Zpět

Jaké nové audioknihy vykvetly na jaře?

zpráva, , 03.04.2022
A máme tu jaro. Všecko, všecičko kvete a audioknihy taky.
Radioservis vydává četbu z knihy Franka McCourta Andělin popel. Pulitzerovou cenou vyznamenaný román čtou David Novotný a Josef Somr.

Stejný vydavatel ve spolupráci s Témbrem připravil v interpretaci Mariky Procházkové také audioknihu Babičkou proti své vůli české autorky Evy Dolejšové.

OneHotBook přispěl do jarní kytice audioknižních novinek nahrávkou Božská rovnice Michia Kaku. Teorii všeho budete hledat spolu s Miroslavem Táborským.

Carmen – Skutečný život Hany Hegerové je dokumentárním románem o největší česko-slovenské šansoniérce. Čte Petr Kubes, vydává Témbr.
 

Ten stojí i za novinkou Michala Viewegha. Jeho Děravé paměti s podtitulem Šedesát báječných let pod psa čtou Saša Rašilov a Martina Hudečková.

Marek Holý a Zuzana Slavíková vám zase přečtou třetí pokračování legendární sci-fi Franka Herberta nominované na prestižní cenu Hugo. Děti Duny vydává OneHotBook.

Mezi novinkami je i audiokniha Dívka, která se dotkla nebe. Příběh o lásce a smrti, přátelství, nenávisti a odpuštění i o naplnění životních snů čte Libor Hruška, vydává Témbr.

Stejně jako audioknihu Dnes ještě ne s povídkami současných českých autorů –  Mornštajnové, Soukupové, Dvořákové, Bellové, Pilátové, Neffa, Epsteina, Němce a Hejdové.

Lucie Vondráčková přečetla příběh židovské dívky vychované v rodině nacistického soudce. Audioknihu Esterčini otcové chorvatské autorky Hany Radulić vydává Voxi.
 

Vydavatelství Publixing a Tatran uvádějí v interpretaci Michaely Kaprálikové audioknihu podle námětu Sebastiana Fitzeka Frekvencia smrti navazující na předchozí Auris.

Milada Střítezská vydává vlastním nákladem první díl své plánované osmidílné fantasy série Ilusie. Audioknihu Harfeníci severu čte Zdeněk Hruška.

Především dětem ve věku šesti až dvanácti let je určena audiokniha Kapitán cez palubu. V podání mnoha známých slovenský herců ji vydává La Plata Production.

Supraphon sebral ve svém archivu To nejlepší z díla velkého humoristy Karla Poláčka a přidal několik nových nahrávek. Komplet si v knihovně dejte vedle Oty Pavla.
 

Tympanum vydalo edici Legendy meditativní knihu Kulhavý poutník, v níž Josef Čapek po vzoru Komenského Labyrintu, líčí symbolickou cestu životem.

Postapo román Kristýny Sněgoňové Město v oblacích přináší temné dobrodružství, jaké tu dlouho nebylo. Vydává ho Epocha v podání Daniela Volného.

Martin Moravec vyzpovídal Davida Hecla – prvního českého kapitána největšího dopravního letadla světa. Audioknihu Mluví k vám kapitán čte Jan Šťastný, vydává Témbr.

Další z audioknižních novinek je strhující horor nejen pro dorostence s ryze českými, až folklorními bytostmi Morana Mařena Honzy Vojtka. Vydává autor, čte Milena Steinmasslová.

Počtvrté k českým posluchačům přichází detektiv Josie Quinová. Nečekané přiznání Lisy Reganové čte Jitka Ježková, vydává Cosmopolis.

Rozrostla se také audioknižní série díla Ericha Maria Remarqua, kterou vydává OneHotBook. Tentokrát přišla řada na Noc v Lisabonu v interpretaci Václava Neužila.
 

Slavný britský humoristický román Geralda Durrella O mé rodině a jiné zvířeně vydává nově v audioknižní podobě Tympanum. Vyprávět nám ho bude Jan Vondráček.

V produkci OneHotBook vychází první díl proslulé epické fantasy ságy Kolo času Roberta Jordana. 41hodinovou četbu Oko světa uslyšíte v podání Pavla Soukupa.

V zajetí nelidského světa je nejtěžší zůstat člověkem. Čti mi! vydává v interpretaci Martina Čevory audioknižní podobu science-fiction Kira Bulyčova Osada.

Všichni příznivci spojení Sherlock Holmes - Václav Knop už jistě poslouchají další audioknihu s případem slavného detektiva. Pes baskervillský vychází pod značkou Kanopa.

Vydavatelství Čti mi! myslí i na děti. Zejména jim je určena audiokniha Petry Štarkové Pirát jménem Šampaňský. Moderní pohádkové příběhy čte Otakar Sovina.

Témbr, jak se zdá, rozjíždí další audioknižní sérii. Skočný příliv, debut Cilly a Rolfa Börjlindových, vychází v podání Anity Krausové a Martina Stránského.
 

Současně s knižním vydáním vychází i zvuková podoba historického románu Dalibora Váchy Smrt na kůru. Čtou Jan Teplý a Jan Vlasák, vydává OneHotBook.

Stejný vydavatel stojí i za audioknihou Stephanie Wrobelové Uzdravení Rose Gold Wattsové. Poslechnete si ji v podání Denisa Barešové a Mileny Steinmasslové.

První díl romantické série Bridgertonovi můžete znát také z televizního seriálu. Nyní se bude Vévoda a já snažit hlasem Lucie Pernetové dobít i posluchačská srdce.

A na závěr ještě dvě audioknihy ve slovenštině. Zjedol som Lautreca Vandy Rozenbergové vydává v interpretaci Lucie Vráblicové Slovart a 582.

A audioknihu Zlodej Arpáda Soltésze zase v podání Přemysla Boublíka připravila pro letošní jaro vydavatelství Publixing a Ikar. Příjemný poslech.
 

Všechny tyto a mnohé další audioknihy koupíte třeba o půlnoci na Audiolibrixu. Více o audioknihách najdete na naposlech.cz