Zpět

Audioknižní novinky od historie až po detektivky

zpráva, , 19.02.2023
Nabídka audioknižních novinek je i tento týden opravdu pestrá. Schválně – kterou si vyberete vy?
Malé i odrostlejší posluchače jistě potěší audioknižní podoba knihy Astrid Lindgrenové Karkulín ze střechy. Vychází v interpretaci Dagmar Havlové u nakladatelství Albatros.

Kodaň, Irsko, Skotsko a teď Chata ve Švýcarsku. Místa se mění, autorka Julie Caplinová, interpretka Veronika Lazorčáková a vydavatelství Cosmopolis zůstávají.

Tympanum dává zvuk prvnímu dílu epické historické fantasy série Bohatýr Juraje Červenáka. Audiokniha Ocelové žezlo představuje postavu kyjevského knížete Svjatoslava. Čte Jiří Schwarz.
 

Na mobilu děti loví monstra, v lese monstra loví je. Témbr vydává zvukovou podobu nejnovější detektivky Davida Urbana Hra o přežití. Poslechněte si ji v podání Filipa Švarce.

Brutální bombový útok, několik obětí, Švédsko je v šoku. Pátou knihu ze série severských thrillerů Rolfa a Cilly Börjlindových Gangréna čtou Anita Krausová a Martin Stránský, vydává Témbr.
 

A zůstáváme ve Švédsku. Detektivky Camilly Läckberg s Erikou Falckovou a Patrikem Hedströmem u nás vydává Saga Egmont. Audioknihu Mořská panna čte Dana Černá.

A jste-li naladěni na zločin, samozřejmě v pasivní roli posluchače, nenechte si ujít Spolok Judášov – audioknihu Petera Šlosera ze série Páchateľ neznámy. Čte Michal Ďuriš, vydávají Publixing a Ikar.

Tympanum vydává Meč magistra medicíny – první díl série Kronika katů Mydlářů českého autora Karla Štorkána. Historický román odehrávající se v rudolfínské Praze čte Pavel Soukup.
 

Dramatický příběh prvního pokusu o výstup na nejvyšší horu světa popsal ve své knize Everest 1922 anglický autor a filmař Mick Conefrey. V interpretaci Ondřeje Nováka ji vydává Jota.

Nejnovější audioknihu Jany Poncarové Herečka: Múza první republiky vydává Voxi. O velkém talentu, velkých láskách, nadějích i o beznaději čtou Jitka Ježková a Dagmar Čárová.

Už víte co poslouchat? Přehledy audioknižních novinek pro vás chystáme v naposlech.cz