Zpět

Tváře hrdinů

zpráva, , 14.04.2018
Doskočiště Protektorát
Vydavatelství Tebenas při přípravách nové audioknihy Doskočiště Protektorát vyzývá širokou veřejnost, aby prostřednictvím crowdfundingového Hithitu přispělo na výrobu finančně náročné obrazové přílohy. Je třeba dosáhnout částky 50.000 Kč.
Podporu hledaly audioknižní projekty na Hithitu již několikrát, ne vždy ale dosáhly naplnění. Příčinou neúspěchu mohly být přehnaně vysoké cílové částky, či nedostatečná propagace. Vydavatelství Tebenas nehledá finanční prostředky pro nahrání audioknihy – v tomto ohledu má hotovo. Audiokniha Doskočiště Protektorát byla natočena už v únoru ve studiu Ateliér s herci Simonou Postlerovou a Martinem Zahálkou. Je hotova i (pro vydavatele už tradiční) závěrečná píseň Noční květina, jejímž autorem je hudebník Raven.
 

Bude-li kampaň na Hithitu úspěšná, bude z příspěvků dárců možné financovat výrobu dvacetistránkové brožury obsahující fotografie všech osmadvaceti parašutistů z výsadků druhé světové války, jejichž osudy zaznamenala autorka knihy Doskočiště Protektorát Jitka Neradová. Mohla by tak vzniknout „jakási zvukově-obrazová encyklopedie, částečně snad i odkaz příštím generacím“, doufá vydavatel. Obrazová dokumentace k literatuře faktu neodmyslitelně patří a pohled do tváří hrdinů může prohloubit posluchačský zážitek. 

Za každý finanční příspěvek přináleží dárci adekvátní odměna. Od získání audioknihy Doskočiště Protektorát (za 300 Kč), přes různě početné kolekce titulů vydavatelství Tebenas, až k dvouhodinové soukromé přednášce Jitky Neradové, která je středoškolskou profesorkou se zaměřením na dějepis.

Samozřejmě platí pravidlo Hithitu, podle něhož se v případě nedosažení cílové částky všechny příspěvky vracejí. Na odvrácení tohoto scénáře mají příznivci audioknih a historie čas do poloviny května.