Zpět

Dvacet nových audioknih od A po Z

zpráva, , 18.09.2021
Úroda nových audioknih je v těchto týdnech bohatá. Představme si je postupně od A po Z.
A začneme vlastně číslovkou. Supraphon vydal pod názvem 20 nejkrásnějších českých pohádek výběr dvaceti nejkrásnějších českých pohádek a tomu z nějakého důvodu přihodil ještě ruského Mrazíka.
 
Dramatizaci fantastického příběhu Rudolfa Slawitschka Anastázius Kočkorád, velký kouzelník připravil pro své vydavatelství František Jílek. Sám se ujal titulní role a post vypravěče svěřil Viktoru Preissovi.
 
Témbr nachystal pro audioknižní posluchače nové nastudování nejznámějšího románu Michala Viewegha Báječná léta pod psa. Četby se ujal Saša Rašilov a další jeho herečtí kolegové.
 
Také detektivku Dominika Dána Beštia už mohou posluchači znát z dřívějšího vydání. Tentokrát je součástí řady, kterou vydává Publixing a čte Martin Mňahončák.
 

Audioknižní vydavatelství Čti mi! se pozpátku dostalo k prvnímu dílu historické krimisérie Martiny Novotné Moravské případy Jakuba a Viléma. Ďábel z Frejštejna je pro seznámení se s ní ideální.
 
Svou audioknižní premiéru si nedávno odbyla také Hana Marie Körnerová – česká autorka známá především svými romány pro ženy. Hlas kukačky vydává v interpretaci Dany Černé Moba.
 
Audiotéka a Jota pokračují ve vydávání knih britského dobrodruha a spisovatele Beara Grillse. Po nedávném Letu duchů se Luboš Ondráček ujal četby příběhu Hořící andělé.
 
Vojtěcha Bernatského nejspíše znáte ze sportovního zpravodajství České televize. Nyní ho můžete poznat i coby literáta. Voxi vydává v autorském podání audioknihu Jak dostat tatínka do karantény.
 

Vydavatelství Témbr přichází s další audioknihou Jana Bauera ze série Případy královského soudce Melichara. Také historickou detektivku Klášterem obchází ďábel čte Libor Hruška.
 
Po více než dvou letech se Bookmedia s Audiotékou vracejí k rozjeté sérii Draconis Memoria Anthonyho Ryana. Změnil se ovšem interpret – audioknihu Legie plamenů čte Vasil Fridrich.
 
Šampaňské mohou bouchnout všichni, kteří dlouhá léta čekali na kompletaci audioknižní série Joa Nesbøho s Harry Holem. U vydavatelství Voxi teď vychází Levhart v podání Davida Matáska.
 
A když už jsme u těch sérií, završuje se i ta třídílná od Roberta Jacksona Bennetta. Audiotéka a Host vydávají po Městě schodů a Městě mečů také Město zázraků v interpretaci Jitky Ježkové.
 

Mrazíka už jsme zmiňovali u první dnešní novinky a teď se nám obloukem vrací. Tympanum vydává audioknihu Alexandra Mitrofanova Mrazík s pendrekem v ruce. Čtou ji autor a Vladimír Kroc.
 
Jakub Saic trpělivě pokračuje v četbě románů Chrise Cartera ze série Robert Hunter. Tentokrát vyšla řada na Nenávist, znovu v produkci vydavatelství Bookmedia a Audiotéka.
 
Ta spolu s vydavatelstvím Šulc-Švarc připravila i pátý díl šestidílné románové ságy Ludmily Vaňkové o Karlu IV. a jeho době. Audioknihu Pán světa: Druhá císařovna čte Pavel Soukup.
 
Zástupcem žánru sci-fi je v dnešním přehledu audioknižních novinek román QualityLand německého autora Marca-Uwe Klinga. Vydává ho Voxi v interpretaci Martina Písaříka a Lucie Štěpánkové.
 

Více než tříhodinový výběr Spejbl a Hurvínek Miloše Kirschnera vydává Supraphon. Uslyšíte ty nejlepší i raritní nahrávky včetně premiéry hry Ještě jeden Hurvínek z roku 1979.
 
Tympanum vydává audioknižní preqel kultovní seriálu Stranger Things. Příběh Šílená Max napsala Brenna Yovanoff a pro české posluchače ho přečetla Anna Kameníková.
 
Soukupová, Dvořáková, Geislerová, Bolavá, Bellová, Moník, Pilátová, Epstein, Hejdová, Koucká a Hudečková, Hruška, Maxián, Ježková, Hanák. Povídkovou audioknihu Všechny za jednu vydává Témbr.
 
Neprůstřelný návod, jak se naučit anglicky a užít si to má pro všechny posluchače Bronislav Sobotka. Jeho knihu Zamilujte se do angličtiny čte Aleš Slanina a vydává Jan Melvil Publishing.
 

Všechny tyto a další audioknihy koupíte hned a bez čekání na Audiolibix.cz. Jejich přehledy pro vás chystá redakce naposlech.cz