Zpět

Nové audioknihy pro všechny 04/2023

zpráva, , 29.01.2023
Beru jed na to, že si z aktuálních audioknižních novinek vybere opravdu každý.
Tympanum vydává magické, poučné a samozřejmě velmi humorné vyprávění Geralda Durrella Ptáci, zvířata a moji příbuzní. Stejně jako předchozí díl, i tento čte Jan Vondráček.

Stejný vydavatel rozšířil i svou edici Dobrodruh a to dalším svazkem autorské dvojice Verne a Neff, pokud to tak můžeme říct. Audioknihu Nový hrabě Monte Christo čte Václav Knop.

OneHotBook připravilo českou audioknižní podobu druhého případu Čtvrtečního klubu amatérských detektivů Muž, který zemřel dvakrát. Čtou ji Libuše Švormová a Jan Vlasák.
 

Vydavatelství Supraphon už potřetí sáhlo do archivu tuzemských kriminálních případů Ivana Milana Jedličky. Dalších deset jich v audioknize Staré vraždy čte Norbert Lichý.

Supraphon vydává také zvukovou podobu prvního ze šesti románů Guy de Maupassanta Jeden život. Příběh, který vyšel poprvé už roku 1883, čte Veronika Khek Kubařová.

Nejnovější román současné české autorky Anny Bolavé Vypravěč si můžete poslechnout díky audioknižnímu vydavatelství Témbr v podání herců Igora Bareše a Kamila Halbicha.
 

Autor mnoha originálních exkurzů do české historie Pavel Kosatík, se ve své knize Slovenské století zaměřil na nám nejbližší národ. Čte Petr Lněnička, vydává OneHotBook.

Zástupcem thrillerů je mezi audioknižními novinkami Zoznam hostí britské spisovatelky Lucy Foley. Vydavatelství Publixing a Tatran k jeho nahrávce přizvala hned sedm interpretů.
 

Větrné mlýny vydaly už šestou audioknihu ze své série Česi, počúvajte, v níž představují současnou slovenskou literaturu. Tentokrát zhruba hodinový Traktát Róberta Gála.

A na závěr ještě hororový postapokalyptický příběh zasazený do prostředí jižních Čech, který vydává Čti mi! Audioknihu Líp už bylo, českého autora Jiřího Sivoka, čte Jiří Wittek.

Tyto i další audioknihy koupíte na Audiolibrixu. O novinkách vás zpravujeme na naposlech.cz.