha roku 2018 proběhne 24. dubna v pražském kině Atlas.