Zpět

Audioknižní Bystrouška 2021 startuje

zpráva, , 27.05.2021
Jitka Ježková (foto: Zuzana Schedová)
Už počtvrté hledá své vítěze soutěž o nejlepší dětskou audioknihu, ve které rozhodují sami mladí posluchači. Ceny Bystrouška pořádá Asociace vydavatelů audioknih spolu se Sdružením pro tvořivou dramatiku.
Současně se slavnostním vyhlášením vítězů Audioknihy roku bývá už tradičně otevřen nový ročník soutěže, v níž se o prvenství ve třech věkových kategoriích utkávají nahrávky mluveného slova určené dětským posluchačům. Také letos mají vydavatelé možnost přihlásit své audioknihy vydané mezi 1. červnem loňského roku a letošním 31. květnem. Informace k přihláškám a celý statut soutěže jsou uvedeny na stránkách cenybystrouska.cz.

Od loňského ročníku se Ceny Bystrouška těší také záštitě patrona z řad veřejně známých osobností. Loni se jím stal herec Matouš Ruml, letos se mladí porotci setkají s herečkou a velmi obsazovanou audioknižní interpretkou Jitkou Ježkovou.

Podstatným rysem audioknižních Cen Bystrouška je každoročně jiná porota, složená z dětských posluchačů. Letos vybralo Sdružení pro tvořivou dramatiku z řad svých členů soubor HOP-HOP ze ZUŠ Ostrov v Karlovarském kraji – jeho členové budou až do konce letních prázdnin poslouchat a vybírat ty nejlepší z audioknih přihlášených do kategorií předškolních dětí (4–6 let), mladších (7–11 let) a starších žáků (12 a více let). Vyhlášení výsledků soutěže proběhne v některém z říjnových vysílání pořadu Tobogan na ČRo Dvojka.