Zpět

Horké audioknižní novinky pro horké dny

zpráva, , 20.06.2021
Pojďme se společně podívat, jaké audioknižní tituly připravili vydavatelé v tomto příšerném horku.
Audiokniha Alchymie má svou anotaci vepsanou už na obálce: kouzlo značky a podivuhodná věda úspěchu marketingových nápadů, které nedávají smysl. Vydává Jan Melvil Publishing, čte Daniel Dítě.

Bývalý fotbalový reprezentant Tomáš Řepka nabízí posluchačům v audioknize Deník ze dna svou nejosobnější a nejsyrovější zpověď. V autorské interpretaci vydává Témbr.

Stejný vydavatel připravil i thriller Andrewa Mayna Dívka pod hladinou. O tom, jaký je to pech, když někdo vhodí do vody mrtvolu, zrovna když se potápíte, čte Barbora Kodetová.

Tympanum vydalo v interpretaci Jana Vondráčka audioknihu Doppler.  Absurdně vtipný, vtipně absurdní příběh o lidské osamělosti, o protestu proti společnosti a tomu, co je považováno za správné.
 

Ještě zpět k Témbru. Ten pro posluchače připravil audioknihu Druhá tvář v interpretaci Jany Strykové, o posedlosti a nejhlubších obavách matky, jež by měla své dítě milovat.

Autorské čtení z knihy Jak se hladí duše je souborem drobných textů a básní Františka Novotného, který vyšel loni v listopadu. Několik lyrických miniatur teď ve zvuku vydává Radioservis.

Kdo stojí za vražednou reality show? To bude vyšetřovat detektiv Robert Hunter z losangeleské policie. Audioknihu Jeden za druhým Chrise Cartera vydávají v podání Jakuba Saice Bookmedia.

Supraphon vydává nahrávku společného vystoupení Jana Vodňanského a Hani Navarové v pražském Činoherním klubu. Audiokniha Jubileum vychází k Vodňanského nedožitým osmdesátinám.

Nakladatelství Kazda připravilo čtveřici příběhů ze série Kamarádi z Medového lesa německé autorky Andrey Schütze. Pro malé posluchače je přečetla Jitka Molavcová.

Tympanum natočilo s Matoušem Rumlem Kdysi – první díl vyprávění o životě odvážného židovského chlapce Felixe v okupovaném Polsku za 2. světové války.
 

A Matouš Ruml je také interpretem už 13. dílu série Hraničářův učeň Johna Flanagana s názvem Klan Rudé lišky. Podaří se Liškám uchvátit trůn pro sebe? Vydávají Bookmedia a Audiotéka.

Klubíčko osudů tokijských ztracenců Kočka a město Nicka Bradleyho nadchne příznivce magické poetiky i milovníky koček. V interpretaci Pavly Beretové a Otakara a Ondřeje Brouskových vydává OneHotBook.

Devět současných českých prozaiků a devět povídek plných nejistot, pochyb a toužebného čekání. Audioknihu Má mě ráda, nemá mě ráda v podání pěti českých herců vydává Témbr.

„Napínavý thriller přináší fascinující studii rodiny, která čelí nejhorší noční můře,“ napsali o románu Nalezený Erin Kinsleyové kolegové z The Sunday Times. Audioknihu čte Klára Cibulková, vydává OneHotBook.
 

Audiokniha Orcigard je závěrečným dílem Likarijské trilogie Vladimíra Šlechty. Volně navazuje na Nejlepší den pro umírání a Likario, čte ji opět Jiří Wittek a vydává Čti mi!

Příběh lvice Elsy je mezinárodním bestsellerem Joy Adamsonové o nesmrtelném přátelství lvice a dospělé ženy. Pro audioknižní podobu oslovilo vydavatelství Tympanum Pavlu Vojáčkovou.

Vydavatelství Tebenas připravilo audioknihu pro všechny, pro něž vlaky nejsou jen dopravní prostředek. Povídky Jana Rachoty Příběhy eléva čte Martin Zahálka.

Dvacet čtyři orientálních příběhů o lásce, zradě, kouzlech a moudrosti v převyprávění Eduarda Petišky vydává coby audioknihu Příběhy tisíce a jedné noci v interpretaci Dany Černé Tympanum.

Dobrodružný a napínavý příběh o fotbalu, který změní jedenáctiletému Carlosovi život, napsal Július Belan. Audioknihu Prihraj, Carlos! vydávají Wisteria Books a Slovart v interpretaci Samuela Kennedyho.

OneHotBook vydává první díl oceňované románové pentalogie Vladimíra Neffa Sňatky z rozumu –ságy rodin Bornů a Nedobylů odehrávající se v padesátých a šedesátých let 19. století. Čte David Novotný.
 

V seniorském klubu se každý čtvrtek scházejí amatérští detektivové, aby společně přišli na kloub nevyřešeným případům vražd. Humoristický Štvrtkový klub detektívov Richarda Osmana vydávají Publixing a Slovart.

A přehled novinek zakončíme audioknihou Tahle země není pro starý. Krimithriller jednoho z nejtemnějších žalobců současného stavu americké společnosti Cormacka McCarthyho vydává v podání Jana Vlasáka Tympanum.
 

Všechny tyto a další audioknihy koupíte hned a bez čekání na Audiolibix.cz. Jejich přehledy pro vás chystá redakce naposlech.cz