Zpět

Horká neděle Zdeňka Svěráka

zpráva, Supraphon, 22.04.2015
Horká neděle aneb Vynechané povídky
V roce 2009 vyšel v Supraphonu dvojdiskový komplet s názvem Zdeněk Svěrák Povídky. Obsahoval šest příběhů ze stejnojmenné knihy, vydané nakladatelstvím Fragment, čtených autorem. Čtyři povídky se do tehdejšího vydání nevešly, a proto vycházejí nyní samostatně jako dvojalbum pod názvem Horká neděle aneb vynechané povídky.
Tato nová vyprávění spojují překvapivé pointy, věrohodné a zajímavé osudy hrdinů, citlivě sdělené detaily a postřehy. Na 2CD i digitálně titul vychází již 24. 4. 2015.

Křest audioknihy spojený s autogramiádou Zdeňka Svěráka se uskuteční 15. 5. v 14:30 hodin v rámci veletrhu Svět knihy Praha 2015 na stánku Supraphonu.

„Svým literárním dílem si Zdeněk Svěrák plní dávné přání z mládí být spisovatelem. Úspěch u čtenářů i posluchačů svědčí o tom, že své sny uskutečnil dobře. Nejen autorsky, ale i interpretačně dodává Zdeněk Svěrák svému výtečnému vyprávění humor, touhu a smyslnost, je schopný jemných nuancí v přesvědčivosti postav. Půvab této Svěrákovy práce spočívá v umění přesného vyjádření, v tajemství, erotickém vábení a vždy překvapivém závěru. Právem může být jeho dílo srovnáváno s tvorbou našich největších povídkářů,“ uvedla producentka Supraphonu Naďa Dvorská.

Zdeněk Svěrák za úspěšný prodej audioknihy Povídky a rovněž i za následující nahrávku Nových povídek získal v loňském roce Dvojnásobnou platinovou desku Supraphonu. Nová audiokniha Horká neděle aneb Vynechané povídky, která obsahuje autorem načtené povídky: Podvodník; Tetřev; Fotograf a Horká neděle, dotvořil opět svojí osobitou hudbou Jaroslav Uhlíř.

Na 2CD i digitálně titul vychází v pátek 24. 4. 2015.