Zpět

Červenák, Christie, Goffa, Svěrák: 26 nových audioknih

zpráva, , 20.02.2022
Pojďte se spolu s námi podívat, jaké nové audioknihy pro posluchače připravili vydavatelé v uplynulých dvou týdnech.
První v pořadí jsou tentokrát Buddhovy příběhy na dobrou noc. Jejich autora, Davida Michieho, možná budete znát ze série s Dalajlamovu kočkou. Novinku čte Jana Štvrtecká, vydává Tympanum.

Audioknihu Cesta ledového muže Wima Hofa jsme už v novinkách představovali před časem ve slovenském jazyce. Tentokrát vychází česky u vydavatelství Jota v podání Pavla Hromádky.

Také František Niedl se v audioknižních novinkách ukazuje často. Jeho série Rytíři z Vřesova dospěla v audioknižní podobě k 8. dílu. Cesty rytířů čte Martin Zahálka, vydává Audiotéka a Moba.

Co lídři, inovátoři a nezávislí lidé dělají, aby zvítězili? To prozradí audiokniha Game Changers biohackera a podnikatele Davea Aspreye. Vydává ji Progres Guru s hlasem Zbyška Horáka.

Tympanum vydává Gorily v mlze Diane Fosseyové. Jednu z nejdůležitějších knih, jaké kdy byly napsány o našem spojení se světem přírody, si poslechnete v interpretaci Jany Strykové.

 

Do dekadentního světa manhattanské smetánky plného žárlivosti, intrik a poslední módy zavede posluchače audiokniha Gossip Girl: Líbej mě. Čte ji Viktorie Taberyová, vydává Saga Egmont.

Další audioknihou v našem přehledu je… tady jsem to někde měl… aha! Jak si dělat chytré poznámky. V interpretaci Filipa Švarce ji vydává Jan Melvil Publishing.

Vydavatelství Témbr navazuje na dříve vydanou audioknihu Jaromíra Jindry Válka královen novinkou Jed pro kralevice. O hazardní hře Jana Lucemburského vám bude vyprávět Radek Valenta.

Centrum pro védská studia připravilo v interpretaci Nely Boudové první část audioknihy Krišna: Nejvyšší Osobnost Božství. Poznejte zblízka Krišnův skvostný charakter a Jeho slavné skutky.

Dvanáct dílů už má v audioknižní podobě historická série Orel, či chcete-li Pod znakem orla britského spisovatele Simona Scarrowa. Krvaví havrani vylétají v podání Marka Holého u Bookmedia.
 

Psycholožka Jiřina Prekopová pojednává v knize Malý tyran o příčinách a léčbě dětské panovačnosti, ale i o skutečných výchovných potřebách malých dětí. Čte Miroslav Černý, vydává Tympanum.

Benjamin Kuras před lety navázal na svou knihu Tao sexu jejím pokračováním. Podobně se zachovalo také vydavatelství Čti mi!, které nyní přichází s audioknihou Mao sexu v interpretaci Jiřího Witteka.

Témbr v sérii s detektivem Miko Syrovým Martina Goffy přeskočil policejní povídky a rovnou vydal audioknihu Plaváček. Jak je zvykem, poslechneme si ji v podání Martina Preisse a Libora Hrušky.

To Zdeněk Svěrák si své povídky u Supraphonu čte sám a posluchače to těší. Tentokrát osm krátkých příběhů a jeden věštecký bonus nese název Povídky a jedna báseň, ale zdálky tu spojku ani neuvidíte.
 

Už poosmé se audioknižním posluchačům představuje tým ve složení Juraj Červenák, kapitán Stein, notář Barbarič, Publixing, Slovart a Marek Geišberg. Vychází audiokniha Pre hrsť dukátov.

Publixing má na svědomí i detektivní sérii s inspektorem Ledeckým slovenského autora Václava Neuera. V audiu právě vyšla v podání Juraje Smutného zatím poslední kniha, Priveľa podozrivých.

Dostaňte se ze sevření vzorců chování a buďte maximálně efektivní. Přestaňte řešit h*vna. Další audioknihu s maskovaným vulgarismem v názvu vydává Progers Guru v podání Pavla Nečase.

Ještě jednoho Červenáka máme mezi audioknižními novinkami. Tentokrát je to přírůstek do jeho série ČernokněžníkRadhostův meč vydává Tympanum v interpretaci Martina Fingera.
 

AudioStory natočilo pro současnou generaci posluchačů milostný příběh Julia Zeyera Radúz a Mahulena. V hlavních rolích uslyšíme Vojtěcha Hájka a Kláru Oltovou a k nim šest dalších hlasů.

Edice Legendy vydavatelství Tympanum se rozrostla o další klasické dílo světové literatury. Rozum a cit Jane Austenové si můžeme poslechnout v nekrácené podobě v interpretaci Dany Černé.

Čti mi! uvádí sbírku příběhů z rybářského prostředí, nad nimiž se často zasmějete, ale i nejednou zamyslíte. Audioknihu Jiřího Pešauta Rybolov v srdci čte Milan Šmíd.

Wisteria Books ve spolupráci s Fondem na podporu umenia připravilo v bohatém hlasovém obsazení audioknihu americké autorky Madeline Vadkerty Slovutný pán prezident s podtitulem Listy Jozefovi Tisovi.

Zatímco tuzemská kina brázdí nová adaptace Smrti na Nilu, OneHotBook připravilo pro milovníky detektivek jinou poirotovku. V interpretaci Lukáše Hlavici si můžete poslechnout Smrt v oblacích.

 

Tympanum rozjelo novou audioknižní edici Dobrodruh a jejím prvním číslovaným titulem je Tarzan z rodu Opů. Legendární příběh o hrdinovi z džungle, kterého vychovaly opice, čte Jiří Hromada.

A na závěr dvě audioknihy Jeffreyho Archera, které vydává Saga Egmot. Tou první je Toulec plný šípů – sbírka dvanácti strhujících povídek v interpretaci Davida Viktory.

A tou druhou je další část Archerovy trilogie Vězeňský deník strukturované podle Dantovy Božské komedie. Posluchače čeká v podání Tomáše Jirmana Wayland: Očistec.

Tyto a další audioknihy jsou pro vás připraveny už nyní na Audiolibrixu. Přehledy pro vás chystáme v naposlech.cz