Zpět

Které nové audioknihy září v září?

zpráva, , 05.09.2021
Audioknižní vydavatelé nabírají dech pro blížící se Svět knihy a uvádějí pozoruhodné novinky. Tady jsou:
Témbr vydává původní český thriller s detektivní zápletkou Martina Goffy Bez těla. I toto volné pokračování románu Muž s unavenýma očima čtou Martin Preiss a Libor Hruška.

Letos jubilující třicetileté AudioStory připravilo zejména pro malé posluchače audioknihu o dvou statečných psech, Brok, Flek a strašidla v autorské interpretaci Moniky Zoubkové.

A další audioknihou českého autora je detektivní román Debutantka Jana Gardnera, odehrávající se v době a v kulisách první republiky. Čte Vasil Fridrich, vydává Témbr.

Stejný vydavatel připravil i další z audioknih známého popularizátora společenského chování Ladislava Špačka. Dědečku, vyprávěj o Česku si mohou děti poslechnout v autorské interpretaci.
 

Světoznámý román Michaela Cunninghama Hodiny můžete znát i z jeho filmové verze. Pulitzerovou cenou oceněné dílo si teď můžete poslechnout v podání Simony Postlerové díky AudioStory.

Detektivové Chambers a Winter pátrají po sériovém vrahovi se zvrácenou vášní pro umění. Nový krimiromán Imitátor Daniela Colea vydává Témbr v interpretaci Jana Vondráčka.

Bill Gates radí Jak zabránit klimatické katastrofě. Audioknihu s podtitulem Řešení, která máme, a průlomy, které potřebujeme čte Borek Kapitančik, vydává Jan Melvil Publishing.

Portrét nejdéle vládnoucí britské panovnice, koncipovaný jako mozaika příběhů ze života královské rodiny, vychází pod názvem Koruna v interpretaci Heleny Dvořákové u Radioservisu.
 

Mezi světy je výběr z deníku Lucie Výborné, v němž nás zavede z rozhlasu do Antarktidy, na vrcholky hor, mezi české vojáky do Afghánistánu nebo na dalekou Havaj. Čte autorka, vydává Témbr.

Už je to dávno, co stvůry běhaly po zemi jako svobodní lidé. Už je to dávno, co světu vládli draci. Audioknihu Terezy Kadečkové O dracích a lidech čte Veronika Synková, vydává Čti mi!

Bookmedia a Audiotéka uvádějí další z thrillerů ze série Sigma Force Jamese Rollinse. Hlasem všech dosud vydaných příběhů je Jiří Schwarz a nejinak je tomu i u audioknihy Poslední odysea.

Pavel Hrdlička uzavírá svou volnou sérii historických příběhů s detektivní zápletkou románem Pouť oběšenců. Ve zvukové podobě ho v interpretaci Vasila Fridricha vydává Témbr.
 

Poslední částí volné trilogie Anny Bolavé, kterou zahájila oceňovaným románem Do tmy. Novinka Před povodní vychází v interpretaci Dany Černé u audioknižního vydavatelství Témbr.

Milovníky historie jistě potěší zvuková podoba románu Františka Niedla Růže a lev, kterým navazuje na předešlé Rytíře z Vřesova. Vydává Audiotéka a Moba v podání Martina Zahálky.

A čtrnáctým dílem s názvem Souboj na Araluenu pokračuje rozsáhlá fantasy série Johna Flanagana Hraničářův učeň. Rozsáhlé dílo vydávají Bookmedia s Audiotékou v interpretaci Matouše Rumla.

No a zářezy Vlastimila Vondrušky v jeho řadě historických detektivek Hříšní lidé Království českého snad už ani nikdo nepočítá. Spiknutí oběšenců čte Hanuš Bor a vydává Tympanum.
 

Svou fantasy sérii má i vydavatelství Čti mi!, nemyslete. Jsou to Trhlinové války Raymonda Eliase Feista. Aktuálně si můžete v interpretaci Libora Böhma poslechnout třetí díl Stříbrný trn.

Tympanum nahrálo vzpomínky legendární novinářky Lídy Rakušanové. Audiokniha Svobodná v Evropě je ohlédnutí za životem a osobnostmi, které potkala nejen v Rádiu Svobodná Evropa.

Příběh o utajeném přátelství dvou dívek a zvláštním „ženském“ písmu nu-šu vrací posluchač do čínské historie. Tajemství hedvábného vějíře čte Dagmar Čárová, vydává Audiotéka a Jota.

Ta stojí i za zvukovou podobou opravdového příběhu Z rebela mnichem. O tom, že svoboda je volbou, pro kterou se může rozhodnout každý z nás, vám bude číst Michal Bumbálek.
 

Všechny tyto a další audioknihy koupíte hned a bez čekání na Audiolibix.cz. Jejich přehledy pro vás chystá redakce naposlech.cz